Какво не бихте простили в отношенията?

  • 16 965
  • 453
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 445
И психическото и физическото насилие са признак на слабост. Никога не съм харесвала слабохарактерни мъже.
Няма универсална рецепта за тръгването. Със сигурност бих му била шута ако ме насилва.
Изневярата никога не ми е била задължителна причина за раздяла.
До вътрешно усещане е.

# 31
  • Мнения: 1 119
Не бих обвинила алкохола за това, а характера му. Разбира се, алкохола кара човек да се отпусне. Иначе, той няма зависимост. Може дълго време да не пие.
По-скоро той е възпитан със строго патриархални ценности. Не спря да ме учи каква трябва да бъде жената. Според мен, целият проблем е, че се влюби в "лоша" жена. Под лоша, такава, която пуши, пие и не се притеснява да каже какво мисли.
Имам късмет, че сме в България. Ако бяхме в Русия, там щеше да е по-зле. Тяхното общество е по съвсем друг начин настроено към тези неща, включително и домашното насилие не е криминализирано... Не казвам, че се счита за нормално, но при много ситуации оправдано.

Мисля, че имаме културни различия. По-скоро не заради различните националности, а поради различно възпитание.

Лошото е, че се виждаме всеки ден. Няколко дни сигурно ще ми е доста тежко, но съм много обидена и разочарована и не мисля да прощавам или говоря с него.

# 32
  • Мнения: 1 726
При нас доста често взеха да стават скандали. ММ просто не иска да се затормозява да обсъдим даден проблем. Когато тръгна да казвам нещо, което ме притеснява се започва от негова страна с едно крещене, едни закани за раздяла и изнасяне, обиди, при това много грозни обиди. В последно време като се прибере от работата сяда на лаптопа да играе, като сложа вечерята си пуска филм, а като си легнем си взима телефона пак да играе. Като му направя забележка, че буквално е залепен за лаптопа, телевизора и телефона той започва да се ядосва и да ми крещи, че не пречило и така да си говорим. Една вечер реших изключих телевизора, докато вечеряме, то започна едно офкане, едно тъпо гледане. Взе сериозно да ми омръзва, провели сме сумати разговори, но той дори не ме чува. Мисли си, че все той е прав.

# 33
  • Мнения: 1 119
При нас доста често взеха да стават скандали. ММ просто не иска да се затормозява да обсъдим даден проблем. Когато тръгна да казвам нещо, което ме притеснява се започва от негова страна с едно крещене, едни закани за раздяла и изнасяне, обиди, при това много грозни обиди. В последно време като се прибере от работата сяда на лаптопа да играе, като сложа вечерята си пуска филм, а като си легнем си взима телефона пак да играе. Като му направя забележка, че буквално е залепен за лаптопа, телевизора и телефона той започва да се ядосва и да ми крещи, че не пречило и така да си говорим. Една вечер реших изключих телевизора, докато вечеряме, то започна едно офкане, едно тъпо гледане. Взе сериозно да ми омръзва, провели сме сумати разговори, но той дори не ме чува. Мисли си, че все той е прав.

На мен ми кипна в последния разговор, именно докато говори с мен през телефона си. Не знам какво се случи, но просто го приех за много голяма наглост и неуважение. След това казах, че имам самоуважение и приключваме. Микроизражението му беше ужасно треперене на лицето.
Преди се е случвало да казвам, че е край и затова според мен сега не ми вярва... Но проблемът си е негов.

# 34
  • Мнения: 18 526
Не знам. Моята търпимост към каквито и да е "мъжки номера" клони към нула... Нищо, което ми бърка в нервите сериозно не бих търпяла.

# 35
  • Мнения: 19 838
Цитат
. В последно време като се прибере от работата сяда на лаптопа да играе, като сложа вечерята си пуска филм, а като си легнем си взима телефона пак да играе. Като му направя забележка, че буквално е залепен за лаптопа, телевизора и телефона той започва да се ядосва и да ми крещи, че не пречило и така да си говорим.
А замисляли ли сте се, че ако спрете да се държите като прислужница и придатък, той няма да си позволява подобно отношение. Проблемът тръгва оттам, че много жени приемат за нормално подобно отношение и когато нещата навлязат в напреднал стадий на простотии, се почва "ама, какво стана". Да, сега ще се каже, че той не е бил такъв, променил се е. Ами, не, той си е бил такъв, но някой е носил розови очила и после те са се счупили.

Тайра, бъди по курназ (превеждам за "младите" – отворена, смела, безстрашна). Границите не само, че са преминати при теб, а и ми се струва, че са твърде широки. Либералното мислене ти играе лоша шега. Големият избор е да можеш да избираш в тесни граници, а не да приемаш всичко с мисълта, че си свободомислеща.
Те в Русия обикновено жените бият мъжете, така че го почвай (шегувам се на твой гръб, извини ме, но ми стана смешно).

# 36
  • Мнения: 174
Заради един шамар да се разделяте ... не знам. Аз почти нямам интимен партньор, който да не ми е посягъл в някаквъв момент. Разбира се, аз съм мъж и се счита, че не може да се оплаквам и да отразявам такива неща.

Отностно дали да продължиш да си с даден човек ... винаги е трудно решение. Човек, трябва да си даде сметка, как се чувства и какво дава/получава от връзката. Разбира се, добре е да има и преспектива. Емоционалната памет е само 3 месеца. Ако се разделите и не си превърташ 'хубавите' спомени в главата, като филм .. след 3 месеца ще си възстановена. Същото важи и ако се сдобрите и си простите и твоя приятел си коригира поведението. Ако смяташ, че това негово виждане е непоправимо вкоренено в него и ти не може да живееш така, просто се разкарай.

# 37
  • София
  • Мнения: 433
Заради един шамар да се разделяте ... не знам. Аз почти нямам интимен партньор, който да не ми е посягъл в някаквъв момент. Разбира се, аз съм мъж и се счита, че не може да се оплаквам и да отразявам такива неща.


Laughing Laughing Laughing

Ма в никакъв случай. Какво е един шамар?!?

Дай малко инфо за тия интимни партньори. Да не са се наговорили нещо, та всички в някакъв момент започват да ти посягат?

(Колко мъка има по тоя свят....)

# 38
  • INFJ
  • Мнения: 9 347
На мен повече ми хареса това, че емоционалната памет била 3 месеца Joy
Това го кажи на всички травмирани в детството си хора, които дори не помнят какво точно се е случило, но психиката им все още помни!

И за да не съм голословна, h7akhu, теб кой те е пляскал като малък, че си толкова толерантен към шамарите и явно все жени, които пляскат си намираш "случайно"?

# 39
  • София
  • Мнения: 2 565
Авторке, започнала си да се чувстваш и държиш като жертва. Била го провокирала за шамара. Глупости! Колкото и да провокираш, истинския мъж знае как да се контролира и няма да те удари. Така че бягай, докато все още виждаш реално нещата. Освен това явно този си търси жена, която ти очевидно не си, а е почнал да те обработва с “ ти си лошата, но аз ще тр науча как...” И последно, не мисля, че народността му е изцяло фактор за това, че е насилник. Навсякъде има такива. Изходът ти е само един- прекъсни всякакви връзка с него. Но ако сме прави за него,  няма да ти е лесно, ще те преследва още дълго. Дано мине всичко лесно и безболезнено.

# 40
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
Психически тормоз, унижение и липса на уважение са нещата, които ме накараха да си тръгна от 11-годишна връзка, седем от които в брак. Постоянни критики, "ти да мълчиш!" и "за нищо не ставаш" до побъркване. Научих си урока - оттогава не търпя някой да ме настъпва по никакъв повод. Както отбеляза някой назад - ако усетя, че без него ми е по-добре, по-спокойно, по-приятно отколкото с него, казвам край.

Физическото насилие, дори един-единствен шамар, дори посягане да е, не бих търпяла и секунда. Опитвам се да науча и дъщеря ми да има същата нетърпимост към такива изпълнения. Струва ми се абсурдно да стоя във връзка с някой, който вече ме е ударил.

# 41
  • Мнения: X
Българското правителство не подписа Инстанбулската конвенция за насилието над жените !!!

# 42
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
"С един мъж трябва да ми е ДОБРЕ. Да ми е зле мога и сама!". Това е. Просто е. Не ми ли е о. к. с него, значи не трябва да сме заедно. Животът е мнооооого кратък, единствен е, не желая да го пропилявам /подарявам на хора, които не го заслужават.

И аз мисля така.

# 43
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
Ти наистина ли си мислиш, че същността на въпросната конвенция е защита на жените от насилиие?! Да не говорим, че на практика тя ще е неприложима по отношение на насилието над жени и задължително приложима за всичко друго, залегнало в нея, което е истинската причина да не бъде подписана от няколкото държави, между които и България.

# 44
  • Мнения: X
Ти наистина ли си мислиш, че същността на въпросната конвенция е защита на жените от насилиие?! Да не говорим, че на практика тя ще е неприложима по отношение на насилието над жени и задължително приложима за всичко друго, залегнало в нея, което е истинската причина да не бъде подписана от няколкото държави, между които и България.
Не ви вярвам на нито една дума.
Аз пък съм запозната, така че кьор фишеци...(не)благодаря ви за включването.
Да не спамим темата.

Общи условия

Активация на акаунт