Трябва ли да свалям още килограми

  • 2 984
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте хора, искам малко помощ!
Аз съм на 15 години и преди тежах 69 килограма!
Спрях да ям сладки неща(захар/шоколадови) спрях и мазни неща и газирани и станах 54 килограма за три месеца, висока съм 162?
Имам може би някакви проблеми, но ме е страх от храната и от напълняването....
Влезнах в болница и ми изкараха хроничен гастрит, ям сега само сухари, бейк ролс със сол, супи без подправки и детски бисквитки с ягода.....пия вода много и зелен чай,или лайка,но без захар
Имам ли нужда да отслабна още, супер много хора ми казаха, че съм отслабна/стопила, но аз искам още, но продължа ли ще хвана още болести?
Може ли съвет какво са правя?

Последна редакция: сб, 30 ное 2019, 14:41 от Теди Антонова 650544

# 1
  • INFJ
  • Мнения: 9 135
Добре си, няма нужда да сваляш повече.
Някой не се ли грижи за теб, какви са тези сухари и боклуци, които ядеш?

# 2
  • Мнения: 16
Добре си, няма нужда да сваляш повече.
Някой не се ли грижи за теб, какви са тези сухари и боклуци, които ядеш?
Добре си, няма нужда да сваляш повече.
Някой не се ли грижи за теб, какви са тези сухари и боклуци, които ядеш?


Грижат се нашите, но корема ме боли от всичко вече, защото имам гастрит и не мога да ям друго освен печени неща...!
Наскоро ядох плодово мляко, но гастрита не позволява да ям млечни неща и трябва да върна всичко...!сега не мога да ям много неща....🙁

# 3
  • Мнения: 452
Спазвай много стриктно диетата за гастрита.
Все ми се струва че можеш са минеш без бисквити и бейкролс. Включи в менюто ориз, картофи, месо, варени яйца. Млечни без прясно мляко само и единствено ако нямаш проблеми с корема от тях. Има един медицински боб, който можеш да ядеш, а и е изключително полезен

# 4
  • Мнения: 1 376
Яж цели храни - предимно месо и зеленчуци (готвени). Нищо от пакетчета.
Не би трябвало да имаш нито здравословни, нито проблеми с теглото в бъдеще.

# 5
  • Мнения: 16
Скрит текст:
Спазвай много стриктно диетата за гастрита.
Все ми се струва че можеш са минеш без бисквити и бейкролс. Включи в менюто ориз, картофи, месо, варени яйца. Млечни без прясно мляко само и единствено ако нямаш проблеми с корема от тях. Има един медицински боб, който можеш да ядеш, а и е изключително полезен
Спазвай много стриктно диетата за гастрита.
Все ми се струва че можеш са минеш без бисквити и бейкролс. Включи в менюто ориз, картофи, месо, варени яйца. Млечни без прясно мляко само и единствено ако нямаш проблеми с корема от тях. Има един медицински боб, който можеш да ядеш, а и е изключително полезен[/spoiler]
Начи по добре да спра да ям бейк ролсове или бисквити, а само готвени неща? Като ориз, и месо като пилешко, ям варени картофи понякога, боб не смея, защото ме боли корема,но ще пробвам да намеря този боб където написахте....!
От млякото ме боли корема..!
Скрит текст:
Яж цели храни - предимно месо и зеленчуци (готвени). Нищо от пакетчета.
Не би трябвало да имаш нито здравословни, нито проблеми с теглото в бъдеще.
Ям месо, но рядко,не ям зеленчуци, а плодове като ябълки.. нашите ми готвят отделни храни за да няма подправки....ще спра храната в пакетите...
А колко често на ден трябва да ям ии мерсии!

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 11:08 от AnMary

# 6
  • Мнения: 452
Яде се както нормално - това лекар трябва да ти го е казал и да сте уточнили диетата. Ако не е така отиди при квалифициран лекар за изготвяне на режим. Нормално хранене е 3 основни храниния и две междинни. И внимавай- чаша мляко е равносилно на 1 основно хранене.
Ябълките в суров вид дразнят стомаха. Можеш да ядеш печена. Други печени плодове в сезон също - круша, тиква. Щом млечните ти дразнят стимаха премини към баница с ябълки/ тиква

# 7
  • София
  • Мнения: 12 006
Яде се както нормално - това лекар трябва да ти го е казал и да сте уточнили диетата. Ако не е така отиди при квалифициран лекар за изготвяне на режим. Нормално хранене е 3 основни храниния и две междинни. И внимавай- чаша мляко е равносилно на 1 основно хранене.
Ябълките в суров вид дразнят стомаха. Можеш да ядеш печена. Други печени плодове в сезон също - круша, тиква. Щом млечните ти дразнят стимаха премини към баница с ябълки/ тиква
И как чаша мляко е = 1 основно храненене като  в100 гр. пр.мляко с 3,2% масленост се съдържат около 61 калории, 3.15 г протеин, 4.80 г въглехидрати, 3.25 г мазнини? Или викаш 120-150 калории (колкото би иамло в голяма пълна чаша мляко от 3.2%м.) са нормални за едно нормално основно ядене?
Към авторката: не яж нищо в пакетчета, дори бейкролс. Прави си сама сухари и  препечени филии, ако имате хлебопекарна у вас - направо яж само домашен хляб, може и да си го препичаш, ако искаш. Бисквитите са само захар/подсладител, брашно, масло и консерванти. Прави си домашни. За другото са ти казали - посещение при лекар, който да ти изготви хранителен режим. Гастрита как си го направи на 15г.? Като с неядене свали 15кг. за 3 месеца? Трябвало да е сваляш по плавно с хранителен режим, а не толкова рязко.

# 8
  • Мнения: 16
Яде се както нормално - това лекар трябва да ти го е казал и да сте уточнили диетата. Ако не е така отиди при квалифициран лекар за изготвяне на режим. Нормално хранене е 3 основни храниния и две междинни. И внимавай- чаша мляко е равносилно на 1 основно хранене.
Ябълките в суров вид дразнят стомаха. Можеш да ядеш печена. Други печени плодове в сезон също - круша, тиква. Щом млечните ти дразнят стимаха премини към баница с ябълки/ тиква
И как чаша мляко е = 1 основно храненене като  в100 гр. пр.мляко с 3,2% масленост се съдържат около 61 калории, 3.15 г протеин, 4.80 г въглехидрати, 3.25 г мазнини? Или викаш 120-150 калории (колкото би иамло в голяма пълна чаша мляко от 3.2%м.) са нормални за едно нормално основно ядене?
Към авторката: не яж нищо в пакетчета, дори бейкролс. Прави си сама сухари и  препечени филии, ако имате хлебопекарна у вас - направо яж само домашен хляб, може и да си го препичаш, ако искаш. Бисквитите са само захар/подсладител, брашно, масло и консерванти. Прави си домашни. За другото са ти казали - посещение при лекар, който да ти изготви хранителен режим. Гастрита как си го направи на 15г.? Като с неядене свали 15кг. за 3 месеца? Трябвало да е сваляш по плавно с хранителен режим, а не толкова рязко.

Получих гастрит като спрях да ям, не ядох по шест дена и на седмия ядох нещо малка само колкото да не припадна...

Последна редакция: сб, 30 ное 2019, 18:32 от Теди Антонова 650544

# 9
  • София
  • Мнения: 15 435
Маслините и зехтина много добре се отразяват на гастрит.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 006
Получих гастрит като спрях да ям, не ядох по чест дена и на седмия ядох нещо малка само колкото да не припадна...
Както и предположих. Направи си кръвни изследвания за витамини, желазо и т.н. за да видиш кое да горигираш преди да е станало късно. Така не се отслабва, а си докарваш липси на витамини и микроелементи и болести. Отделно, че ще имаш йо-йо ефект.

# 11
  • Мнения: 25 675
Ох, горкото дете, скапало си е стомаха.
И аз съм ЗА махането на всички пакетирани храни.
И за консулт с лекар.

# 12
  • Мнения: 452
Яде се както нормално - това лекар трябва да ти го е казал и да сте уточнили диетата. Ако не е така отиди при квалифициран лекар за изготвяне на режим. Нормално хранене е 3 основни храниния и две междинни. И внимавай- чаша мляко е равносилно на 1 основно хранене.
Ябълките в суров вид дразнят стомаха. Можеш да ядеш печена. Други печени плодове в сезон също - круша, тиква. Щом млечните ти дразнят стимаха премини към баница с ябълки/ тиква
И как чаша мляко е = 1 основно храненене като  в100 гр. пр.мляко с 3,2% масленост се съдържат около 61 калории, 3.15 г протеин, 4.80 г въглехидрати, 3.25 г мазнини? Или викаш 120-150 калории (колкото би иамло в голяма пълна чаша мляко от 3.2%м.) са нормални за едно нормално основно ядене?
Към авторката: не яж нищо в пакетчета, дори бейкролс. Прави си сама сухари и  препечени филии, ако имате хлебопекарна у вас - направо яж само домашен хляб, може и да си го препичаш, ако искаш. Бисквитите са само захар/подсладител, брашно, масло и консерванти. Прави си домашни. За другото са ти казали - посещение при лекар, който да ти изготви хранителен режим. Гастрита как си го направи на 15г.? Като с неядене свали 15кг. за 3 месеца? Трябвало да е сваляш по плавно с хранителен режим, а не толкова рязко.
При 5 хранения- 3 основни и 2 междинни 1 чаша мляко - 200 мл си е сериозен принос. За нормално хранене с цел отслабване са най малкото около 1200 калории дневни. А ся подрастващ организъм е най малкото 1500. При 1000-1200 калории средно се отслабва около кг на седмица, а при 1500 калории са около половинка на седмица ... така че трябва да се внимава

# 13
  • Мнения: 16
Ох, горкото дете, скапало си е стомаха.
И аз съм ЗА махането на всички пакетирани храни.
И за консулт с лекар.

Ще ги махна, бях в болница на системи и ми бъркаха с някакви железа в гърлото и ми излезна хроничен гастрит, казаха ми да правя диети с препечени неща и варени, казах да спра да ям какаови неща, а аз вече не съм докосвала от 4-ри месеца, газираните също, млечните като сирене, мляко(кисело/прясно) и мазни неща( който пак не съм докосвала от 4-ри месеца, имам грешка и то голяма, че спрях да ям резко, искам още да остабна ама може да получа болемия ми казаха докторите

# 14
  • INFJ
  • Мнения: 9 135
Хубаво ще е да се образоваш малко по тази тема. Не може да стоиш гладна и да си съсипваш здравето, за да си слаба. Има си здравословни режими, които да спазваш и да направиш начин на живот.

Общи условия

Активация на акаунт