За истинските и фалшивите сигнали

  • 7 906
  • 197
  •   2
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 19 221
Ако са дреболии, не е трудно...явно при нас са именно дребни неща, щом 30+ години вече "мелим брашно заедно" и ни харесва.
Или мъжът ти е по-търпелив от теб и преглъща.
Казано е: 2 остри камъка брашно не мелят.

# 121
  • София
  • Мнения: 17 773
И не говоря за бельо в колата или джоба му, нито за червило по врата (това мисля, че не се случва в реалния живот),

Оо, случва се Laughing

П.П. Коването по болното място и прехвърлянето на вината са патент на един и същи човек, ако разглеждаме двойка, а не едното на едната, другото- на другата.

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 15:58 от The Catcher in the Rye

# 122
  • Мнения: X
Ако са дреболии, не е трудно...явно при нас са именно дребни неща, щом 30+ години вече "мелим брашно заедно" и ни харесва.
Или мъжът ти е по-търпелив от теб и преглъща.
Казано е: 2 остри камъка брашно не мелят.
Трябва ли човек да търпи всякакви издевателства, за да не е "остър камък"? И ако имаш достойнство и защитаваш себе си, задължително означава, че" те търпят "? Не е ли възможно да се срещнат двама нормални люде, които могат да преценяват кога да" натиснат " и кога да отстъпят, без да се нараняват един друг? Понякога имам чувството, че за болшинството потребители тук, нормални човешки отношения е непозната територия/категория.

# 123
  • Мнения: 3 186
Трябва ли човек да търпи всякакви издевателства, за да не е "остър камък"? И ако имаш достойнство и защитаваш себе си, задължително означава, че" те търпят "? Не е ли възможно да се срещнат двама нормални люде, които могат да преценяват кога да" натиснат " и кога да отстъпят, без да се нараняват един друг? Понякога имам чувството, че за болшинството потребители тук, нормални човешки отношения е непозната територия/категория.

Възможно е, ако сте здрави.

Но по начало хората са болни. Нека ползвам тази метафора.

Срещат се двама болни - единият от едно, другият от друго и не могат да се усетят, че връзка няма да стане между двама болни, защото и двамата са много болни. Те не знаят какво е да си здрав. Дори не подозират, че могат да оздравеят и да направят чудесна връзка с някой здрав. Всеки един търпи болестта на другия, просто защото той самият е болен.
Така ясно ли е?

# 124
  • София
  • Мнения: 19 221
Трябва ли човек да търпи всякакви издевателства, за да не е "остър камък"? И ако имаш достойнство и защитаваш себе си, задължително означава, че" те търпят "? Не е ли възможно да се срещнат двама нормални люде, които могат да преценяват кога да" натиснат " и кога да отстъпят, без да се нараняват един друг? Понякога имам чувството, че за болшинството потребители тук, нормални човешки отношения е непозната територия/категория.
Както пишеш, поне у мен остава идеята, че ти отстъпваш много рядко, почти никога. А и сама си писала, че си безпочвено ревнива, не е моя измислица. Ако някой те изтърпи, друг няма. За мен не е дреболия да ме ревнуват, хич не се лаская
Затова те питах какво ще правиш, ако се случи да харесаш мъж със същото възпитание и сходен характер.

# 125
  • Мнения: X
Това, че АЗ ревнувам, не означава, че стават панаири от ревност... Simple Smile Човек може да изпитва всякакви чувства, без те да стават "обществено достояние". И мъжът ми ревнува, без да ме тормози с това. Ама защо се налага да обяснявам явни, нормални неща?!

# 126
  • Мнения: X
Днес понеже си мислих, дали аз не ги пропускам избирателно сигналите, се сетих, че преди 3 год бях командировка за 1 седмица в чужбина и една вечер, като му звъннах и го питам "к'во правиш", той ми вика : "ей тука у Ели (няква офис сътрудник ли беше, абе не знам точно) и още една друга и един от съдружниците му, демек четиримата си готвели спагети за вечеря". Много странно ми стана, но реших, че като съм го оставила сам си търси компания човека.
Но, не съм си мислила щуротии. Ся, Франси чакам та, пак са ми кажеш, че съм с широко затворени очи😜
Нямам повече случки, освен тази и гривната. Хайде споделете и вие, стига само аз съм писала.

# 127
  • София
  • Мнения: 17 773
Много ми допадна метафората на Тайничка.

# 128
  • Мнения: 1 463
Тереза, забелязвам, че наистина много си противоречи, в различни теми говориш колко си над нещата, в други си първа по морал.
Оставам с впечатление, че нямаш твърда позиция по много важни въпроси.

# 129
  • Мнения: 8 937
Но, не съм си мислила щуротии. Ся, Франси чакам та, пак са ми кажеш, че съм с широко затворени очи😜
Нямам повече случки, освен тази и гривната. Хайде споделете и вие, стига само аз съм писала.

Хайде и аз да споделя. Напоследък бях полудяла, защото от десетина дни ММ ме отбягва. Както написах, за мен това е повод за притеснение, защото е крайно нетипично, но изобщо не ми хрумна, че от точно толкова време аз съм болна.
След недоволство от моя страна, какво се оказа - човекът се страхувал да не хване вирус, защото в края на годината му е лудница в работата. Flushed Чак ме хвана срам, защото директно предложих, ако е влюбен в друга, да ми каже, за да хваща всеки пътя си.
Имахме и преди години една случка с фиба (бяхме сравнително отскоро заедно и аз не ползвах такива), но се оказа на дъщеря му. Blush

# 130
  • Мнения: 17 407
Не е въпросът да те хваща срам или чувство за вина. Мислиш ли, че би могла за толкова време да се опиташ да разбереш неговите чувства и нужди, оттам - и причината да те отбягва, вместо да вадиш така грубо страха си от изоставяне?

# 131
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
Тереза, забелязвам, че наистина много си противоречи, в различни теми говориш колко си над нещата, в други си първа по морал.
Оставам с впечатление, че нямаш твърда позиция по много важни въпроси.
Тереза/о е някакво тролоподобно...Laughing

# 132
  • Мнения: X
Тереза, забелязвам, че наистина много си противоречи, в различни теми говориш колко си над нещата, в други си първа по морал.
Оставам с впечатление, че нямаш твърда позиция по много важни въпроси.
Becker,
Какво имаш предвид ? Конкретно ?

# 133
  • Мнения: 1 463
Не мога да те цитирам, но в някои теми буквално съм заставала зад думите ти, в които ясно си личи, че държиш на точност, коректност в отношенията. В други си говорила за изневери, любовници и тем подобни, които оправдаваш.
На моменти се чудя дали не те бъркам с друг и връщам пак да те чета. Пуля се, ама не, това е Тереса Simple Smile
Страшно полярни са мненията ти.

# 134
  • Мнения: X
Не мога да те цитирам, но в някои теми буквално съм заставала зад думите ти, в които ясно си личи, че държиш на точност, коректност в отнощенията. В други си говорила за изневери, любовници и тем подобни, които оправдаваш.
На моменти се чудя дали дали не те бъркам с друг и връщам пак да те чета. Пуля се, ама не, това е Тереса Simple Smile
Страшно полярни са мненията ти.
Е, сигурно има обяснение, но така като не ме цитираш ми е трудно да ти отговоря.
Иначе, аз много често си променям мнението по много въпроси. Опитвам се да моделирам някои черти в характера си, други доизглаждам, засилвам положителните и много често се боря да заглуша отрицателните.
Мисля, че се сещам за какво говориш. Имаше тема за изневярата, където хората, които принципно не я приемаха по едно време, обявиха, че при "определени условия" биха я простили и, че имало разлика от изневяра до изневяра. Ми...не ме кефи такава позиция. Това си е двоен стандарт. Аз затова и питах ако е влязъл само до половината дали се брои за изневяра ?
За мен или казваш, че би простила, или не заклеймяваш избирателно.

Общи условия

Активация на акаунт