Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 23

  • 27 136
  • 763
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 31 556
Според мен във вечерята на Розичка доста въглехидрати се събират. Гъбите,  маслините, зелената салата,  домата,  тиквичките,  че и сиренето,  съдържат въглехидрати. Макар и приемливи,  въглехидратите ми се струва,  че стават много.

Донякъде си права. Освен това не знаем съотношението между в, протеини и мазнини.
Аз не одобрявам и такъв миш маш от гъби, месо, сирене. Това забравих да напиша.

# 346
  • Варна
  • Мнения: 728
Благодаря на всички, които се включвате с мнения и съвети. На втория час с глюломера беше 5.6. Относно вечерята възможно е да има въглехидрати, но предвид това че допреди това вечерите ми са съдържали оризи, картофи, хлябове, бобове и подобни, ми се струва че тази е за предпочитане. Не съм веща в материята, в момента чета и търся алтернативни решения на досегашното ми хранене.

# 347
  • София
  • Мнения: 5 184
Притеснявам се, че всички ние ходим при фалшиви ендокринолози.
Предлагам да се направи списък при кого да не се ходи!
Бавят с месеци и години,  тук постоянно се пише за това!
А ако имам само един опит и той е при самозванец с  диплома?
При обременяване не измерили инсулина, а само захарта, защото аз още не съм била прочела в бгмама???
Ако не сте всички вие, няма как дори изследвания да направиш!

# 348
  • Мнения: 31 556
Благодаря на всички, които се включвате с мнения и съвети. На втория час с глюломера беше 5.6. Относно вечерята възможно е да има въглехидрати, но предвид това че допреди това вечерите ми са съдържали оризи, картофи, хлябове, бобове и подобни, ми се струва че тази е за предпочитане. Не съм веща в материята, в момента чета и търся алтернативни решения на досегашното ми хранене.

В първия пост има доста инфо.

# 349
  • Мнения: 27 432
Считам, че с над 6 кз на гладно нещата не са никак розови и за това не може да мръдне.- Определено, потвърждавам и от моя опит. Над 9 месеца пробвах само с режим и КЗ  от 5,6- 5,7 даже стана 6, на която стойност се задържа за 6 месеца и накрая спрях да се "дърпам" и склоних на хапчетата. Всъщност, малко съжалявам, че не почнах хапчетата по-рано. Без да им правя реклама- те не биха имали същия ефект, ако не спазвах режим. Обаче без тях поддържах КЗ която не считам че е била  здравословна, имах болки в стъпалата сутрин и др.- колкото и лекарите да приемат за нормално КЗ до 6,5...

При някой тежки случаи освен НВВМХ е нужно и хапче да помогне. Но това го обсъди с ендокринолог.- Макар да има и доста по-тежки случаи от моя (КЗ 6 на гладно), при мен КЗ не помръдваше без хапчета, при инсулинът понижение имаше и без хапчета...

Карайте така на строг режим месец. После пуснете или ОГТТ или поне кз и инсулин на гладно.- Бих предложила ако ще се прави натоварване, то това да е сега, а не след месец строг режим- тъй като при ниски вгх резултатите може да не са достоверни, а да се вдигат вгх само заради изследването няма смисъл според мен. Моето лично мнение е, че при КЗ 6,4 още на гладно ще си личи има ли проблем и с инсулина...

# 350
  • Мнения: 31 556
За последното си права. Не помислих.
Наистина по-добре сега ОГТТ.
Смятам обаче какво ще е щом на гладно е над 6.
Но ако иска да знаят истината за тялото си е хубаво да се изследват и двамата.
Плюс, тъй и тъй ще се боцват. Я пуснете и за щитовидната всичко, че е явно тия неща вървят ръка за ръка  Laughing
Е, то и без ОГТТ е ясно, че нещата са сериозни. КЗ над 6 лично аз го считам за диабет, а и доста лекари.
Ако на гладно е толкова, смятам си след глюкоза колко ще бъде.
Скрит текст:
Имах един колега. Малко простоват, не се интересува от здравословно хранене. Към 55 е вече. Към 30-те му се покачва кз. Личния му е читав и все му казва да ограничи сладкото, хляба, въобще въглехидратите. Преди година се оказа с кз на гладно 6,9 при профилактични изследвания от работата. Насочиха го към лекар. Потвърди се диабет след обременяване, казаха му да ограничи не само въглехидратите, но и да почне хапчета. Не ще ни хапчета, ни храна да променя. Яде си всичко. Опитвах се да му обясня, що е то диабет, колко е опасно, какъв е подходящия режим. Не ще. Ами да се оправя.

# 351
  • Варна
  • Мнения: 728
Наистина ме обезпокоявате с информацията. При диабет не би ли следвало да имам някакви други симптоми? При първа възможност ще си пусна сама изследванията които ми казахте и след това ще отида на ендокринолог с резултатите. Иначе тази вечер мерих един час след храна, КЗ беше 5.9, два часа след - 5.3. Нанасям си меренията, дано попадна на читав лекар.

# 352
  • Мнения: 31 556
Не се плаши чак толкова. Само предполагам.
Има хора с кз над 6 при обременяване не е толкова лошо. Даже може и по-ниско да е. А инсулина да си върши работата.
При мен на втори час почти 10 беше кз, а кз на гладно 5.5.
Индивидуално е.
Ако ще правиш ОГТТ им кажи, че искаш задължително и инсулин иначе ще е напразно обременяването.

# 353
  • Мнения: 27 432
Проблемът не е, че при КЗ 6 човек е вече
 диагностициран с диабет- проблемът е, че тези стойности го държат "на крачка" от диабета и колкото по-далече сме от тези цифри, по-добре! Над 6,5 е диабет общо взето (освен ако не е единично измерване)...но това не значи, че и 6,49 е ок само защото е под 6,5 Confused А и инсулиновата резистентност и високият инсулин (първо след хранене, впоследствие и на гладно) могат да се развиват десетилетие/-я....

# 354
  • Мнения: 74
Здравейте много съм притеснена пуснах кръвна захар на гладно резултат 6.5 ще правя обременяване с глюкоза, ако някой може да ме посъветва нещо страх ме е да не съм развила диабет, да уточня, че съм с премахната щитовидна жлеза.

# 355
  • Мнения: 94
Според мен във вечерята на Розичка доста въглехидрати се събират. Гъбите,  маслините, зелената салата,  домата,  тиквичките,  че и сиренето,  съдържат въглехидрати. Макар и приемливи,  въглехидратите ми се струва,  че стават много.
Както казва Елора ,съотношениета е важно.
Иначе  myfitnesspal  за 100 гр гъби ми дава 1 гр вх, /1гр м., /1 гр пр.--  на практика си е едно нищо., ако махнем и фибрите .
тиквички 100 гр.   4 гр вх / 0 - М. / 2гр П..
 кОето не значи ме трябва да прекаляваме с миксирането  нахраните разбира се.

Аз снощи се насилих да изям половин омлет от 2 яйца и малко зелена салата и такъв рефлукс получих през нощта, а отдавна не ми се беше случвало. Наложи се да стоя права 1 час, докато  се успокоят киселините в стомаха ми.
Това ме навежда на мисълта ,че не бива да ям насила, заради самото ядене.

Последна редакция: пн, 16 дек 2019, 13:12 от Птиче

# 356
  • Мнения: X
Скрит текст:
Според мен във вечерята на Розичка доста въглехидрати се събират. Гъбите,  маслините, зелената салата,  домата,  тиквичките,  че и сиренето,  съдържат въглехидрати. Макар и приемливи,  въглехидратите ми се струва,  че стават много.
Както казва Елора ,съотношениета е важно.
Иначе  myfitnesspal  за 100 гр гъби ми дава 1 гр вх, /1гр м., /1 гр пр.--  на практика си е едно нищо., ако махнем и фибрите .
тиквички 100 гр.   4 гр вх / 0 - М. / 2гр П..
 кОето не значи ме трябва да прекаляваме с миксирането  нахраните разбира се.

Скрит текст:
Аз снощи се насилих да изям половин омлет от 2 яйца и малко зелена салата и такъв рефлукс получих през нощта, а отдавна не ми се беше случвало. Наложи се да стоя права 1 час, докато  се успокоят киселините в стомаха ми.
Това ме навежда на мисълта ,че не бива да ям насила, заради самото ядене.
Ако към това е добавена една мазна пържола/риба, която да добави мазнините, е о.к.
Но ако са само салата, гъби, тиквички, сирене, тогава ВХ преобладават.

# 357
  • София
  • Мнения: 1 678
Коя лаборатория препоръчвате за обременяване с глюкоза?

# 358
  • Мнения: 275
Аз съм доволна от Бодимед, там си направих  обременяването с глюкоза.

# 359
  • София
  • Мнения: 12 361
Аз правих в "Кандиларов". Лаборантката ми наду главата два часа, между другите пациенти все ми се оплакваше. Февруари месец пак трябва да правя и мисля този път да е в "Рамус".

Общи условия

Активация на акаунт