Генетични и имунологични проблеми - 16

  • 36 841
  • 746
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 75
Имали момичета с хетерозигот 4г5г и на каква терапия сте?

# 211
  • Мнения: 1 033
Имали момичета с хетерозигот 4г5г и на каква терапия сте?
Аз, клексан и аспирин през ден след + тест

# 212
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 238
Момичета до кой месец от бременността NK клетките играят роля и се следят? При мен са завишени и досега имам три вливания на Октагам, като последното е от преди месец на 7 мг. Тези проклетии обаче продължават да са високи (28 %). Вече съм 16 г.с. и се чудя до края на бременността ли трябва да ги следя, че тези вливания ще ми излязат доста солено. Знам, че е за добро, но все пак... Някъде четох, че NK клетките се гледали само до 5 месец.
Та има ли запознат да каже как е?

# 213
  • Мнения: 134
Момичета, от къде в Пловдив си намирате Октагам? Иска ми се другата седмица да започна подготовка за ЗЕТ. Днес бях при Конова и ми назначи вливка, но тук в три аптечни вериги не го намирам. Не ми се пропуска месеца, защото времето си върви, мъжът ми другия месец заминава за 6 мес, аз съм на 41...

# 214
  • Мнения: X
Момичета тъй като планирам бременноста след тоя цикл , Понеже ми останаха само 8 дни от едни добавки ( имат и фолиева в тях ) Се чудя какво да правя , Да купувам ли само мета фолиева или направо да си взема пренаталнитеина здравис дето Сигридов ги изписва на всички ? и да ги пия още преди  бременност реално в опитите

# 215
  • Мнения: 771
Здравейте,
дълго време следя темите (настоящата+ теми за тромбофилия, фраксипарин..).
Позволете ми да се представя накратко

Поводът - 3 последователни загуби (спонтанен-мисед-спонтанен) след 1 успешна бременност (при която около 22 г.с бе включен аспирин)

Още след първия спонтанен аборт АГ веднага ме насочи към изследване на тромбофилии и консултация с имунилог.

За тримбофилии - резултатът е хетерозигот 4G/5G и хомозигот D/D за АСЕ
(преди 2 г Deli ми даде мн ценни разяснения и до ден днешен съм й благодарна)

..
В момента съм бременна 6 г.с и ще правя вливане на имуноверин 40 ампули. Понеже за първи път ще правя тази манипулация , амо има някой минал по този път - системата в ръката (горна част на дланта) ли се длага или по- нагоре в сгъвката на лакета?
Предварително се извинявам за нескопосано зададения въпрос..

# 216
  • Пазарджик
  • Мнения: 725
Момичета, от къде в Пловдив си намирате Октагам? Иска ми се другата седмица да започна подготовка за ЗЕТ. Днес бях при Конова и ми назначи вливка, но тук в три аптечни вериги не го намирам. Не ми се пропуска месеца, защото времето си върви, мъжът ми другия месец заминава за 6 мес, аз съм на 41...
Аз съм вСелена и там ми вляха Октагам.Идете на място и ги попитайте може ли там да ви го влеят.Аз платих 720 лв за 10мл,ако не се лъжа

# 217
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте,
дълго време следя темите (настоящата+ теми за тромбофилия, фраксипарин..).
Позволете ми да се представя накратко

Поводът - 3 последователни загуби (спонтанен-мисед-спонтанен) след 1 успешна бременност (при която около 22 г.с бе включен аспирин)

Още след първия спонтанен аборт АГ веднага ме насочи към изследване на тромбофилии и консултация с имунилог.

За тримбофилии - резултатът е хетерозигот 4G/5G и хомозигот D/D за АСЕ
(преди 2 г Deli ми даде мн ценни разяснения и до ден днешен съм й благодарна)

..
В момента съм бременна 6 г.с и ще правя вливане на имуноверин 40 ампули. Понеже за първи път ще правя тази манипулация , амо има някой минал по този път - системата в ръката (горна част на дланта) ли се длага или по- нагоре в сгъвката на лакета?
Предварително се извинявам за нескопосано зададения въпрос..
Системата се слага там където намерят вена. Медикамента няма никакво значение в случая. Ако не намерят вени по ръцете, може и на крак да я сложат

# 218
  • Мнения: 771
Благодаря Nandin! Simple Smile ще се надявам на ръка .. поне така беше с магнезия и после с окситоцина...

# 219
  • Мнения: 134
Благодаря ти maria1986,  другото което ми е странно е, че на рецептата пише 10g, а в аптеките ме питат колко милилитра искам. Звъннах в клининиката, акушерките и те не знаят. Имате ли мнение или да търся пак доц. Конова? Благодаря Ви, че Ви има, момичета. От 5 години съм по този път, но едва от скоро започнах да улучвам правилния, започвайки да Ви чета, да търся мнения от различни лекари и да правя сама изследвания. Бъдете живи и здрави и да си имаме пухкави бузанчовци!

# 220
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 238
Благодаря ти maria1986,  другото което ми е странно е, че на рецептата пише 10g, а в аптеките ме питат колко милилитра искам. Звъннах в клининиката, акушерките и те не знаят. Имате ли мнение или да търся пак доц. Конова? Благодаря Ви, че Ви има, момичета. От 5 години съм по този път, но едва от скоро започнах да улучвам правилния, започвайки да Ви чета, да търся мнения от различни лекари и да правя сама изследвания. Бъдете живи и здрави и да си имаме пухкави бузанчовци!

Размери на опаковката:
2 g в 20 ml;
5 g в 50 ml;
6 g в 60 ml;
10 g в 100 ml;
20 g в 200 ml;
3 x 10 g в 3 x 100 ml;
3 x 20 g в 3 x 200 ml.

Още за ОКТАГАМ флакон 100 мг / мл 50 мл (OCTAGAM vial 100 mg / ml 50 ml), цена и информация от Framar.bg: https://apteka.framar.bg/30079556/%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%B0%D0%B3 … B-50-%D0%BC%D0%BB

# 221
  • София
  • Мнения: 10 642
Благодаря Nandin! Simple Smile ще се надявам на ръка .. поне така беше с магнезия и после с окситоцина...
Е разбира се. Аз годадох само зя пример, че няма определено място Simple Smile

# 222
  • София
  • Мнения: 121
Fotokod, и аз съм 6 г.с. и днес ми е първото вливане на Имуновенин Simple Smile

Момичета, днес бях на първи преглед след забременяването. Видя се плодно сакче. Веднага купих Имуновенин от аптеката на Малинов и го вливам във Вита. Надявам се, че това помага за задържане на бебето.
Знаете ли къде в София изследват НК клетки без да ги пращат в чужбина? Защото от Бодимед го пратиха в немска лаборатория и там референтните стойности са коренно различни.

# 223
  • София
  • Мнения: 6 010
андреа77, точно в клиника Малинов изследват НК клетки.

# 224
  • Мнения: 771
андреа77 и аз ще вливам във Вита, може би в петък Simple Smile
с предходната бременост изследвах НК в Токуда, но бях крайно разочарована..излезе резултат , по спомен бе само словесен коментар, без %, без стойности..Понеже последва спонтанен аборт, не съм се занимавала повече с разяснения от тяхна страна.. едно е сигурно - там няма да повторя

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 18:27 от fotokod

Общи условия

Активация на акаунт