Генетични и имунологични проблеми - 16

  • 36 445
  • 746
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 900
Дано се включи Лаленцето по повод на ембриотоксини, вливки и две бременности веднага след това. Ако това е проблемът, вливки биха помогнали.

# 256
  • Мнения: 471
Тук разбрах, че са ми завишени точно ендометриалните НК клетки. Сигурно има някое възпаление или е имало. А токсините и те най-вероятно са от тръбите. Които така и незнам дали работят. Мислех още този месец да вливам, надявайки се на чудо да замременея естествено, но може и да е преди трансфер. Ако се размрази и се стигне до него

# 257
  • Мнения: 592
Дарси, и д-р Станулов ли изрази мнение за вливките, че не са безобидни?...

# 258
  • Мнения: X
От Интралипид и е станало тва ? Той е соево масло вижте му състава . Какви по скоро е от нещо друго
Активното вещество е: пречистено соево масло 200 g.
Другите съставки са: яйчни фосфолипиди, глицерол безводен и вода за инжекции
Най много ако нещо не е вливала като хората може да е имала нещо . Иначе интралипид се влива без бременност през месец преди ову . Или по схева Преди Ову , След тест и в 8-9 седмица .
Аз лично днес си влих моята доза
Купува се упаковка интралипид и от нея се разтваря в моя случай 10 Мл интралипид . В 250 серум и се влива за 30-40 минути на бърза капка

# 259
  • Мнения: 1 689
При проблем с щитовидната жлеза, трябва да се избягва соя и соеви продукти. Така, че ако жената е имала някакъв проблем с щитовидната жлеза, и не е знаела преди това, може и да се е отключило нещо. Но не е сигурно, че е точно от интралипида.

# 260
  • Мнения: 471
Дарси, и д-р Станулов ли изрази мнение за вливките, че не са безобидни?...

Да, по повод ембриотоксините. За октагама каза, че не е безобидно. Иначе за интралипида, сигурно при жена с проблем на щитовидната, би попречил. Така или иначе, ще ги вливам. Може и това да е проблемът. Нямам никаква бременност до момента.

# 261
  • Мнения: X
Може то принципно хора които са стигнали до някаква идея дори за вливки би следвало че имат проблем и би следвало да са правили изследвания за Щетовидна . И ако имат такъв няма да вливат .
Като цяло всеки сам си решава . Аз сега съм в дилема с фолата примерно . Бодимед имат рефери до 60 а Русев казва че на всякъде са до 42.4 максимум . Моя като е 47 е завишен . И лятото имах завишен . И сега ще пробваме а аз съм с завишен фолат . И как така се завишава като съм с Славо усвояване просто не ми е ясно . Аз си пия като луда и от 3 месеца си мисля че това 45-47 е малко защото нали 60 е горната граница . А се оказва че в лабораторията била грешна стойноста .

# 262
  • Мнения: 1 104
Интралипидът има отношение при проблеми с ТАТ и МАТ или Хашимото.
Мен изрично ме накараха да ги изследвам, защото вливката е противопоказна ако не са в норма.
В тази връзка, ако пациентът не знае за проблеми с щитовидната си жлеза и докторът не му пусне контрола е възможно да се получат смущения.

# 263
  • София
  • Мнения: 121
Аз имам завишени НК клетки и Хашимото. Доц. Конова ми изписа Интралипид и Имуновенин въпреки проблемите с щитовидната жлеза. Вливах 2 пъти Интралипид и след това забременях и сега съм в 7 г. с. Вече съм вливала и Имуновенин веднъж. Предполагам, че след като Конова ми изписва вливането, не би трябвало страничния ефект върху щитовидната жлеза да е толкова опасен.

# 264
  • Пловдив
  • Мнения: 6
Да споделя и аз... от 3-4 години по доктори, с неустановена причина, никога не съм стигала до бременност, четири инвеминации, два неуспешни опита инвитро и ЗЕТ.
При неуспех от първия посетих Русев, който установи завишени нива на НК клетки и ми назначи вливка от 5 мг интралипид.
За втория опит моята гинеколожка, на която да подчертая имам доверие, пренебрегна вливката. Сега, когато и той се оказа неуспешен си казвам: "Божа работа е, но нищо не пречеше да направя вливката и предвид всички препарати, които приемам, хванала съм се на хорото, какво пък толкова..."
Е, взех си поука, със сигурност ще направя вливка следващия път! Успех Wink

# 265
  • Мнения: 449
Здравейте момичета утре ще правя вливане на интралипид в малинов дали има странични ефекти малко си притеснявам

# 266
  • София
  • Мнения: 6 010
Stanislava92, няма странични ефекти. Аз днес направих четвъртата вливка в живота си и досега никога не съм имала проблеми.
darssy, и аз съм със завишени НК клетни и инхибиращи ембриотоксини, никога не бях забременявала. Направих вливка Октагам и същия месец забременях. Не съм имала никакви странични ефекти, а съм с Хашимото, всичките ми хормони са извън релси и като бременна пиех Еутирокс 200. Пиша го за да е ясно, че не говоря за гранични стойности на ТСХ, да кажем.
Сега решихме, че искаме второ бебе - пак се изследвах, същите резултати. Пак влях Октагам и отново забременях в месеца на вливката. Също нямам странични ефекти. Успоредно си вливам и Интралипид по схема заради НК клетките. Днес ми беше последната вливка, която се назначава в 9 седмица.

# 267
  • Мнения: 1 104
Stanislava92, и аз нямах странични ефекти.
Вливката с интралипид при мен беше много лека и приключи за 40мин.
Направихме я в 5гс., защото докато се туткаме да изследваме всичко и да чакаме резултати аз забременях.
От 21% в началото, НК клетките ми паднаха на 13% след месец, а след още един на 9%.
Сега съм в 19гс и се надявам тази бременност да е успешна, защото имам една ранна загуба преди нея.
Тогава нещата приключиха в 7гс. и заподозрени бяха именно тези 21% НК клетки.
Само док. Сигридов изрази съмнение, че и някои фактори от панела за тромбофилия може да са допринесли, но и той беше категоричен, че в толкова ранна седмица причините са комплексни.

# 268
  • Мнения: 449
Благодаря ви и мойте нк клетки са завишени при мен обаче загубата беше в късна седмица а преди това родих и имам момче на 7години, сега след аборта много се притеснявам дали изобщо ще стане пак и дали ще успея да имам пак бебе. Вливането с интралипид дали ще помогне какво мислите всичко друго съм изследвала и щитовидни хормони мико и уреаплазми всичко е наред като изключим тромбофилията

# 269
  • Мнения: 1 104
Stanislavа, на мен доц. Конова ми обясни, че НК клетките се следят до 22гс. Но основно имат отношение до 12гс, след това влиянието им значително намалява.
Съжалявам за загубата ти. Предполагам сте изследвали и панела за тромбофилия.
Знам, че на нея често се преписват загуби в по-късен период.

Общи условия

Активация на акаунт