Генетични и имунологични проблеми - 16

  • 36 448
  • 746
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 6 010
Дарси, пусни си тест за грип и иди на лекар. Няма как да знаем дали се чувстваш зле заради вливката или не. Стискам палци да е моментно неразположение. Носи маска докато изясниш положението.

# 331
  • Мнения: 20
Здравейте, дами, някоя от вас има ли яснота как стоят нещата с вливки като октагам при естествено забременяване.
Когато има трансфер ясно, че може да е преди него, но при естественото забременяване не може всеки месец да се правят, някой има ли опит?

# 332
  • София
  • Мнения: 6 010
Октагам се влива 3-4 дни преди овулация и действието му е за следващите 12 месеца. Ако до тогава не настъпи бременност се прави нова вливка.

# 333
  • Мнения: 20
Октагам се влива 3-4 дни преди овулация и действието му е за следващите 12 месеца. Ако до тогава не настъпи бременност се прави нова вливка.
Благодаря за отговора.

Последна редакция: нд, 02 фев 2020, 09:50 от Joker's baby

# 334
  • Мнения: 135
Здравейте, излезнаха и моите резултати за ембриотоксини и заключението е "Наличие на инхибиращи ембриотоксини"

  

а назначението "За вливане на 5 гр Имуноглобулин 2-4 дена преди овулация или ЕТ и 5 мл Интралипид 20% 2-4 дена след положителен тест за бременност. "

Четох в старите теми, че този резултат означава, че някои от мишите ембриони са загинали, но някои са оцелели и исках да разбера дали има други дами с подобен резултат и дали са стигнали до + тест след вливките?

# 335
  • София
  • Мнения: 6 010
Merritu, аз бях така. Два пъти съм изследвала ембриотоксини и двата пъти излязоха инхибиращи. Правих вливки и и двата пъти забременях още същия месец. За същаление втората бременност не се разви, но това няма общо.

# 336
  • Мнения: 135
Merritu, аз бях така. Два пъти съм изследвала ембриотоксини и двата пъти излязоха инхибиращи. Правих вливки и и двата пъти забременях още същия месец. За същаление втората бременност не се разви, но това няма общо.

Съжалявам за загубата ви!
Ако е удобно да попипитам преди това колко време сте се опитвали да забременеете и с диагноза неизяснен стерилитет ли сте били?

# 337
  • София
  • Мнения: 6 010
Преди първата бременност 3 месеца опитвахме целенасочено, но имам наследствена тромбофилия и още като се решихме за дете се видях с доц. Русев, който ми назначи и ЕТ. Просто не ни се е налагало да чакаме дълго защото имахме резултатите.

# 338
  • Мнения: 471
Дарси, пусни си тест за грип и иди на лекар. Няма как да знаем дали се чувстваш зле заради вливката или не. Стискам палци да е моментно неразположение. Носи маска докато изясниш положението.

Благодаря, за инфото. Аз съм в Банско и тук ми се стори сложно да ходя за тест, но се пооправих. Сигурно е било вирус. В Токуда 4часа по метрото и се разболях. Дано има ефект тази вливка, че малко се филмирах какво влях..

# 339
  • Мнения: 189

Здравейте, моля ви за малко информация, относно изследването ми за тромбофилия, нищо не разбирам, а сега го  видях и няма как да говоря с лекар. Благодаря ви. За информация имам едно неуспешно инвитро от преди 3 месеца. Благодаря ви.

# 340
  • София
  • Мнения: 7 427
Имаш една мутация по високорисков фактор 2 протромбин, и две по нискорискови фактори.
Потърси специалист за назначаване на антикоагулантна терапия при бременност.
И си потърси АГ с опит при проследяване на бременни с тромбофилия.
В допълнение към това, едната от мутациите е свързана с неусвояване на синтетични витамини от група Б. Премери нивата на Б9 и Б12, при ниски стойности можеш да ги повишиш с прием на метилирани /бионалични форми - фолат /Неофолик Мета вместо синтетична фолиева киселина за Б9 и метилкобаламин вместо синтетичния цианкобаламин за Б12. Нивата трябва да са близо до горната граница преди забременяване.

Прочети първата страница на темата за тромбофилия
https://m.bg-mamma.com/?topic=1161218


Здравейте, моля ви за малко информация, относно изследването ми за тромбофилия, нищо не разбирам, а сега го  видях и няма как да говоря с лекар. Благодаря ви. За информация имам едно неуспешно инвитро от преди 3 месеца. Благодаря ви.

# 341
  • Мнения: 189
Имаш една мутация по високорисков фактор 2 протромбин, и две по нискорискови фактори.
Потърси специалист за назначаване на антикоагулантна терапия при бременност.
И си потърси АГ с опит при проследяване на бременни с тромбофилия.
В допълнение към това, едната от мутациите е свързана с неусвояване на синтетични витамини от група Б. Премери нивата на Б9 и Б12, при ниски стойности можеш да ги повишиш с прием на метилирани /бионалични форми - фолат /Неофолик Мета вместо синтетична фолиева киселина за Б9 и метилкобаламин вместо синтетичния цианкобаламин за Б12. Нивата трябва да са близо до горната граница преди забременяване.

Прочети първата страница на темата за тромбофилия
https://m.bg-mamma.com/?topic=1161218


Здравейте, моля ви за малко информация, относно изследването ми за тромбофилия, нищо не разбирам, а сега го  видях и няма как да говоря с лекар. Благодаря ви. За информация имам едно неуспешно инвитро от преди 3 месеца. Благодаря ви.
Благодаря, много.

# 342
  • Мнения: 189
Здравейте, след трансфер мога ли да си пусна нк клетки и ако са завишени може ли да се направи нещо, вливания например?

# 343
  • Мнения: X
а защо след ?

# 344
  • Мнения: 990
Здравейте, след трансфер мога ли да си пусна нк клетки и ако са завишени може ли да се направи нещо, вливания например?
Повечето лекари пускат преди трансфер, ако са завишени се прави вливка и след положителен тест втора.

Общи условия

Активация на акаунт