Генетични и имунологични проблеми - 16

  • 36 750
  • 746
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 816
Здравейте момичета от утре трябва да включа и утрогестан но по препоръка на доц.Русев не трябва да надвишавам 200мл на ден.Въпроса ми е как го приемате като е само 200 мл на ден през устата или си го слагате вагинално?
Спазвай си това , което ти казва гинеколога, ако трябва си изследвай нивата . По-добре се усвоява вагинално . На мен гинеколога ми изписа 400 утрогетсан на ден и не следвам препоръките на Русев. Отделно си слагам клексан и си пускам изследвания дали той е добре. Бях при Русев  и той  ми коментира Д-димер , че става висок , но Паскалева(хематолог) пък  каза , че стойностите в тази седмица са други и си е наред . Мисълта ми е да не се доверяваш за всичко на Русев(или един лекар) , прецени плюсове и минуси . Аз имам един аборт , защото рязко спрях прогестерона и рано , точно уж да не вреди . Сега при мен гинеколозите  решиха , че до края на бремеността ще съм на прогестреон и ги слушам тях  .

# 391
  • Мнения: 264
Здравейте, момичета

Прочетох малка част от темата, но не успях да се ориентирам. Моля за съвет къде да направя кариотип? Доколкото знам се правят в Геника и Малинов. Като разглеждах цените в Геника и Щерев например видях, че има разлика, а знам че Щерев работят с Геника. Ще се радвам да споделите мнения къде, на каква цена и за колко време излизат резултатите. В Малинов ми казаха 40 дни. Може и на лични Simple Smile
Благодаря предварително.

Редактирам се: говорих с Щерев казаха, че резултатите излизат за 20 работни дни, цената е 150 лв, изследванията се правят в Геника.
Ако все пак някоя от вас има препоръки ще се радвам да ги чуя Simple Smile

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 10:14 от Bobolinka90

# 392
  • Мнения: 1 715
Здравейте, момичета

Прочетох малка част от темата, но не успях да се ориентирам. Моля за съвет къде да направя кариотип? Доколкото знам се правят в Геника и Малинов. Като разглеждах цените в Геника и Щерев например видях, че има разлика, а знам че Щерев работят с Геника. Ще се радвам да споделите мнения къде, на каква цена и за колко време излизат резултатите. В Малинов ми казаха 40 дни. Може и на лични Simple Smile
Благодаря предварително.

Редактирам се: говорих с Щерев казаха, че резултатите излизат за 20 работни дни, цената е 150 лв, изследванията се правят в Геника.
Ако все пак някоя от вас има препоръки ще се радвам да ги чуя Simple Smile

В Щерев правят кариотип в тяхна генетична лаборатория, не в Геника. Излизат за 20 дни и струват 150+ 3 лв пробовземане на човек. Ние си правихме там в края на миналата година.

В Геника е 240лв, излизат за месец и половина.

# 393
  • Мнения: 264
Цитат

В Щерев правят кариотип в тяхна генетична лаборатория, не в Геника. Излизат за 20 дни и струват 150+ 3 лв пробовземане на човек. Ние си правихме там в края на миналата година.

В Геника е 240лв, излизат за месец и половина.
Странното е, че туко що ги попитах, но явно точно това изследване не се прави в Геника. Предвид и разликата в цените, което мен ме учуди, явно наистина си е в тяхна лаборатория.
Благодаря много Simple Smile

# 394
  • Мнения: 1 715
Ето тук има за лабораторията на Щерев инфо:

https://youtu.be/UVVCli0Jp6k

В болница Надежда също правят кариотип, вече не помня цената - писала съм в темата като проучвах през декември, пак беше по-евтино от Геника.

# 395
  • Мнения: 816
Здравейте, момичета

Прочетох малка част от темата, но не успях да се ориентирам. Моля за съвет къде да направя кариотип? Доколкото знам се правят в Геника и Малинов. Като разглеждах цените в Геника и Щерев например видях, че има разлика, а знам че Щерев работят с Геника. Ще се радвам да споделите мнения къде, на каква цена и за колко време излизат резултатите. В Малинов ми казаха 40 дни. Може и на лични Simple Smile
Благодаря предварително.

Редактирам се: говорих с Щерев казаха, че резултатите излизат за 20 работни дни, цената е 150 лв, изследванията се правят в Геника.
Ако все пак някоя от вас има препоръки ще се радвам да ги чуя Simple Smile
Дали включват едни и същи гени за тромбофилия ... Аз съм правила в Геника , но отдавна и бих се доверила на тях
Може да видиш  и в Майчин дом в генетичната лаборатория .
Кариотип съм правила в Надежда .

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 18:06 от sanssa

# 396
  • Мнения: 339
В Надежда е 170 лв. на човек. Резултатите излизат за около три седмици.

# 397
  • Мнения: X
правила съм в Надежда беше 150 преди 3 години на човек и чакахме 40 дни .( Календарни )

# 398
  • София
  • Мнения: 7 467
Кариотипът няма нищо общо с изследването за тромбофилия.

# 399
  • Мнения: X
Здравейте, момичета
Прочетох малко от темата но може ли да ме ориентирате. Значи с мъжа ми се здрави млади хора, забременява нормално но вече за втори път се открива риск за бебето, първия се прекъсна мн късно, сега ще е аборт в 12г.с. Искам да питам какви изследвания се правят, защото не е мога да си го обясня това че забременям а нещо все не ми достига за здраво бебче. За несъвместимост ли.

# 400
  • Мнения: 547
Записвайте час при доц. Русев, в клиника Малинов.

# 401
  • Мнения: 816
Здравейте, момичета
Прочетох малко от темата но може ли да ме ориентирате. Значи с мъжа ми се здрави млади хора, забременява нормално но вече за втори път се открива риск за бебето, първия се прекъсна мн късно, сега ще е аборт в 12г.с. Искам да питам какви изследвания се правят, защото не е мога да си го обясня това че забременям а нещо все не ми достига за здраво бебче. За несъвместимост ли.
Какви са проблемите при ембрионите? Би трябвало да ви насочат към Генетик . Правите си кариотип и двамата, ако при някой има проблем или при двамата , това може да доведе до генетични аномалии при плода. Аз съм прекъсвала бременност , заради аненцефалия - към проблемите на невралната тръба. Ако са подобни неща трябва да видите първо дефицит на витамини , има още генетични изследвания.. И вече има други допълнителни неща, които може да изключите за всеки случай.

# 402
  • Мнения: X
Здравейте, момичета
Прочетох малко от темата но може ли да ме ориентирате. Значи с мъжа ми се здрави млади хора, забременява нормално но вече за втори път се открива риск за бебето, първия се прекъсна мн късно, сега ще е аборт в 12г.с. Искам да питам какви изследвания се правят, защото не е мога да си го обясня това че забременям а нещо все не ми достига за здраво бебче. За несъвместимост ли.
Какви са проблемите при ембрионите? Би трябвало да ви насочат към Генетик . Правите си кариотип и двамата, ако при някой има проблем или при двамата , това може да доведе до генетични аномалии при плода. Аз съм прекъсвала бременност , заради аненцефалия - към проблемите на невралната тръба. Ако са подобни неща трябва да видите първо дефицит на витамини , има още генетични изследвания.. И вече има други допълнителни неща, които може да изключите за всеки случай.



Да получават се аномалии, първият път беше бебето вс му е развито но в главата мазолесто то тяло(свързването на лявото и дясното полукълбо) откриха го в 18седмица,казаха че така се е случило просто късмет и да мислим за следващото бебе че ще е добре. Но пак се получи нещо такова уголемена нухална гънка и прекъсване на бременност

# 403
  • Мнения: X
Какво значи това здрави прави хора ? И ние сме здрави и прави хора ама има неща които се откриват само с изследването и накрая се оказва че здрави изобщо не сме . Правете си Кариотип задължително

# 404
  • Мнения: 816
IVasileva консултирайте се с 2-3 ма генетици ... В Майчин Дом , в Надежда и другаде има.. Аз съм имала 1 случай с аненцефалия, 1 случай инвитро спрял развитие ембрион - беше тризомия . Според генетиците случайност, но не забременявах бързо и почнах с инвитро. Там вече могат да изследват ембриона преди да го върнат ПИД на ембриона. За съжаление тук от 3-4 опита нищо не стана, за момента имам успех от Турция. При мен от 3 ембриона на 5-ти ден 2 с аномалии и 1 без имах, който връщат. При вас ще остане варианта да пробвате докато стане. Може яйцеклетките да не са добри и трябва да се опитва, докато уцелите читава яйцеклетка. Може да се направи и по подробно изследване на сперматозоидите - не съм мнг запозната с него , но в Надежда може да питате и другаде ... Вече лекарства през първите 12 седмици - по- добре без витамини и др, алкохол, цигари и тн се отразяват . Вижте тема Кюртаж и забременяване след това за препоръчителни изследвания. Пуснете си витамини, тромбофилия и изследване на щит. жлеза и ИР .

Общи условия

Активация на акаунт