Генетични и имунологични проблеми - 16

  • 36 852
  • 746
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: X
от интралипида рядко има странички ефекти . Обикновено тези с проблеми стщетовидната имат . Аз в случая съм на ръба да се разболея . Но предпочетох да пия имуностимуланти отколкото да се разболея и да тряском нещо по силно после .

# 436
  • Мнения: 471
И аз много се бях филмирала след вливката да не се прецакам нещо сериозно. Особено след октагам. Беше ок. Но отидох баш в най-големия грип в Токуда януари, отидох съвсем здрава, излязох болна. После се замислих, че дасе влива в Малинов, която не е огромна болница с болни, е по-добрият вариант. Иначе няма странични ефекти. Ниска температура имах и отпадналост. Но може да е било от грипа. Кво да се прави, каузата за бебе изисква много жертви и може би тази е от малките. Спокойно отивай. Поне корона вирус нямаме още, че ужас...

# 437
  • Мнения: 9
Здравейте на всички,  и аз да се запиша с тромбофилия съм, завишени НК клетки и ТСХ, бременна в 10г.с съм сега, като при + тест по препоръка на доц. Конова вливах 40 ампули имуновенин, Л-тироксин, фраксипарин и аспирин протект. Преди вливането пуснах НК клетки резултатите бяха 21. 63% от реф. 9-15%. 4 седмици след вливането на имуновенин на контролата ми излезнаха пак същите 21.68%. На 4ти ще вливам интралипид, но въпроса ми е защо не са се повлияли НК клетките  от имуновенина? Някой бил ли е в такава ситуация и има ли риск за плода с тези стойности на НК?

# 438
  • Мнения: X
Аз лично смятам че след 10 та седмица не би трябвало да е толкова опасно .

# 439
  • Мнения: 816
Здравейте на всички,  и аз да се запиша с тромбофилия съм, завишени НК клетки и ТСХ, бременна в 10г.с съм сега, като при + тест по препоръка на доц. Конова вливах 40 ампули имуновенин, Л-тироксин, фраксипарин и аспирин протект. Преди вливането пуснах НК клетки резултатите бяха 21. 63% от реф. 9-15%. 4 седмици след вливането на имуновенин на контролата ми излезнаха пак същите 21.68%. На 4ти ще вливам интралипид, но въпроса ми е защо не са се повлияли НК клетките  от имуновенина? Някой бил ли е в такава ситуация и има ли риск за плода с тези стойности на НК?
За НК клетките нямам опит . Виж си  ТСХ трябва да е под 2,5 . Ако пиеш хапчета трябва да ти увеличат дозата .

# 440
  • Мнения: 9
ТСХ ми е 2.2, АГ ми каза че дозата си остава същата лтирокс 50.

# 441
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 238
Здравейте на всички,  и аз да се запиша с тромбофилия съм, завишени НК клетки и ТСХ, бременна в 10г.с съм сега, като при + тест по препоръка на доц. Конова вливах 40 ампули имуновенин, Л-тироксин, фраксипарин и аспирин протект. Преди вливането пуснах НК клетки резултатите бяха 21. 63% от реф. 9-15%. 4 седмици след вливането на имуновенин на контролата ми излезнаха пак същите 21.68%. На 4ти ще вливам интралипид, но въпроса ми е защо не са се повлияли НК клетките  от имуновенина? Някой бил ли е в такава ситуация и има ли риск за плода с тези стойности на НК?

Аз съм в 24 г.с и продължавам да поддържам НК над 20. До сега имам няколко вливания на Октагам, пия Натаспин (заместител на аспирина) и слагам Фраксипарин 0,4. Всичко с бебките се развива добре. Така, че спокойно. Следвай терапията, която ти е назначена Simple Smile Успех
П.П и Еутирокс пия, но от 25 мг.

# 442
  • Мнения: 471
Здравейте на всички,  и аз да се запиша с тромбофилия съм, завишени НК клетки и ТСХ, бременна в 10г.с съм сега, като при + тест по препоръка на доц. Конова вливах 40 ампули имуновенин, Л-тироксин, фраксипарин и аспирин протект. Преди вливането пуснах НК клетки резултатите бяха 21. 63% от реф. 9-15%. 4 седмици след вливането на имуновенин на контролата ми излезнаха пак същите 21.68%. На 4ти ще вливам интралипид, но въпроса ми е защо не са се повлияли НК клетките  от имуновенина? Някой бил ли е в такава ситуация и има ли риск за плода с тези стойности на НК?

Аз съм в 24 г.с и продължавам да поддържам НК над 20. До сега имам няколко вливания на Октагам, пия Натаспин (заместител на аспирина) и слагам Фраксипарин 0,4. Всичко с бебките се развива добре. Така, че спокойно. Следвай терапията, която ти е назначена Simple Smile Успех
П.П и Еутирокс пия, но от 25 мг.

Ай, почвам да се притеснявам леко. Аз имах едно вливане на октагам преди овулацията, в 4та седмица на следващия месец, влях това другото, соевият протеин, в 8-9та пак трябва да влея от него. И знам, че след 10/11седмица вече НК клетките нямали отношение. Но, утре съм при Паскалева и ще я питам. По-горното ми е назначено от Русев. Бия и Фраксипарин от 0.4 всеки ден. По мнение на АГ то и жената от регистратурата при Паскалева, започнах да бия всеки ден, а не както ми беше назначиш Русев през ден аспирин протект и фракси. С него така и не можах да се свържа. Пих малко и аспирин през ден, но го усетих, че нямам нужда и го спрях. Малко съм на тръни заради тези мои своеволия, но и прекаленото не е добре.

# 443
  • София
  • Мнения: 7 482
Паскалева е хемостазиолог, ще ти даде мнение за терапията с аспирин протект и НМХ въз основа на изследванията, които ще пуснеш. Как обаче ще ти даде мнение за имунологичната терапия?

# 444
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 238
DiaSla и аз си мислех, че НК са важни в първите 3 месеца, но после прочетох, че се следят до 5 месец. Вече съм в 6ти, но миналата седмица пак пусках контрола по препоръка на имунолозите. Всеки път се надявам да е за последно, но уви всеки път ми назначават вливане и нова контрола. Изпълнявам, каквото кажат, за да знам за себе си, че съм направила всичко, което е трябвало.

# 445
  • Мнения: 378
НК клетките са важни почти до края. Правих вливане всеки месец на Привиген до 35 г.с. Като стойности останаха високи и почти непроменени. Според имунолозите, като абсолютни стойности стоят високи, но имуноглобулина ги прави неактивни.

# 446
  • Мнения: 471
Охо, то сериозна работа. Благодаря ви много. Дели, имаш предвид имунолог, но къде да отида, знаеш ли? Защото според Русев само до 8-9седмица трябва, което май не е съвсем вярно... И знаете ли къде да ги изследвам в София? Досега съм ги изследвала в Болница Лозенец, там бяха в норми, в Малинов, там излязоха ембрионалните завишени, към 15процента от макс 13.5 и клетъчна активност 10.8 от макс 10процента. Май ще е голямо обикаляне по доктори, а така не ми се иска в предвид всички бацили наоколо...

# 447
  • София
  • Мнения: 7 482
И според Русев, и според Конова вливките са до 8-9гс. След 12гс плацентата е завършена е поема своята роля.

Имунолозите в Надежда имат по-различни виждания. Те освен НК клетки (за които назначават Агапурин) следят и плацентарни молекули - тези молекули излизат в БХС в 12гс. Мисля че за тях и за крос-мач назначават Октагам.

Други имунолози у нас аз не знам да има.

Можеш да потърсиш информация - на руски, на английски, на немски - да видиш как третират хората имунологичните проблеми и по-специфично НК клетките.

Аз лично смятам да вливам интралипид до 8-9гс. Такова ми е предписанието и от Русев, и от клиниката в която съм в момента.

# 448
  • Мнения: 471
Здравейте,

След имунологични изследвания при доц. Русев се установи наличие на ембриотоксини. По негови думи няма жена забременяла с такива.
Ще направя вливка от имуноглобулин за мое успокоение.
Интересно ми е вие какво мислите за това? Има ли такива сред нас, забременяли дори с ембриотоксини и без вливки?

Аз забременя след вливката, в същия месец. Даже не вярвах въобще като отидох.

# 449
  • Мнения: 378
Трябва да се търси причината за повишените НК клетки. При мен са от автоимунно заболяване. Обикновенно имунолозите не се задълбочават върху причината и действат по определена схема.

Общи условия

Активация на акаунт