Генетични и имунологични проблеми - 16

  • 36 727
  • 746
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: X
на мен ми обесниха че при томбофилии често има завишени Нк клетки защото организма с тромбофилии често е склонен към рак и Нк клетките като са завишени ни предпазват . Поне аз така разбрах това което ми обесни Русев

# 451
  • Мнения: 9
Направо ужас, четох в нета един тон противоречиви мнения и коментари. В другите страни въобще НК клетките не им  били фактор за бремеността и т.н. По препоръка на доц. Конова терапията ми е 40 ампули имуновенин>контрола Нк, при високи рез. вливане на интралипид >контрола НК, ако пак са високи още едно вливане интралипид и с това приключвам с вливките.

# 452
  • Мнения: 402
Здравейте може ли да ми кажете вен панела и ембриотоксините какви са имам предвид този вен панел различен ли е от имунологичните изследвания Благодаря

# 453
  • Мнения: 1 033
Здравейте,
Българския и гръцкия клексан 0.4 нали да еднакви и може да се заместват?

# 454
  • Мнения: 469
Здравейте на всички, за първи път пиша тук. След едно неуспешно ИКСИ док ми препоръча изследване на НК клетки. Тъй като клиниката, в която съм, правят това изследване само от пон до чт, се обадих в Цибалаб и ми казаха, че няма проблем да отида утре. Въпросът ми към вас като вещи лица е - трябва ли да е на гладно/жадно има ли някакви изисквания и има ли значение ако скоро съм била настинала, това дали би изкривило резултата?
Благодаря и хубав ден на всички Simple Smile

Последна редакция: чт, 05 мар 2020, 13:27 от Chuhaleesi

# 455
  • Мнения: 816
Здравейте на всички, за първи път пиша тук. След едно неуспешно ИКСИ док ми препоръча изследване на НК клетки. Тъй като клиниката, в която съм, правят това изследване само от пон до чт, се обадих в Цибалаб и ми казаха, че няма проблем да отида. Въпросът ми към вас като вещи лица е - трябва ли да е на гладно/жадно има ли някакви изисквания и има ли значение ако скоро съм била настинала, това дали би изкривило резултата?
Благодаря и хубав ден на всички Simple Smile
По-добре е да се насочиш към имунолог. Всеки си има различни теории , изследванията според мен , които пускат са малко по различни ... А  и после е добре да се обсъдят резултатите с тях . Аз не бих правила в Цибалаб НК клетки . Виж Русев ,имунолозите в Надежда , Конова за Плевен или другаде .. и може би и другаде има .
И също НК клетките много лекари ги игнорират попринцип ...
Освен НК клетки пускат и тромбофилия имунологична (различни са от генетичните изследвания) и определят какво да пуснат на база на проблемите , които имаш .

# 456
  • Мнения: 9
Здравейте на всички, за първи път пиша тук. След едно неуспешно ИКСИ док ми препоръча изследване на НК клетки. Тъй като клиниката, в която съм, правят това изследване само от пон до чт, се обадих в Цибалаб и ми казаха, че няма проблем да отида утре. Въпросът ми към вас като вещи лица е - трябва ли да е на гладно/жадно има ли някакви изисквания и има ли значение ако скоро съм била настинала, това дали би изкривило резултата?
Благодаря и хубав ден на всички Simple Smile


И аз съм на мнение че трябва консултация с имунолог, иначе за НК клетките няма значение дали си яла или не. Много съм доволна от доц. Конова в Плевен.

# 457
  • Мнения: 703
Здравейте,

Днес ми излезе изследването на НК клетките.Може ли да се забременее с такъв резултат.Правих инвитро преди 5 месеца и уж ЧХГ ми се покачваше добре до 10,000 ,но така и нищо не се визуализира ,дали е заради тези клетки?Трябва ли да правя вливания преди следващ опит.

# 458
  • Мнения: 243
Здравейте,

Днес ми излезе изследването на НК клетките.Може ли да се забременее с такъв резултат.Правих инвитро преди 5 месеца и уж ЧХГ ми се покачваше добре до 10,000 ,но така и нищо не се визуализира ,дали е заради тези клетки?Трябва ли да правя вливания преди следващ опит.


Да, необходимо е! Обърнете се към доц.Русев или доц.Конова, за да ви кажат по-точно.

# 459
  • Мнения: 703
Защо самите клетки са толкова високи а % са в норма?
Имало е 2 типа клетки и Маточните NK не са ли по-важни за бремеността,но нз как се изследват?
Дали е възможно да са толкова високи ,защото като ми взимаха кръв бях болна?

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 20:06 от coolyto

# 460
  • Мнения: 816
Защо самите клетки са толкова високи а % са в норма?
Имало е 2 типа клетки и Маточните NK не са ли по-важни за бремеността,но нз как се изследват?
Дали е възможно да са толкова високи ,защото като ми взимаха кръв бях болна?

Имунологията се променя с времето , при боледуване и др. По- натам може да изследваш пак ( след 3-6 м. ), зависи кога ти е следващ опит. Консултирай се все пак с лекар, те може да пуснат и други изследвания. В Надежда правят биопсии на матката за НК клетки - уж нямах, но от няколко опита там нямах успешен.
Аз съм имала чхг 8000 - видяха сакче и прокървих в същият ден и това беше. Според мен е било подобно - най- вероятно не е бил добър ембриона.

# 461
  • Мнения: 703
Защо самите клетки са толкова високи а % са в норма?
Имало е 2 типа клетки и Маточните NK не са ли по-важни за бремеността,но нз как се изследват?
Дали е възможно да са толкова високи ,защото като ми взимаха кръв бях болна?

Имунологията се променя с времето , при боледуване и др. По- натам може да изследваш пак ( след 3-6 м. ), зависи кога ти е следващ опит. Консултирай се все пак с лекар, те може да пуснат и други изследвания. В Надежда правят биопсии на матката за НК клетки - уж нямах, но от няколко опита там нямах успешен.
Аз съм имала чхг 8000 - видяха сакче и прокървих в същият ден и това беше. Според мен е било подобно - най- вероятно не е бил добър ембриона.

Другия месец ми е следващият опит затова ми е притеснено. Имам 2 ембриона в Бургас.Нз дали ще ми обърнат внимание с тези НК клетки

# 462
  • Мнения: X
Глупости на таркалета ,Нк клетките не се променят от това дали сте болна или не сте .
лично доцента ми го е казвал . Имате си Нк клетки и е необходимо да се консултирате за вливките

# 463
  • Мнения: 816
Глупости на таркалета ,Нк клетките не се променят от това дали сте болна или не сте .
лично доцента ми го е казвал . Имате си Нк клетки и е необходимо да се консултирате за вливките
Имунологията се променя с времето , за разлика от генетичните изследвания.
https://9m-bg.com/bremennost/planirane/nk-kletychna-aktivnost/
Една статия - по- надолу пише , че се променят НК клетките при опр. причини ... в интернет информация още много има

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 21:47 от sanssa

# 464
  • Мнения: X
В интернет като цяло информация всякаква . Аз ви казвам лични думи на Доцента . След като го питах изрично дали имат отношение за Моментното състояние на именитета ми . Отговора е НЕ няма. Така че това че В момента човек е леко болен няма отношение към Нк клетните .

Общи условия

Активация на акаунт