Генетични и имунологични проблеми - 16

  • 36 864
  • 746
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 371
Разбирам ви, наистина.
Истината е, че лекарите правят грешки, за тях някои неща изглеждат дребни, а на края се оказват големи пропуски.
Може да не в била на кеф, да не сте и била симпатична, наистина да е подценила ситуацията.. не знам, не я познавам, не съм ходила при нея и надали ще отида, четейки каква е като човек.
Тези, които допускат грешки заслужават да им бъдат показани и да си дадат сметка, ако нямат компетенцията да препратят към друг лекар.


Въпросът е към всички, не конкретно към Вас. Приемам мнението Ви и не го оспорвам. Просто има много неща, които не са ми ясни. Едно от тях е това, за което споменах, а именно защо хематолог пренебрегва генетични мутации по този начин?
П.п Именно, защото уважавам мнението на всеки един от тук присъстващите, взех решението да отида при професорката, макар да имах вече препоръки от доцента. Мисля, че тази група е създадена именно с цел да си помагаме и да изказване мнения за лекаритр, на които се доверяваме, а това включва и негативните впечетления.
Както вече казах, надявам се всяка от нас да е взела правилното решение за себе си!

Последна редакция: пн, 16 мар 2020, 15:34 от Iligd

# 526
  • Мнения: 471
Аз също слушах страшни неща за проф. Паскалева. Видя ми се мила и внимателна възрастна дама. Да споделя при мен. Нямах бременност до януари докато не влях октагам заради повишени нива на НК клетки и инхибиращи ембриотоксини. Декември правихме дилатация на цервикалния канал и продухване на тръбите. Може и съвкупност да е, но след неуспешно ин витро през ноември, януари забременях естествено след вливката, при положение, че мислех, че въобще не мога да забременея. И аЗ не вярвах на 100 процента. Но доц. Русев ми каза, с тези токсини и нк клетки няма как да забременея. И в Турция съм била, и при доста лекари в София. Отричат ги. Шефкетова може би само ги приема от софийските лекари. Сега стискам палци да се развие. Успех на всички момичета.

# 527
  • Мнения: 6 305
За ембриотоксините и аз съм останала с впечатление че оказват сериозно влияние върху имплантация и ранното развитие на ембриончетата.

# 528
  • Мнения: 816
Аз също слушах страшни неща за проф. Паскалева. Видя ми се мила и внимателна възрастна дама. Да споделя при мен. Нямах бременност до януари докато не влях октагам заради повишени нива на НК клетки и инхибиращи ембриотоксини. Декември правихме дилатация на цервикалния канал и продухване на тръбите. Може и съвкупност да е, но след неуспешно ин витро през ноември, януари забременях естествено след вливката, при положение, че мислех, че въобще не мога да забременея. И аЗ не вярвах на 100 процента. Но доц. Русев ми каза, с тези токсини и нк клетки няма как да забременея. И в Турция съм била, и при доста лекари в София. Отричат ги. Шефкетова може би само ги приема от софийските лекари. Сега стискам палци да се развие. Успех на всички момичета.
При мен и двете ми естествени забременявания са месеца след цветна снимка , така че и това е помогнало според мен. Важното е да стане и всичко да е наред!

# 529
  • Мнения: 471
Санса, моите цветни са май и юли. Но да, може да са поотпушили... Дано сега и да е читава яйцеклетка... Голям стрес. Не стига, че незнам нищо и от началото тръгна с леко кофти ЧХГ, Ами и тоя вирус...

# 530
  • София
  • Мнения: 10 642
Доц. Русев казвате, не е специалист в тази материя, а проф. Паскалева, като един много добър и препоръчван хематолог, ми каза да си ходя, защото според нея проблем няма. Също така ми назначи Аспитест, според който имам нужда от увеличаване на дозата на аспирина, който приемам. В същото време ми твърди, че нямам проблем и нямам нужда от терапия, както и че това, че приемам аспирин, преди да съм забременяла изобщо, е напълно безсмислено. Евентуално, мога да го започна този аспирин, но да не се затормозявам и да го започвам веднага след положителния тест, може и 8-9 седмица, няма проблем, когато и да е!? Тази мутация, която е свързана с неусвояването на фолиева киселина, също ли не е в компетентността й, че нищо не ми каза за нея и я пренебрегна? Не разбирам, като хематолог, не трябва ли да разбира от всички мутации!? Кво е тва пренебрегване на MTHFR? На мен не ми се струва маловажно това, че благодарение на тази мутация и неусвояването на този важен витамин, детето ми може да се роди с "дефект на невралната тръба"!!!
И как така хем нямам нужда от аспирина, хем, според теста, който ми пусна, не е достатъчен???
Ами така, двете нямат общо. Аспи теста показва дали дадена доза върши работа, не показва дали имате нужда от това лекарство!!!

# 531
  • Мнения: 9
Момичета изпадам в някво страшно чудене и умуване вече с тоя Коронавирус... Случаят е следният, края на този месец трябва да си пускам контрола на НК клетки, дори и да успея да пратя кръв за изслвдване ако стойностите са високи(последно бяха около 21% и вливах интралипид) док в Плевен ми каза, че в период на такъв вирус като Корона вливания не се правят, защото имунната система пада значително, та може би единствената ми надежда е след последното вливане да са влезнали в норма ако не направо незнам какво да правя. П. П бременна съм в 12г.с. Ако имате някакви мнения по моя казус, давайте!!

# 532
  • Мнения: X
Норче за какво ти е вливане след 12 седмица ! Няма никакъв смисл нито от изследване нито от вливания . Плацентата се е формирала . вливката се прави 8-9 седмица и това е

# 533
  • Мнения: 9
Норче за какво ти е вливане след 12 седмица ! Няма никакъв смисл нито от изследване нито от вливания . Плацентата се е формирала . вливката се прави 8-9 седмица и това е

Ами вече иназ незнам, всички лекари и хора полудяха тотално.. А иначе от доц. Конова ми е назначена тази терапия 1во вливана на 40амп имуновенин при +тест>контрола НК след 4седмици(ако са високи вливане на интралипид, което направих на 04.03)>контрола след 4 седм на НК и ако пак са високи последно вливане и тва е... Та незнам и аз..

# 534
  • Мнения: X
Не знам , Не виждам смисл от вливане . НК клетките са опасни за плода когато е в началото Simple Smile Така че не виждам смисл от тази интервенция . Но всеки сам решава , Особено по тия вируси не бих го правила . Стой си повече у вас . А отмених всички вливки и опити

# 535
  • Мнения: 547
Ами така, двете нямат общо. Аспи теста показва дали дадена доза върши работа, не показва дали имате нужда от това лекарство!!!

Когато нямаш нужда от нещо, как така дозата, която приемаш не върши работа, наистина не разбирам? Все едно да не съм гладна, въпреки това да ям и да не ми стига храната? Не мога да си го обясня. Ако не те затруднявам, бих се радвала да разясниш, защото като бях на прегледа при нея, зациклих, особено след думите, които ми каза "Не съм очаквала да се виждам с толкова бременни. Друга ми е специалността!" 🤷🏻♀😑

# 536
  • Мнения: 990
За Интралипид не съм питала, но за Октагам главната акушерка в моята клиника каза, че е точно обратното - засилва имунната система. Не мога да предам думите, защото не съм мед. лице и нищо не разбрах от обяснението, но също бях притеснена. Съжалявам, че не се сетих да питам доктора и не знам колко е вярно.

# 537
  • София
  • Мнения: 7 482
Затова лекарствата имат листовки, да можеш да си ги прочетеш на спокойствие и да не се чудиш кой какво ти е казал.
Октагам https://apteka.framar.bg/30079556/%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%B0%D0%B3 … B-50-%D0%BC%D0%BB
Интралипид https://apteka.framar.bg/09001235/%D0%B8%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0 … -500-%D0%BC%D0%BB

# 538
  • Мнения: 36
Здравейте дами, продължавате ли с прегледи и процедури ? Дори незапочнати стимулации? Мен ми се обадиха за преглед и се чудя дали да не го сменя?

# 539
  • Мнения: X
Аз да кажа на мен ми отмениха вливката интралипид . Калчев ми каза че няма никакъв смисл и че ако сега я влея ще се разболея , И да правим опити без . И сега не знам

Общи условия

Активация на акаунт