Майски бръмбарчета 2020 - Тема 3

  • 27 906
  • 739
  •   1
Отговори
# 405
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Момичета привет!:hugs:
Ние се прибираме от София - минах ФМ и ФЕ и заключенията са че бебето е здраво! На ФМ бях във Фемина, докторката огледа всички органи, детайли, кръвотоци и каза че всичко е в норми. На феталната ехокардиография бяхме при др Маринов - невероятен е! Казах му че в 12гс Сигридов  е сложил диагноза авсд и че сме го следели с моя АГ в Бургас и според нея всичко е наред. Той като чу диагнозата и се зачуди, но огледа всичко до най-малка подробност и като ми каза че сърчицето е здраво, няма порок и малформации и се разплаках.  Сега съм спокойна и мога да започна с покупките, някак си вътрешно съм готова вече! 🤗.     За козметиката - с каката бях взела нивея и бюбхен, но се оказа че е с дерматит и много чувствителна кожа и минахме на Ла рош и биодерма. Може би сега пак ще заложа на тях!
Хубав петък от мен!
♥️

# 406
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Feline^, много, много се радвам! Сигурна бях, че всичко ще е наред! Вече само приятни емоции до края! Hug

# 407
  • Мнения: 654
Feline^, чудесна новина! Много се радвам като чета положителни новини Simple Smile

# 408
  • Мнения: 679
Много хубави новини в темата Simple Smile

# 409
  • Бургас
  • Мнения: 117
Feline^,  как се радвам за теб! Чудесна новина Heart

# 410
  • Мнения: 378
Ние имаме робот прахосмукачка на iRobot, която ползваме вече 5 години. Няма опция за мокро почистване, но за прах е номер 1. С първото дете ползвах някакъв препарат за под на Нук без аромат и специално за бебета, но не съм го виждала на пазара отдавна.

Аз имам един въпрос, тъй като вероятно ще купим дървена люлка за първите месеци, но втора ръка - с какво мога да я почистя и един вид дезинфекцирам дървената част? Матрак си имам чисто нов.

Колко струват и какво представлява дървената люлка?

# 411
  • Мнения: 151
Ние имаме робот прахосмукачка на iRobot, която ползваме вече 5 години. Няма опция за мокро почистване, но за прах е номер 1. С първото дете ползвах някакъв препарат за под на Нук без аромат и специално за бебета, но не съм го виждала на пазара отдавна.

Аз имам един въпрос, тъй като вероятно ще купим дървена люлка за първите месеци, но втора ръка - с какво мога да я почистя и един вид дезинфекцирам дървената част? Матрак си имам чисто нов.

С парочистачка няма ли да стане? Или със спирт? Аз съм си взела от китайските гъби и те много хубаво чистят също, чистят и неща, които не мога да оправя с някои препарати или обикновените гъби.

# 412
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Имам от китайските гъби и аз, по-скоро се чудех дали да ползвам спирт, препарат или дезинфектант или нещо за студена стерилизация.

Ето тази е люлката легло на Лорели. Може да я намерите между 130 и 160лв по магазините, а в ОЛХ по 90лв. Аз си имам кошара и затова искам да спестя някой лев, ако купя люлката втора ръка.

# 413
  • Мнения: 229
Когато дъщеря ми беше бебе, повърхности дезинфекцирай с Живахекс, доволна съм. Има лек мирис, но много бързо изветрява - например като избършех праха пускам робота да чисти в стаята и оставях прозореца на ножица отворен, няма абсолютно никаква миризма после

# 414
  • Мнения: 11
Здравейте Мами ! Следя темичката, но не съм се включвала до сега Simple Smile
Тъй като виждам, че отворихте тема относно прахосмукачките роботи и парочистачките - за мен едни от най-добрите изобретения след пералнята и миялната Simple Smile
      Имаме вече година Xiaomi Roborock S5 (https://www.gearbest.com/vacuum-cleaners/pp_009640372363.html?wid=1349303) - за сухо и мокро почистване. Ако очаквате да прави основно почистване вместо вас - няма как да стане Simple Smile Но за всекидневна употреба е идеална. Ние чистим с нормална прахосмукачка и парочистачка през седмица ( или 2 пъти месечно), през останалото време, всеки ден пускам робота. Контейнера за сухо почистване е достаъчно голям, ние живеем в тристаен апартамент и имаме котанка, заради която купихме  прахосмукачката и парочистачката, тъй като има астма, а и пуска доста косми Simple Smile Относно мокрото почистване - използвам само вода, тъй като дюзите на контейнера са малки и като сложа препарат от рода на медикс например, в контейнера се образуват мехурчета и стирката не се мокри достатъчно Simple Smile Xiaomi си имат мобилно приложене, през което свързваш прахосмукачката към WIFI и я управляваш, прави карта на апартамента и може да си я пускаш когато и където поискаш, стига да имаш интернет на телефона. Единствения недостатък е, че по земята не трбва да има нищо (чорапи, топчета, ластици, чехли, КАБЕЛИ), ние имаме малки килимчета от двете страни на леглото и всеки път трябва да ги вдигам, за да не ги засмуче Simple Smile Иначе препоръчвам с два вдигнати палеца - страхотен уред Simple Smile

      Относно парочистачката  - позлваме SC 3 EASYFIX на Керхер (https://karchershop.bg/product/sc-3-easyfix/) - много сме доволни. Върши страхотна работа за паркет и плочки, без да се налага да използваме препарти, които съдържат химикали и белина. Има различни приставки, много е лека  и може да се пълни контейнера дорикогато е включена. Има кръгла малка четка, която прави чудеса с фугите Simple Smile Поръчала съм си допълнително и приставки за стъкло и мебели, но все още не съм изпробвала. Както казах по-горе, използваме я през седмица Simple Smile

Мисля, че и двата уреда са много полезни, не само заради котанка, която има астма, както споменах по-горе, но и в края на май очакваме БЕБКА да се появи на бял свят Simple Smile  и няма да се налага да търся препарати за почистване които не съдържат белина или са хипоалергенни.

# 415
  • Мнения: 378
Здравейте! Имам въпрос, дали водата във електрическите каните за вода се преварява и може ли да се дава на бебе? Или трябва да се преварява в тенджера?

П.С днес пак ходих по детските магазини, накупих един куп неща... докато дойде бебето ще се затрупам.. 😂

# 416
  • Мнения: 126
Здравейте момичета! 😊 Вчера бях и аз на преглед и моята госпожица вече тежи 840 гр. в 25 г.с. Simple Smile Много е активна, рита, бута, направо целият ми корем се мести. Обърнала се е главично. Относно килограмите съм + 9 кг, но всеки ми казва, че съм слаба и почти не ми личи, явно добре си похапва. 😊

# 417
  • Мнения: 151
Ако ще кърмиш, не ти трябва вода. Иначе водата от каната се преварява, да.
Здравейте! Имам въпрос, дали водата във електрическите каните за вода се преварява и може ли да се дава на бебе? Или трябва да се преварява в тенджера?

П.С днес пак ходих по детските магазини, накупих един куп неща... докато дойде бебето ще се затрупам.. 😂

Маци, знаеш ли каква е разликата между s55 и s5?

# 418
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Ние се връщаме от ФМ в 24г+2г.с. момъкът отговаря на 25+1г.с. и е цели 820гр. Всичко му е наред и лицето е вече толкова добре оформено Blush
С главичката надолу е още от 4 месец и според доктора шансът да се завърти седалищно е 5%. Не знам как ги изчислява тези шансове и проценти, но ме поуспокои.

С първото дете ползвахме електрическа кана и ползвахме преварената вода за почистване на очичките. Тъй като кърмих   не съм давала вода от шише и като цяло беше ненужна покупка електр. кана

# 419
  • Мнения: 727
Здравейте, мамчета!
Вчера бяхме на ФМ и вече е сигурно,че ще си имаме 100%тово момченце 💙
Тежи 340гр. и все така си върви с 4 дни напред, така че ще си го чакаме през Май.
Всичко огледаха и всичко си е наред. Дадоха ни диск със снимки от 3д-то. Всички казват, че прилича на мен Grinning На мен пък ми прилича на ММ. Почнахме и "споровете" за име, труден избор ще е.. Grinning в бързината взех и 2 бодита вчера и вече смело започвам полупките на дрешки. Бебо рита все по-силно. Все по-вълнуващо ми става и нямам търпение да се срещнем с нашето бебче. Времето направо лети! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт