Познава ли се правен аборт по време на секцио

  • 3 615
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Защо? Наистина питам, не се заяждам. Какво значение има за доктора, особено при условие, че не се е стигнало до раждане?

Освен това авторката не пита дали да каже на лекаря си. Тя е решила, че няма да каже. Пита дали той може да разбере, ако тя продължи да мълчи.

# 16
  • София
  • Мнения: 28 559
Зависи от конкретния пациент.
Например аз съм с отриц. резус фактор, мъжът ми е с положителен. При първа бременност това може да се окаже проблем, но вероятността за проблем се увеличава с всяка поредна бременност. Има конкретни мерки, които трябва да се предприемат. Това е при мен. При друг ще е друго.
Пак казвам, че когато питат "това първа бременност ли е" не питат от скука, а имат съвсем конкретни причини и насърчаването на лъжата в случая може да се окаже доста опасно.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Е, предполага се, че лекарите проверяват тези неща. Нали затова учат и специализират толкова години.

# 18
  • София
  • Мнения: 28 559
Да, проверяват, питайки пациентката.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Питат пациентката за резус фактора й и този на мъжа й!?!

# 20
  • София
  • Мнения: 28 559
Ами къде да проверят какъв е резус факторът на мъжа ми, Хай?
Сега се сещам, че и мамологът винаги ме пита колко бременности съм имала – той не знам защо ме пита.

# 21
  • Мнения: 11 337
Не, няма да личи. Ако е важно да остане тайна - не мисля, че ще навреди да си премълчиш за аборт от преди 15 години и то такъв по твое желание, а не по здравословни причини.

Сега се сещам, че и мамологът винаги ме пита колко бременности съм имала – той не знам защо ме пита.

Защото бремеността, раждането и кърменето влияят на рака на гърдата. Всичко де разбърква хормоните оказва влияние.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Ами сигурно с изследвания ще го проверят. Изобщо не вярвам, че всяка родилка си знае резус фактора и този на мъжа си. Някои дори не знаят какво е това. А доктора няма да е никакъв доктор, ако тия неща ги приема на гола вяра, а не се подсигури с прегледи и нужните изследвания.

# 23
  • София
  • Мнения: 28 559
Не, не пращат мъжете на изследвания за резус фактора.
П.П. Когато бременните го знаят, имам предвид. Питат ги. Ако някой ги е посъветвал да излъжат, може да стане интересно.

Последна редакция: чт, 05 дек 2019, 08:03 от milenaka

# 24
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Тя най-вероятно е излъгала вече. Нали не смяташ, че за 8 месеца бременеене са пропуснали да й зададат сакралния въпрос коя точно бременност е това? Така че нашите съвети без друго са наливане от пусто в празно. А и, както казах, тя не пита дали да излъже или не. Пита дали онзи може да разбере. Доста различни неща са.

# 25
  • София
  • Мнения: 28 559
Тук съм съгласна.
Казвам, че изборът да излъже е глупав и безотговорен.

# 26
  • Мнения: 11 337
Не, не пращат мъжете на изследвания за резус фактора.
П.П. Когато бременните го знаят, имам предвид. Питат ги. Ако някой ги е посъветвал да излъжат, може да стане интересно.

И защо някой ще ги посъветва да излъжат за резус фактора си?
Той не показва, че нещо тайно се е случило преди години. Не може да развали мнението за теб или пък да ти обърка семейството /примерно/. Гледате от собствената си камбанария кое е умно и глупаво. Целият свят не се върти с вас. Аборт преди 15 години няма никаква връзка с раждането. Няма нужда да го казва ако ще и навреди. Чак пък упреци като "глупаво и безотговорно" са пресилени.

# 27
  • София
  • Мнения: 28 559
Не би трябвало, Дорис, не само за това, но за каквото и да било, свързано с медицинската история, но "акъли" всякакви.

От толкова обяснения не стана ли ясно, че не говоря за аборта по желание, а за бременността преди него? Че даже и го написах директно.

И да – глупаво и безотговорно е да лъжеш лекар за медицинската си история.

# 28
  • Мнения: 11 337
Не би трябвало, Дорис, не само за това, но за каквото и да било, но "акъли" всякакви.

Чак пък толкова Simple Smile Това е доктор - не изповедник.

# 29
  • София
  • Мнения: 28 559
Не би трябвало, Дорис, не само за това, но за каквото и да било, но "акъли" всякакви.

Чак пък толкова Simple Smile Това е доктор - не изповедник.

За каквото и да било, свързано с медицинската ти история. Знам, че не пиша на български, но чак пък толкова неясно да е...

Общи условия

Активация на акаунт