Гледайте Da Vinci и открийте забавни образователни предавания с дублаж на български!

  • 3 778
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1
Много родители срещат трудности, когато стане дума за децата и телевизията. Малчуганите обичат да се забавляват пред екрана, а родителите искат съдържанието да бъде не просто развлекателно, а и образователно за децата им. Другото притеснение на възрастните е дали излъчваните предавания са подходящи и безопасни за сигурността на хлапетата.
Един от малкото канали, които не правят компромис с излъчваното съдържание, е детският образователен канал Da Vinci.

Каква е философията на Da Vinci?

Eкипът на Da Vinci вярва в детското любопитство и че именно то е в основата на ученето. А ученето е по-лесно, когато е придружено със забавление.
Предаванията на канала са подходящи за цялото семейство, тъй като всеки член на семейството има какво да научи от тях. А гледането на подобни предавания се превръща в една любима семейна традиция, която сплотява малки и големи чрез откривателството и любопитството.



Забавни образователни предавания на български

Предаванията по Da Vinci вече са дублирани на български език и са подходящи за всички деца. Създадени са с чувство за хумор, въображение и смислен образователен подход. Те са разпределени в няколко тематични категории, в които всеки ще открие своята любима сфера на познанието:

-   Здраве и медицина
-   Технологии и експерименти
-   История и личности
-   Наука, математика и технологии


Кога можем да гледаме някои от любимите си предавания с децата?

Можете да гледате някои от любимите си предавания, дублирани на български, през уикендите от 16:30 до 18:30.

Pushpin Operation Ouch („Операция "Ох!") се излъчва събота и неделя в 16:30. Сериалът проследява приключенията на лекарите близнаци Крис и Ксанд, които експериментират и си проправят път в света на медицината и биологията.



Pushpin Science Max („Уголемена наука“) можете да гледате събота и неделя в 17:00. Всеки епизод от тази научна поредица започва с водещия Фил и неговите експерименти, като героят показва на аудиторията как може да повтори експериментите у дома.


 
Pushpin Horrible Histories („Ужасна история“) – всяка събота и неделя в 17:30 часа.
Тази исторически коректна и изключително забавна поредица представя комичната страна на историята и всичките ѝ ужасни последици.



Pushpin Did you Know? („Знаеш ли как?“) – събота и неделя в 18:00 часа.
Сериалът изследва света през призмата на науката, отделяйки фактите от измислиците. От „Знаеш ли как?“ ще научите за всички новости в технологиите и научните изследвания.



Гледайте детските предавания по Da Vinci в компанията на своите деца и изследвайте света заедно, впускайки се в най-предизвикателните приключения на познанието!

Научете повече за Da Vinci в техния Facebook, Instagram и на сайта им.

Включете се в дискусията на Da Vinci!

Споделете ни кое предаване най-силно Ви заинтригува! Разкажете ни как мотивирате децата си да гледат образователни предавания.

Последна редакция: пн, 09 дек 2019, 17:07 от Редактор***

# 1
  • Мнения: 2 485
Хареса ми идеята за Уголемена наука и ще предложа на детето да го гледаме. Той обича подобни експерименти.

# 2
  • Мнения: 1 133
Заинтригува ме "Знаеш ли как", непременно ще го гледаме с детето

# 3
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Най много ме впечатли "Знаеш ли как"

# 4
  • Мнения: X
Science Max („Уголемена наука“) е моя фаворит, защото детето се интересува от материята, притежава и използва творчески комплекти за лабораторни експерименти, книги и енциклопедии за забавни опити. Не съм провокирала специално интереса му, детето само избира тези предавания, книги и игри.

# 5
  • Мнения: 689
Синът ми много обича да гледа телевизия,въпреки че е още е малък.Затова го насърчавам да гледа образователни предавания.

# 6
  • Мнения: 29 324
Уголемена наука. Детето се вълнува от подобни предавания.

# 7
  • Мнения: 940
 впечатли ме "Знаеш ли как"

# 8
  • Мнения: 999
Дъщеря ми има слабост към лекарската професия от съвсем малка. Със сигурност поредицата "Операция "Ох!" би й била интересна.

# 9
  • Мнения: 94
"Знаеш ли как", ще го гледаме с детето

# 10
  • Мнения: 4 594
"Уголемена наука" ме заинтригува най-много. Досега не сме попадали на такива интересни предавания, които да предложа на детето. Ако просто му го предложа, ще се съгласи да го гледа. Може би, ако го гледаме заедно и обсъждаме видяното ще е още по-мотивиран.

# 11
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
"Знаеш ли как" предизвика интереса ми. Събужда любопитството и жаждата за знание у децата и си струва да се гледа от всяко едно от тях.

# 12
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Допадна ми най-много "Знаеш ли как?". Щом разкрива новости от света на технологиите и научните изследвания на детето ще му е интересно и няма нужда от допълнителна мотивация. По принцип, предавания за животни, с научни експерименти и забавна наука си ги гледа "доброволно" Simple Smile

# 13
  • Мнения: 917
Операция ОХ , им допада, подкрепям да се гледат образователни канали за децата.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 3 221
 Horrible Histories („Ужасна история“) и Did you Know? („Знаеш ли как?“). Дъщеря ми сама подбира предавания и клипове, от които научава интересни и непознати факти от историята. Много се увлича по тайни и загадки, обича да гледа приключенски филми.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 5 529
На мен лично много ми хареса Horrible Histories („Ужасна история“), защото съм почитател на всякакви исторически предавания и канали. На децата ще препоръчам Did you Know? („Знаеш ли как?“), защото ще им бъде интересно какви са новите технологични неща.

# 16
  • Мнения: 1 796
Прекрасно е, че има канали като Da Vinci

„Знаеш ли как?“ е предването, което харесваме

# 17
  • Мнения: 482
Най много ме впечатли "Знаеш ли как"

# 18
  • Мнения: 6 554
Ужасна история

# 19
  • При децата ми
  • Мнения: 6 063
Хареса ми "Знаеш ли как?".

# 20
  • София
  • Мнения: 879
Заинтригува ме "Знаеш ли как?" и със сигурност детето ми ще го гледа, защото обича такъв вид предавания и ги гледа с интерес.

# 21
  • Мнения: 1 355
"Знаеш ли как" -  събужда любопитството и жаждата за знание у децата.

# 22
  • Мнения: 5 435
Най-интересно ми звучи "Знаеш ли как" !

# 23
  • Мнения: 846
Знаеш ли как. И аз ще го гледам с интерес.

# 24
  • Мнения: 665
Много ми допадна предаването "Знаеш ли как?", ще го следим. Напомня ми на едно детско филмче, което обичах много - "Защо, защо?"
Детските образователни предавания са много важни за подрастващите. Важно е те да научават нови неща, не само да взират безцелно в екраните.
Мотивирам децата, като им обяснявам ползите от богатата обща култура.

# 25
  • Мнения: 454
„Знаеш ли как?“ -  ще им бъде интересно. Те обичат предавания, които им носят нова информация, поднесена по разбираем и интересен начин.

# 26
  • Мнения: 2 117
Horrible Histories („Ужасна история“) със сигурност ще грабне вниманието на моето дете, той обожава точно такива истории и няма да има нужда да го мотивирам дори.

# 27
  • Мнения: 522
Мисля, че това е предаването за сина ми: Science Max („Уголемена наука“).

# 28
  • Мнения: 160
"'Знаеш ли как". Когато  нещо е интересно на детето и приковава цялото му внимание,  няма нужда от допълнителна мотивация

# 29
  • Мнения: 444
"Знаеш ли как" ме заинтригува! Вкъщи аз и децата харесваме научнообразователни програми и ги гледаме с интерес! Мисля, че ще я харесат във вкъщи бихме я гледали! Интерсно ми се вижда и хваща окото.

# 30
  • Кърджали
  • Мнения: 10 266
Horrible Histories („Ужасна история“) и Did you Know? („Знаеш ли как?“) със сигурност ще грабнат вниманието вкъщи.
Дъщеря ми много харесва този канал,още повече че обича науката, но често няма търпението дълго време да чете субтитрите, не може да насмогне все още. Така че колкото повече дублирани предавания, толкова по-любим ще става този канал

# 31
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Прекрасно е, че вече има дублаж на български, има много интересни предавания.

# 32
  • Мнения: 102
Дъщеричката ми от мъничка е изключително любопитна! Did you Know? („Знаеш ли как?“)  би било най-интересно за нея! Радостна съм че вече има дублаж на български! Успех, ще следим с интерес! Flowers Four Leaf Clover

# 33
  • Мнения: 1 902
"Знаеш ли как" е моя фаворит. От подобни предавания се научават много полезни факти и се обогатява общата култура на всички.

# 34
  • Враца
  • Мнения: 2 663
Horrible Histories („Ужасна история“)  - стори ми се най-интересно и забавно.

# 35
  • Мнения: 12
Харесвам канала и когато имам време го гледам с интерес. Но не съм попаднала на детските предавания и със сигурност ще ги гледаме с малкия ми син. Той има  интерес към наука и иска да стане ядрен физик или учен в НАСА, а е само на 8 г. 🙂. С интерес ще гледаме "Знаеш ли как? " и "Уголемена наука".

Трябва да насърчаваме децата си и е страхотно, че има образователни програми като Da Vinci Kids.

# 36
  • Мнения: 998
Заинтригува ме предаването Знаеш ли как. Стимулирам децата да гледат образоватвлни програми като ги пускам и демонстрирам интерес към тях.

# 37
  • Мнения: 201
Вчерашният дъждовен следобед гледахме някои от предаванията. На моето момче сякаш му хареса най-много "Уголемена наука". Днес ще повторим заниманието, може да открием още нещо забавно и интересно. Радвам се, че този канал предлага на децата нещо смислено на български.

# 38
  • Мнения: 629
"Знаеш ли как" и "Уголемена наука". Децата са любознателни по природа, не им е необходимо допълнително стимулиране. Особено ако могат да повторят случващото се, както с опитите от "Уголемена наука".

# 39
  • София/Търново
  • Мнения: 811
"Знаеш ли как" е фаворита. Само малко ме притеснява дублажа. Искрено Ви пожелавам грамотните хора да не откриват грешки. Дори и от "директен" превод, т.е. нужни са знания, за да се получи коректно и адекватно. Да не е монотонно. И да не забравяме, че само с гледане няма да стане, нужна е и практика.
С най-добри пожелания, инициативата не е лека!

# 40
  • Мнения: 7 279
"Знаеш ли как"? е най-увлекателно за мен и малкият ми син.У нас непрекъснато се гледат предавания от този тип.

Общи условия

Активация на акаунт