Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 33 922
  • 754
  •   1
Отговори

Анкета

Имали ли сте износена бременност преди да разберете, че имате тромбофилия?

Опции:

* Може да изберете максимум 3 опции.

# 195
  • София
  • Мнения: 7 427
Дотук добре. Но да вземе да ти назначи терапията и след + тест, че тя трябва да се почне веднага. Иначе докато запишеш час, докато отидеш ...

# 196
  • Мнения: 522
Скрит текст:
Дотук добре. Но да вземе да ти назначи терапията и след + тест, че тя трябва да се почне веднага. Иначе докато запишеш час, докато отидеш ...

На този етап мисля са ни отписали от спонтанно забременяване(нищо, че аз си се надявам). До края на седмицата ще подавам документи за 3та заповед. Та мисля затова не ми е и назначила терапия за след това.
Аз все пак имам нейни координати, та ако стигна до положителен тест преди следващата процедура, веднага ще се свържа с нея.
Предишните ми две спонтанни бременности ми се случиха точно преди да си взема заповедите от фонда. Сега ще видим как ще е Blush Надявам се на трета за щастие Blush

# 197
  • София
  • Мнения: 7 427
Между другото при инвитро терапията се започва още от деня на трансфера заради килограмите медикаменти. Има момичета и по-рано започват.

# 198
  • Мнения: 522
Между другото при инвитро терапията се започва още от деня на трансфера заради килограмите медикаменти. Има момичета и по-рано започват.

Ясно, предполагам, че в процеса на самата процедура ще ги доуточняваме нещата.
Благодаря ти, delisardeli за разясненията по хилядите ми въпроси Flowers Hibiscus

# 199
  • Мнения: 592
Здравейте, мили дами.
Откриха ми мутация /хетерозигот/ в гена, свързан с усвояване на фол. к-на и витамин Б. Според генетика, нямам повод за притеснение /нямала съм загуби досега, но не съм и забременявала/ и нямало нужда от допълнителни изследвания.

Въпреки това аз самоинициативно освен Б12, пуснах и хомоцистеин, и това са резултатите ми. Някой може ли да изрази коментар? Хомоцистеинът не е добре да висок , нали така?
А, и от 2 седмици съм спряла всякакви добавки.


Vitamin B12        385.7       pmol/l     145 - 569   
Folat        26.6       nmol/l     10.4 - 42.4    

Хомоцистеин/Homocystein        6.7       umol/l     5 - 15

# 200
  • Мнения: 2 523
keep - хубаво е да е по-нисичък да. Мисля че твоят е добре.

# 201
  • Мнения: 592
Хей, Джеси, благодаря за включването HugFlowers Hibiscus

# 202
  • София
  • Мнения: 7 427
Витамините можеш да ги повдигнеш, да са по-близо до горната граница преди забременяване.

# 203
  • Мнения: 2 523
keep  - За нищо! Flowers Four Leaf Clover

# 204
  • Мнения: 135
Освен Д и Б9, пусни и Б12. Тромбофилия пускала ли си?

Преди обременяване с глюкоза пусни кръвна захар и инсулин на гладно. Обременяване се пуска при гранични резултати, ако е необходимо.

Попитай лекарката си за генетично изследване на ембрионите преди трансфер, предимплантационна диагностика / ПИД.
Ако трябва да се пусне само кръвна захар кое от тези изследвания трябва да се назначи - Кръвно-захарения профил ли?
Това трикратно ме обърква.

# 205
  • Мнения: 592
55Rush, първоначално се пуска инсулин и кръвна захар еднократно, сутрин на гладно. Изрично им кажи, че искаш да се включва в резултата и т.нар. Homa index. По логиката на техния ценоразпис, би трябвало да струва 18+3=21 лв. Не видях да се заплаща допълнително за Homa index-a.
И вече при гранични стойности на homa index-a, може да направиш обременяването с глюкоза-трикратно изследване на инсулин и глюкоза, през определено време в рамките на един о същ ден . Това мисля има предвид Delisardeli.

# 206
  • Мнения: 1 842
Момичета,
каква е цената на консултацията при проф. Паскалева?

# 207
  • Мнения: 2 523
70лв е консултацията, но обикновенно върви с допълнителни изследвания и става повече.

# 208
  • София
  • Мнения: 2 415
Най-вероятният вариант е 129 лв. - 70 лв. за консултацията и останалите са за Д-димер, Анти10а и (мисля, че се казваше) фибриноген. Тези й трябват задължително, за да се ориентира за терапията за кръвосъсирването.

# 209
  • Мнения: 1 842
Благодаря ви за бързия отговор Simple Smile
А тези изследвания там ли се правят и трябва ли да са на гладно и без кафе или може по всяко време?

Общи условия

Активация на акаунт