Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 34 122
  • 754
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 515
55Rush, повечето тук приемаме Метилкобаламина на Natural Factors. Съотношението качество/цена е добро.

# 256
  • Мнения: 522
55Rush, аз приемам на Биовеа по една таблетка дневно под езика. Доволна съм, явно добре го усвоявам, защото при изследване моя излезе доста над горна граница.
Поръчвам си го от сайта на Maxlife, за ден идва доставката.

# 257
  • Мнения: 2 515
55Rush, аз приемам на Биовеа по една таблетка дневно под езика. Доволна съм, явно добре го усвоявам, защото при изследване моя излезе доста над горна граница.
Поръчвам си го от сайта на Maxlife, за ден идва доставката.
Спирала ли си приема, преди изследване?

# 258
  • Мнения: 522
Re-Born, да. Спазила съм изискването. Сега съм разредила приема, другия месец ще го пусна пак да видя какво е положението.

# 259
  • Мнения: 135
Re-Born, да. Спазила съм изискването. Сега съм разредила приема, другия месец ще го пусна пак да видя какво е положението.
А какво е изискването и за изследване на всички витамини ли важи (Б9, Б12, Д)?
Благодаря!

# 260
  • Мнения: 522
55Rush, за момента само съм изследвала Б12. За него бях чела тук в групата мисля, че за 10дни трябва да се спре приема.
Вит. Д не приемам за момента, не съм го и изследвала още. Но другия месец вече се надявам да успея да стигна до лаборатория. Тогава ще пусна и Б9. Не знам дали е необходимо, но отново ще спра приема преди изследването.
Честно казано си мисля, че ще излезе и той на горна граница, тъй като от поне 6 месеца го приемам без прекъсване.

# 261
  • Мнения: 337
Здравейте, моля за коментар относно АнтиХа стойностите - за пръв път правя изследването, в Токуда го пуснах. Видях по-назад в темата референтни стойности от НКБ, които се различаваха. Според стойностите на Токуда съм на долната граница, на Клексан 0.4 съм ежедневно. Това какво означава - че не ми стига или че е в повече? Според стойностите на НКБ, които видях по-назад някъде в темата съм ок - там бяха от 0.2 до 0.4 и съм объркана Neutral Face

# 262
  • Мнения: 2 523
Момичета имам въпрос за обезболяващите. До колкото разбирам не е добре да се пие но шпа при тромбофилия, но какво пиете вие. Аз обикновенно ползвам обезболяващи ако ме боли главата или при цикъл и единствено спазмалгон ми помага.
Аз съм със следните мутации : 677C>T (MTHFR), 4G5G, 936C>T (VEGFA), (-1154G>A (VEGFA)),(+505A>G (TAFI)

Мерси предварително.

# 263
  • Мнения: 910
Здравейте, предстои ми инсе другата седмица и док ми изписа от днес Тромбо Асс по 1 табл/дневно. Хомозигот 4G/4G съм, имам една неуспешна бременност в 9г.с. За Фракси не ми спомена и съм леко притеснена. В моя случай само Тромбо Асс достатъчен ли е? Благодаря Ви предварително. Flowers Rose

# 264
  • София
  • Мнения: 7 480
Аурора, никой не знае в твоя случай какво ще е достатъчно. Единственият начин е да си избереш някакъв вариант и да разчиташ той да е правилен за теб. И също АГ да е адекватен и да може да ти промени терапията ако това се налага в хода на бременността.

Аспирин протект, ацетизал Кардио, тромбо ацц - са едно и също нещо - ацетилсалицилова киселина в ниска доза. Тя действа като антиагрегант, пречи на слепването на тромбоцитите, преминава през плацентата. За разлика от него НМХ е антикоагулант и не преминава през плацентата.

Аз също съм хомозигот по PAI и имам изписан НМХ всеки ден и аспирин протект през ден.

Франки, вероятно Токуда работят с различни реактиви, затова референтните стойности са различни. Единственият начин е да се консултираш с хематолог/съдов специалист или АГ в Токуда.
Ти спази ли изискването за изследване 4ч след поставянето на антиХа? Те питаха ли те в колко ч си сложила инжекцията? Колко време след боденето излезе резултата?
В научната литература има различни референтни стойности за профилактика, ето, прочети си:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4691677/

# 265
  • Мнения: 910
Благодаря, Дели. Flowers Rose

# 266
  • Мнения: 2 024
НМХ са антикоагуланти, а аспирин и Натаспин антиагреганти. Днес четох една бебешко списание и там имаше интервю на доктор, следящ бременности с тромбофилия и беше класифицирал в антикоагулантите- фраксипарин, клексан и натаспин, а към антиагреганти- аспирин. Темата ме вълнува, защото АГ-то ми предлага вариант след 28 г.с да махнем фраксито и го заменим с натаспин.

# 267
  • Мнения: 337
Франки, вероятно Токуда работят с различни реактиви, затова референтните стойности са различни. Единственият начин е да се консултираш с хематолог/съдов специалист или АГ в Токуда.
Ти спази ли изискването за изследване 4ч след поставянето на антиХа? Те питаха ли те в колко ч си сложила инжекцията? Колко време след боденето излезе резултата?
В научната литература има различни референтни стойности за профилактика, ето, прочети си:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4691677/

Благодаря за инфото и за линка, ще прочета Hug Имам час при Паскалева за 11.02 и съм на 1ва ФМ в понеделник. Ще обсъдя с лекаря стойностите в контекста на кръвотока и се надявам до 11ти да не е късно - все пак не съм под референтните, знам ли Thinking

# 268
  • Мнения: 64
Франки, и аз съм на Клексан от 0.4 и когато отидох при проф. Паскалева за първи път в 6 г.с. и проверихме АнтиХа стойностите, резулатът ми беше на долна граница на норма. Проф. Паскалева каза, че по-нататък ще се наложи да го увеличим най-вероятно на 0,6 и да дойда пак около 13-14 г.с. Така че по тази логика не би трябвало да фатално за 2 седмици.

И аз се притеснявам, особено откакто спрях аспирина заради отлепване на плодния сак, но д-р Калчев беше категоричен да не го почвам пак и все пак реших да послушам него.

Между другото и на мен в понеделник ми е първата ФМ и искрено се надявам всичко да е наред и да проверим най-накрая как е кръвотокът.

# 269
  • Мнения: 337
Linda 2, мерси за споделеното. И аз имах отлепване, но аспиринът само временно ми го спря АГ. И аз също нямам търпение да видим кръвотока, че го мисля от началото още. Дано всичко е наред и в понеделник да минат добре феталните Hug

Общи условия

Активация на акаунт