Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 34 127
  • 754
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 523
Няма ли никой който да пие обезболяващи и който да може да ми отговори на въпроса? Sad

# 271
  • Sofia
  • Мнения: 5 926
Момичета имам въпрос за обезболяващите. До колкото разбирам не е добре да се пие но шпа при тромбофилия, но какво пиете вие. Аз обикновенно ползвам обезболяващи ако ме боли главата или при цикъл и единствено спазмалгон ми помага.
Аз съм със следните мутации : 677C>T (MTHFR), 4G5G, 936C>T (VEGFA), (-1154G>A (VEGFA)),(+505A>G (TAFI)

Мерси предварително.
Някъде назад в първите три теми за тромбифилията бях чела, че не е хубаво да се пият но-шпа и спазмалгон, защото наред с гладката мускулатура отпускат и кръвоносните съдове. Но това е по спомени. Ако можеш разрови се в темите назад.
Аз за главоболие и болезнен цикъл (а моят е доста болезнен) използвам Нурофен. Мисля, че той беше ОК за тромбофилия.

# 272
  • Мнения: 2 523
Мерси Brin de muguet. Нурофен не съм пила от много отдавна. Дано помогне. Иначе съм чела всичките теми, но не помня нещо конкретно като лекарство да е писано. Може да съм пропуснала.

# 273
  • София
  • Мнения: 7 481
Най-добре си прочети внимателно листовките.
Аз не съм чувала за обезболяващи, които да не са подходящи при тромбофилия.
При тромбофилия трябва да се внимава с кортикостероиди и хормони (естрофем, прогестерон), както и противозачатъчни - в техните листовки изрично пише.
В листовките на ношпа и спазмалгон не виждам нищо притеснително.

Последна редакция: сб, 01 фев 2020, 16:46 от delisardeli

# 274
  • Мнения: 1 104
Днес като си слагат инжекцията Клексан, майче нацелих кръвоносно съдче.
Усетих лека болка, но все пак веднъж вкарана в кожата реших да не я вадя, а да бия лекарството. След като изкарах иглата текна кръв съответно.
Сега съм в чуденка, това опасно ли е по някакъв начин за усвояването на лекарството?
Ще го обсъдя разбира се и с АГ и с доц. Конова, но в неделя няма на кой да звънна.

# 275
  • Мнения: 613
Днес като си слагат инжекцията Клексан, майче нацелих кръвоносно съдче.
Усетих лека болка, но все пак веднъж вкарана в кожата реших да не я вадя, а да бия лекарството. След като изкарах иглата текна кръв съответно.
Сега съм в чуденка, това опасно ли е по някакъв начин за усвояването на лекарството?
Ще го обсъдя разбира се и с АГ и с доц. Конова, но в неделя няма на кой да звънна.

Не се притеснявай,доста пъти ми се е случвало.Ако си била около пъпа,там е доста кръвоснабдено вече,поне при мен беше така.

# 276
  • София
  • Мнения: 799
Мерси Brin de muguet. Нурофен не съм пила от много отдавна. Дано помогне. Иначе съм чела всичките теми, но не помня нещо конкретно като лекарство да е писано. Може да съм пропуснала.
От 10 години за болезнен цикъл и зъбобол/главоболие само и единствено Нурофен съм пила, а едва преди 2 месеца разбрах за тромбофилията си. Излишно е да казвам, че не съм имала проблеми. Мисля, че малко се преувеличават нещата с тези обезболяващи. delisardeli е права, четете си листовките преди всичко.

# 277
  • София
  • Мнения: 121
Галеона, аз също преди една седмица си уцелих кръвоносен съд и то точно в деня, в който дъщеря ми ме видя за първи път как си бия инжекцията. Аз реших да й покажа, че няма нищо страшно в това и че не ме боли. Точно тогава, изваждайки иглата, шурна кръв на струя и опръска леглото. Беше точно гледката, която "трябваше" дъщеря ми да види Simple Smile

# 278
  • Мнения: 1 104
Андреа, хаха миличката!
На мен ми се случва за пръв път и затова малко се шашнах. Добре, че при мен тръгна на стуйка кръвта, а не изпръска, че тогава направо щях да припадна.

Някой по-назад беше питал за Нош-па.
Според мен не е проблем да се взима в нормално състояние ако няма бременност.
Но на мен д-р Калчев от Адела ми каза да забравя за него докато не ми излезнат изследванията за тромбофилия, при вече установена бременност.

# 279
  • Мнения: 335
Здравейте! Моля за съвет бързо!
Имам резултат хетерозиготен генотип за PAI 4G/5G и хетерозиготен генотип за ACE I/D. Пише, че се асоциират с кумулативен ефект относно повишен риск от спонтанни аборти.
При това положение гинеколожката ми ми каза щом настъпи бременност, веднага да посетя д-р Русев от Малинов. Много е възможно да съм бременна, защото вече имам два положителни теста, но съм притеснена, защото имам и болки, вероятно от разширените вени около матката, които си имам от месеци. За ехография е рано, но ако е истина, трябва бързо да получа схемата за тромбофилия. Доволни ли сте от д-р Русев, аз иначе мислех и при д-р Дяволов да се следя, но само той дали може да ми помогне със схемата? Благодаря предварително!

# 280
  • Мнения: 2 523
tinyfairy - Записвай часове за Русев и за Паскалева защото се чака доста. При тях може да се отиде и преди да си бременна за да ти кажат как да действаш от първия ден. Ако наистина се установи бременност, отивай при тях и без час и се опитай да влезеш, за да знаеш как да действаш от рано.
Иначе др Дяволов е абсолютно отворен за терапия при тромбофилия, така че не пречи той да те следи, но промените в терапията ще ги прави Паскалева, а Русев ще види дали има имунологични проблеми.
Виж какво е писала Дели на първа страница за да изследваш и останалите работи ако не си.
Успех!

# 281
  • Мнения: 135
Много съм объркана от цялата информация, която чета и различните неща, които казват специалистите.
Преживях(вявам) много тежко загубата и искам втория път да станат нещата "както трябва", но въпросът е, че не знам кое е "както трябва".
Имам записан час за доктор Русев, който ще си изчакам чинно до 17ти март, но повече ме притеснява АГ.
Живея до Вита и исках там да ходя, но АГ, която ме следеше след аборта общо взето ми каза да не изследвам нищо и че втория път всичко ще е наред. Ако на своя глава не бях решила да се изследвам изобщо нямаше да разбера за тромбофилията и придружаващите терапии.

Сега ходих 2 пъти при доктор Корсачки, за когото има само положителни мнения, но на мен не ми се струва достатъчно отдаден, въобще не ми обяснява нещата. До сега съм била при него 2 пъти и двата пъти прегледът беше разговор за 4-5 минути, в който аз задавах въпроси и получавах едносрични отговори. Не знам дали защото още не съм бременна, или защото случаят ми не е толкова фрапиращ?! Нямам представа, но реших да продължа по списъка от първи пост и да запазя час за доктор Данаил Илиев с надежда да намеря своя лекар. Запазих час за края на февруари, но след търсене прочетох само негативни мнения за него. Сега се чудя дали изобщо да ходя или да си отменя часа.

Остава само доктор Сигридов, който след известно четене, според мен е представен като БОГ, но в момента, както всички знаете, не преглежда. А пък и да се върне на работа не мисля, че ще е лесно да се добереш до него.

Вие към кой АГ сте се насочили? Назначават ли необходими терапии? Съгласяват ли се с терапиите на доктор Русев? Има ли други специалисти, с опит при проследяване на жени с тромбофилия?

Благодаря ви и усмихнат ден!

# 282
  • Мнения: 37
Момичета,
През декември направих спонтанен аборт и загубих плода в пета седмица. Пуснах си изследвания за тромбофилия. Това са резултатите. Моля, ако някоя от вас, има  такива, да сподели каква терапия й е била назначена. Мога да ида на имунолог чак през март и ще ви дъба благодарна за всяко предварително разяснение.

Резултати от генетично изследване:
ФакторVLeiden:
Хомозиготен носител по нормален алел

Мутация G20210A в Протромбиновия ген:
Хомозиготен носител по нормален алел

Генетичен вариант C677T в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза(MTHFR):
Хетерозиготен носител по мутантен алел

Генетичен вариант в гена на Тромбоцитен гликопротеин ІIb/IIIа:(носителство на хаплотип А2)
Хомозиготен носител на Хаплотип A1

Генетичен вариант в гена на плазминоген активатор инхибитор1(PAI–1)Sadносителствонагенотип4G/4G)
Носител на генотип 4G/5G

# 283
  • Sofia
  • Мнения: 5 926
Много съм объркана от цялата информация, която чета и различните неща, които казват специалистите.
Преживях(вявам) много тежко загубата и искам втория път да станат нещата "както трябва", но въпросът е, че не знам кое е "както трябва".
Имам записан час за доктор Русев, който ще си изчакам чинно до 17ти март, но повече ме притеснява АГ.
Живея до Вита и исках там да ходя, но АГ, която ме следеше след аборта общо взето ми каза да не изследвам нищо и че втория път всичко ще е наред. Ако на своя глава не бях решила да се изследвам изобщо нямаше да разбера за тромбофилията и придружаващите терапии.

Сега ходих 2 пъти при доктор Корсачки, за когото има само положителни мнения, но на мен не ми се струва достатъчно отдаден, въобще не ми обяснява нещата. До сега съм била при него 2 пъти и двата пъти прегледът беше разговор за 4-5 минути, в който аз задавах въпроси и получавах едносрични отговори. Не знам дали защото още не съм бременна, или защото случаят ми не е толкова фрапиращ?! Нямам представа, но реших да продължа по списъка от първи пост и да запазя час за доктор Данаил Илиев с надежда да намеря своя лекар. Запазих час за края на февруари, но след търсене прочетох само негативни мнения за него. Сега се чудя дали изобщо да ходя или да си отменя часа.

Остава само доктор Сигридов, който след известно четене, според мен е представен като БОГ, но в момента, както всички знаете, не преглежда. А пък и да се върне на работа не мисля, че ще е лесно да се добереш до него.

Вие към кой АГ сте се насочили? Назначават ли необходими терапии? Съгласяват ли се с терапиите на доктор Русев? Има ли други специалисти, с опит при проследяване на жени с тромбофилия?
И аз съм в същото положение. От 8 години се следя във Вита при едно и също АГ, че и съм доволна от нея на всичкото отгоре.

Но когато на последния преглед й споменах за терапията, която ми назначи Паскалева, тя каза, че аз си решавам, но тя не е много съгласна с тази терапия и предпочита да следи редовно хемостазата, за да се види дали имам реално нужда от нея. Да де, ама когато вече се види, да не вземе да се окаже късно за реакция, не знам...

Записах си час за март при д-р Нашар. Но след разговора, който проведох с регистратурата и аз съм на ръба да се откажа от часа. Не бяха способни да ми кажат как стават записванията за часове за проследяване на бременност при Нашар и все ми казваха, че ако Нашар не може, ще ме прегледа Велева! Еми, това доста ме разколеба.

Ходих и при доц. Карагьозова в Майчин дом. Наясно е с тромбофилиите.

При мен засега издирването продължава.

Последна редакция: пн, 03 фев 2020, 16:54 от Brin de muguet

# 284
  • Мнения: 335
tinyfairy - Записвай часове за Русев и за Паскалева защото се чака доста. При тях може да се отиде и преди да си бременна за да ти кажат как да действаш от първия ден. Ако наистина се установи бременност, отивай при тях и без час и се опитай да влезеш, за да знаеш как да действаш от рано.
Иначе др Дяволов е абсолютно отворен за терапия при тромбофилия, така че не пречи той да те следи, но промените в терапията ще ги прави Паскалева, а Русев ще види дали има имунологични проблеми.
Виж какво е писала Дели на първа страница за да изследваш и останалите работи ако не си.
Успех!
Благодаря много! А докато чакам Русев да ме приеме, гинеколожката ми каза да пия по две NatAspin H. Поне седмица трябва да изкарам така преди да се добера до схема от Дяволов или Русев. Дали ще е достатъчно?

Общи условия

Активация на акаунт