Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 34 135
  • 754
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 152
Здравейте, пиша за първи път в тази тема, но се нуждая от малко помощ. Направих си изследвания за тромбофилия и резултатите са налице, но нищо не мога да разбера. Моля за малко съдействие. Sad

# 301
  • Мнения: 111
Има ли момичета, които са сега или преди на терапия с Натаспин (наттокиназа)? Някакви мнения от лекарите ви? Няма проучвания при бременни и исках да чуя мнения дали е безопасен.

# 302
  • Мнения: 37
Има ли момичета, които са сега или преди на терапия с Натаспин (наттокиназа)? Някакви мнения от лекарите ви? Няма проучвания при бременни и исках да чуя мнения дали е безопасен.
Аз бях на Натаспин Н като подготовка за инвитро 2х1. След положителния ЧХГ тест АГ ми го намали на 1х1. За съжаление загубих бебето в пета седмица. Едва след това си пуснах изследвания за тромбофилия.Да отбележа, че се чувствах добре от него. Не съм имала странични реакции, никаква тежест в краката. След спонтанния аборт го пих също 1х1 заедно с аспирин протект. Успех!

# 303
  • Мнения: 2 024
Много съм объркана вече и ми стана каша в главата. С тромбофилия PAI 4g/4g съм- в началото на Б бях на всеки ден фракси, после бях разредила много кръвта и минах на фракси през ден и сега стойностите са в норма. АГ-то иска да заменим фраксито с натаспин и в 28 г.с пак да започна фракси. Ще го обсъдя и с другия следящ ме доктор, но не съм сигурна, че този план е удачен.

# 304
  • София
  • Мнения: 7 482
Магда, имаш две мутации по нискорискови фактори.
Те могат да предизвикат, а може и да не предизвикат проблем при бременност.
Най-добре е да намериш специалист, който разбира от проследяване на бременни с тромбофилия, който да прецени каква антикоагулантна терапия да ти назначи.
В допълнение на това, едната от мутациите ти е свързана с неусвояване на синтетични витамини от група Б, които са жизненоважни за бременността. Добре е да направиш изследвания на Б9 и Б12 и при ниски нива да компенсираш с прием на бионалични форми на тези витамини - фолат /Неофолик Мета вместо синтетична фолиева киселина за Б9 и метилкобаламин вместо синтетичния цианкобаламин за Б12. Нивата трябва да са около Горна граница преди забременяване.

На първа страница на темата има подробна информация. Прочети я.

Здравейте, пиша за първи път в тази тема, но се нуждая от малко помощ. Направих си изследвания за тромбофилия и резултатите са налице, но нищо не мога да разбера. Моля за малко съдействие. Sad

# 305
  • Мнения: 152
Благодаря много за полезния отговор! При следващото ми посещение при гинеколог ще обсъдим резултатите, но до тогава исках да имам поне малко информация.



Магда, имаш две мутации по нискорискови фактори.
Те могат да предизвикат, а може и да не предизвикат проблем при бременност.
Най-добре е да намериш специалист, който разбира от проследяване на бременни с тромбофилия, който да прецени каква антикоагулантна терапия да ти назначи.
В допълнение на това, едната от мутациите ти е свързана с неусвояване на синтетични витамини от група Б, които са жизненоважни за бременността. Добре е да направиш изследвания на Б9 и Б12 и при ниски нива да компенсираш с прием на бионалични форми на тези витамини - фолат /Неофолик Мета вместо синтетична фолиева киселина за Б9 и метилкобаламин вместо синтетичния цианкобаламин за Б12. Нивата трябва да са около Горна граница преди забременяване.

На първа страница на темата има подробна информация. Прочети я.

Здравейте, пиша за първи път в тази тема, но се нуждая от малко помощ. Направих си изследвания за тромбофилия и резултатите са налице, но нищо не мога да разбера. Моля за малко съдействие. Sad

# 306
  • Мнения: 94
Здравейте момичета, на някоя от вас да са и излизали синини по тялото без удар, безразборно по ръцете, по краката, понякога по корема, чудя се дали може да се дължи на тромбофилията. Отдавна ми излизат тези синини, но миналата седмица разбрах, че си имам мутациите ... и се замислих дали нямат общо двете неща ...
P.S. На мен ми казаха, че започвам инжекции фракси при две черти на теста и неофолик мета още от сега, предстои ни икси към 20ти Simple Smile

# 307
  • Мнения: 335
А има ли някой, който е само с хетерозиготни PAI и ACE, да му взема схемата за лекарства, защото до вторник има толкова време, а аз карам на на Натаспин Х по две на ден и сигурно не е достатъчно.. 😟 Аз естествено ще отида на лекар във вторник, ама вече съм пета седмица и ми е притеснено..

# 308
  • София
  • Мнения: 7 482
Доротея, как ти е Б12 при тези мутации?
Б9 и Б12 трябва да са в достатъчно количество - и двата, за да работи нормално клетъчния фолатен метаболизъм.

# 309
  • Мнения: 702
Здравейте момичета може ли малко помощ за изследването, нещо не го разбирам 🙄
Благодаря предварително!

# 310
  • Мнения: 94
Доротея, как ти е Б12 при тези мутации?
Б9 и Б12 трябва да са в достатъчно количество - и двата, за да работи нормално клетъчния фолатен метаболизъм.
Б12 ми е в норма, Б9 не съм пускала, вит Д също е в норма. Започнах да пия неофолик мета по предписание на доктора. Отделно взимам Омега 3, вит С и пробиотик, само хапчета сме в нас ... мисля и през ден да пия по един аспирин протект превантивно, ако стане нормално до Икси-то ...

# 311
  • София
  • Мнения: 7 482
Доротея, Б12 ти е в норма, Д е по-близо до долна граница. Аз на твое място бих приемала и от тях, за да ги докарам до горна граница преди забременяване. След това бебето може да почне да дърпа бързо и да се окажеш в дефицит.

Believe,
Имаш една хомозиготна и една хетерозиготна мутация по нискорискови фактори. Пусни изследване на Б9, Б12 и хомоцистеин - при ниски нива на витамините се повишава хомоцистеин, а това е рисков фактор за сърдечно съдови проблеми. При дефицит на витамините трябва да приемаш само метилирани форми на Б9 и Б12 - фолат /Неофолик Мета вместо синтетична фолиева киселина за Б9 и метилкобаламин вместо синтетичния цианкобаламин за Б12.

Възможно е да ти изпишат и антикоагулантна терапия по време на бременността.

# 312
  • Варна
  • Мнения: 691
Присъединявам се към този въпрос, някой чувал ли е че Натаспин х е алтернатива на Клексан/Фраксип. само че на таблетки? Днес и на мен ми го предписаха първо да го редувам през ден с Клексана а после да го замести изцяло?

Има ли момичета, които са сега или преди на терапия с Натаспин (наттокиназа)? Някакви мнения от лекарите ви? Няма проучвания при бременни и исках да чуя мнения дали е безопасен.

# 313
  • София
  • Мнения: 7 482
Натаспин е естествен аналог на аспирин, но няма нищо общо с Клексан. Доколко действа, не е ясно, защото е много нов продукт.
Четете си листовките.
https://apteka.framar.bg/30048533/%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%81 … D1%82%D0%B8%D1%81

# 314
  • Мнения: 702
Благодаря за бързият отговор.
Имам само Б9 и Б12, но не съм пускала хомоцистеина. Фолиевата я бях спряла за 10 дни преди изследването. Като видях че е над нормата реших да направя 1 месец почивка. Изследването е правено на 21.01.2020


Believe,
Имаш една хомозиготна и една хетерозиготна мутация по нискорискови фактори. Пусни изследване на Б9, Б12 и хомоцистеин - при ниски нива на витамините се повишава хомоцистеин, а това е рисков фактор за сърдечно съдови проблеми. При дефицит на витамините трябва да приемаш само метилирани форми на Б9 и Б12 - фолат /Неофолик Мета вместо синтетична фолиева киселина за Б9 и метилкобаламин вместо синтетичния цианкобаламин за Б12.

Възможно е да ти изпишат и антикоагулантна терапия по време на бременността.

Общи условия

Активация на акаунт