Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 33 927
  • 754
  •   1
Отговори

Анкета

Имали ли сте износена бременност преди да разберете, че имате тромбофилия?

Опции:

* Може да изберете максимум 3 опции.

# 390
  • Мнения: 539
Здравейте! Искам да ви попитам относно изследване за тромбофилия в "Геника" София  кой пакет е достатъчен да бъде пуснат, за да се разбере дали нося заболяването, или съм склонна да го развия? Звънях на регистратурата няколко пъти, но никой не ми вдигна. Освен това искам да попитам и дали резултатите са разчетени от генетик или се получават само с референтни стойности.

# 391
  • София
  • Мнения: 7 427
Това са всички изследвания за наследствена тромбофилия в Геника:
https://www.genica.bg/disorders/159
Аз бих посъветвала да почнеш с основен панел, и след това да изследваш още фактори, ако е необходимо.
Освен генетична, има и придобита тромбофилия.
Виж първа страница на темата

# 392
  • Мнения: 539
Благодаря!

# 393
  • Мнения: 148
Вливка с Интралипид се прави 2-4 дни преди "О" и след 2м,отново ако не сте заченали.Аз също ходя в Малинов за 30мин я вливат,доц. Русев им е казал точите изисквания за вливката.В Токуда искаха да ме държат час,час и полвина и да се подпиша,че е на моя отговорност,тъй като нямали инструкции как да направят разтвора и как да го пускат..
Интралипид не се влива на болни хора,тъй като отслабва имунната система,все пак намалявя НК активност Wink

# 394
  • Мнения: 89
А с какви изследвания се установява, дали си болен или е с оглед как се чувстваш?

Вливка с Интралипид се прави 2-4 дни преди "О" и след 2м,отново ако не сте заченали.Аз също ходя в Малинов за 30мин я вливат,доц. Русев им е казал точите изисквания за вливката.В Токуда искаха да ме държат час,час и полвина и да се подпиша,че е на моя отговорност,тъй като нямали инструкции как да направят разтвора и как да го пускат..
Интралипид не се влива на болни хора,тъй като отслабва имунната система,все пак намалявя НК активност Wink

# 395
  • Мнения: 990
А с какви изследвания се установява, дали си болен или е с оглед как се чувстваш?


В моята клиника правят ПКК 1-2 дни преди вливката.

# 396
  • Мнения: 1 192
Интересно за Интралипида. Той съдържа есенциални мастни киселини, може да влияе на НК клетките, но нали имаме и други клетки на имунната система - Б лимфоцити, Т лимфоцити, макрофаги...Някой знае ли как и дали влияе на цялата имунна система?

# 397
  • София
  • Мнения: 7 427
Най-точен отговор ще ти даде листовката: https://apteka.framar.bg/09001235/%D0%B8%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0 … -500-%D0%BC%D0%BB

# 398
  • Мнения: 772
Здравейте, имам въпрос относно кръвотока на маточните артерии.
Аз съм 6 г.с+4 и ми пуснаха доплер за да го проверят и се отчетоха високи индекси. Съответно искат да ми увеличат дозата на аспирина на 150 мг. Възможно ли е толкова рано да се изследва кръвотока на артериите, защото четох противоречиви мнения, че не било ок толкова рано и не показвал правилно. Тази висока доза аспирин ме притеснява доста, и то от толкова ранна седмица. Слаба съм, 50 кг и имам клексан 0,4 също.

# 399
  • Мнения: X
Роузблосъм, Кой прави доплера и какво точно констатира - има ли го написано черно на бяло? Рецепта имаш ли изписана за аспирина и тази доза?
От София ли си? За да направиш консултация с проф. Паскалева, тя да каже такава доза ок ли ти е, а и тя прави аспи тест.
За проблемен кръвоток има и други лекарства освен аспирин.

# 400
  • Мнения: 772
Герда, живея в София и ходих при д-р Велева в Токуда и тя го измери. Знаех, че се мери най-рано към 8ма седмица. Трябва да го пия 2 седмици до колкото разбрах и тогава да се изследва АСПИ, а това е много време. Какви други лекарства освен аспирин ?

# 401
  • Мнения: X
Колко са ти тромбоцитите, Роуз?
За другите лекарства лекар трябва да каже,не е редно да се намесвам.
Ако имаш възможност направи консултация с проф. Паскалева, помоли да те вземе веднага, защото имаш нужда от второ мнение за прием на аспирин от 150  и точните мерни еденици.Редно е лекарката от Токуда да е издала лист на който е описан проблема с кръвотока и да е написала рецепта за дозировката на аспирина.
 Ако тромбоцитите ти са близо до долна граница тичай за консултация с проф. Паскалева.

# 402
  • Мнения: 772
Тромбоцитите са ми били винаги на горна граница- около 440. Имам и тромбоза в миналото, хомозигот съм по фактор 2.  Не мисля, че заради тях ми го изписа обаче, а заради тези повишени индекси в артериите, които отчете на доплера. Не знам има ли смисъл сега да ходя при проф. Паскалева, защото не са минали 2 седмици от както приемам 150 мг. Не виждам какво да ми каже, освен да се съгласи с аг. Явно ще го пия и ще стискам палци докато си направя аспи.
Благодаря Simple Smile

# 403
  • Мнения: 1 440
Какво е това изследване АСПИ ? На мен ми е предписана същата доза от 150 мг.(2*75) още преди положителен тест (след АРТ) , заради мутации, но и аз се притеснявам че дозата е висока?

# 404
  • Мнения: 247
Момичета, много моля, ако някой е запознат да сподели колко време преди планово секцио се спира натаспин, аз имам и клексан който израждащия искаше да спря 20 дни по рано, но аз направих консултация с още двама АГ и казаха, че не е проблем два дни преди секцио да спря клексана, но за натаспина не се сетих да питам...

Общи условия

Активация на акаунт