Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 33 928
  • 754
  •   1
Отговори

Анкета

Имали ли сте износена бременност преди да разберете, че имате тромбофилия?

Опции:

* Може да изберете максимум 3 опции.

# 450
  • Мнения: 89
Delisardeli, и естрофема ли кръвосъсирва? Ще полудея вече Simple Smile


Момичета, пак ще повторя, че различните препарати се усвояват по различен начин.

Когато за първи път отидох при Русев, той ми каза прогестерона под формата на утрогестан да не надвишава 5-600мг. (аз имах предистория с естествена бременност, при която ми бяха изписали 3х3, което е 900мг, което не беше обосновано и предизвика още по-голям проблем,защото действа кръвосъсирващо отгоре на мутациите ми, а аз тогава не знаех за тях и не бях на антикоагулантна терапия).
След това, когато на пазара излезе кринон, той почна да препоръчва на жените да не взимат повече от 200мг прогестерон, като имаше предвид кринона.
Обичайната дневна доза утрогестан при инвитро е 3х2, което е 600мг. Обичайната дневна доза кринон при инвитро е макс 2х1, което е 180мг. Като краен ефект при инвитро имат горе-долу еднакъв ефект, макар че като милиграми са различни.
За инжекциите изобщо не отварям темата, защото съвсем сложно ще стане.

Когато сте инвитро, особено ЗЕТ, слушайте си назначението на АГ за дозата прогестерон.

Фраксипарин е антикоагулант, аспирин протект е антиагрегант. Всеки от тях действа по различен начин. Трябва да се прецени във вашия случай как е най-удачно да се приемат. В общия случай те неутрализират кръвосъсирващия ефект на медикаментите - прогестерон, естрофем и кортикостероиди.

# 451
  • Мнения: 772
Не си ли четете листовките, когато приемате някакъв медикамент?

# 452
  • Мнения: X
Интро, потърси специалист който да ти назначи терапия преди следваща бременност. И аз съм хомозигот по PAI и имам мисед в 12гс. Виж първа страница на темата.

Ай-джини, всички резултати ми се струват в норма. Д-димер и фибриноген имат различни референтни стойности при бременност.
При кой лекар да отида?

# 453
  • Мнения: 89
RoseBlossom, не - иначе ще мисля хиляди глупости покрай прочетените странични ефекти

Не си ли четете листовките, когато приемате някакъв медикамент?

# 454
  • Мнения: 471
На някой случвало ли му се е да вдига температура от дуфастон? В 5 седмица съм и от 2 седмици имам 36.9-37. Казаха, че е нормално, но единият доктор настоя да пия дуфастон и да слагам утеогестан. Два дни го слушах и въпреки, че намалих дозата му, днес имах 37.4 и бях парцал и доста се постреснах. Без това ми дадоха 10%шанс да се развие тази бременност и ме стресирах, Ами и сега температура. Хем искам да взимам от хормона " закрилник на бременността", хем ако така реагира организмът ми, значи не е добре.  С 4G/4G I ACE съм.

# 455
  • Мнения: 6 284
Нормално е при бременност да се повиши температурата. Има жени без никакъв прием на прогестерони и пак поддържат лека температура. Не се шашкай, нищо ти няма. 37.4 не е температура която може да ти застраши бременността.

# 456
  • София
  • Мнения: 7 427
Нормално е температурата да се повиши при бременност, това е заради промените в метаболизма именно поради бременността. Четете преди да се шашкате: https://bremennost.bg/temperatura-pri-bremennost.html

# 457
  • Мнения: X
Здравейте, получила съм много ценни съвъети от форума, и тъй като не мога да се ориентирам в "морето" от информация, а въпросът е спешен, ще съм благодарна за съвет/коментар по отношение на следното:

На 35 г. съм, бременна съм за първи път в 5 г.с. след инвитро, реално съм на 5 дни закъснение по календар и 15 дни след ЕТ. А. не съм имала. Бременността все още не е установена с УЗИ, чакаме нарастване на ЧХГ, което малко изостава.

Пускала съм основния пакет Тромбофилии в клиника Надежда и излезна хетерозигот по Pai4 и хетерозигот по мутацията, свързана с усвояването на вит. б12 и фол. к-на.
Витамините са ми в норма, приемам метилираната им форма.

Според генетика в клиниката нямам нужда от допълнителни изследвания и терапия.

Както се досещате , аз повярвах, но бих искала да се консултирам и с някои от  посочените в темата специалисти.

Късно ли е да направя това? Късно ли е да започна терапия? Имате ли представа къде мога да пусна разширен пакет изследвания и за колко време стават? Или е по-добре да направя консултацията и да изследвам каквото специалиста ми каже?

Моля препоръчайте ми, може и на лични , добър АГ за проследяване на Б., който да разбира от тромбофилии и да среди кръвопотока към бебето.

# 458
  • Мнения: 605
Здравейте момичета❤Минавам да вдъхна малко кураж...След два спонтанни аборта,купища изследвания,тромбофилия и терапия през цялата бременност се роди моят първороден син💙
През цялото време бях на терапия аспирин и фраксипарин през ден,чух доста негативи за това редуване,дори бях стигнала до там,да се съмнявам в моя доктор,на когото ще бъда благодарна цял живот🙏🏻
Слушайте,следвайте терапиите назначени от вашите лекари,те най-добре знаят кое ще е най-добре за вас.Борете си и знайте,че всяка една от вас ще сбъдне своята мечта❤

# 459
  • Мнения: 751
IvGG, честита радост! Да Ви е жив и здрав юнака и само да Ви радва!

# 460
  • Мнения: 148
MrsAlwayssRight в групата на Сигридов има лист с лекари,които препоръчва за ФМ

# 461
  • Мнения: 135
Здравейте момичета❤Минавам да вдъхна малко кураж...След два спонтанни аборта,купища изследвания,тромбофилия и терапия през цялата бременност се роди моят първороден син💙
През цялото време бях на терапия аспирин и фраксипарин през ден,чух доста негативи за това редуване,дори бях стигнала до там,да се съмнявам в моя доктор,на когото ще бъда благодарна цял живот🙏🏻
Слушайте,следвайте терапиите назначени от вашите лекари,те най-добре знаят кое ще е най-добре за вас.Борете си и знайте,че всяка една от вас ще сбъдне своята мечта❤
Ето от такива мнения има нужда тази тема! Blue Heart
Само радост и щастие ви пожелавам и дано всички в тази тема скоро публикуват такъв пост.

# 462
  • София
  • Мнения: 7 427
IvGG, честита рожба! Да сте здрави и много щастливи заедно!

MrsAlwayssRight,
и на мен в Надежда ми казаха че не ми трябва терапия, пък аз съм с хомозигот по PAI и загуба в 12гс заради хематом и отлепване на плацентата. Не бих им се доверила втори път, имам си назначена терапия и си я следвам.

При теб има две хетерозиготни мутации (половин нормален и половин мутантен ген), което може да предизвика, но може и да не предизвика проблем при теб или бременността. Аз бих ти препоръчала да се проследяваш при специалист, който разбира от проблемна бременност и тромбофилия - и сега, и в бъдещите месеци. Не е късно да започнеш профилактика, ако ти назначат такава. Стискам палци за успешна и безпроблемна бременност.

# 463
  • Мнения: X
Dеli, за пореден път откликваш на мой пост, признателна съм ти.
Аз нямам нищо против клиниката и знам, че реално всички ние сме статистика и малко или много се разчита на ест. подбор. Но някакси много лежерно една акушерка прегледа резултатите от ЧХГ тестовете ми, а на мен ми е важно. Знам че реално е много рано за каквото и да е да се каже, но питах да направя ли пак консултация с генетик или имунолог, късно ли би било за вливки , мерки някакви- нямало нужда. С доктора на този етап не се обсъжда среща.


Имаш предвид АГ специалист в тромбофилии нали така ?

# 464
  • София
  • Мнения: 7 427
АГ задължително, другите специалисти - по желание ако прецениш.
Виж първа страница на темата, има линкчета под имената.
Със сигурност има и други специалисти, просто рядко се споделят имената на добрите доктори, уви.

Общи условия

Активация на акаунт