Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 34 099
  • 754
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 7 468
Пускам референтните стойности за д-димер и фибриноген при бременност. Внимавайте за мерните единици.
http://perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/D-Dimer.htm
http://perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/Fibrinogen.htm

# 631
  • Мнения: 6
Момичета, здравейте! Тъй като за мен проблема е нов( миналата седмица ми излезнаха резултатите) и предвид ситуацията, в която сме в момента д-р Калчев не може да ме вземе за консултация и не се знае до кога ще чакам. Бих искала, ако някоя от вас има същата мутация да сподели какво лечение и е било назначено (събирам информация, няма да си самоназначавам). За сега си взех СаМе, Вит Б12, витамин Д, рибено масло и фолиева киселина мета форма. Не съм бременна, правим опити за бебче.

# 632
  • София
  • Мнения: 7 468
Аз на твое място бих ги изпратила на акушерките с молба за коментар.

Премери нивата на Б9, Б6 и Б12. Повишеният хомоцистеин вероятно е от ниски нива на витамините от група Б. Пък ти си хомозигот по MTHFR, което е свързано с неусвояване на витамините от група Б.
Нямаш изследване на PAI-1, което е четвъртият фактор от основния пакет изследвания за наследствена тромбофилия. Виж първа страница на темата.

Последна редакция: вт, 24 мар 2020, 21:03 от delisardeli

# 633
  • Мнения: 1 104
Veselina, споделям мнението, че е добре да се изследва и PAI.
Забелязала съм, че там масово се появяват мутации.
Аз също бях при Калчев и на мен ми изписа същитв изследвания. За жалост сега резултатите не с при мен. Беше ми казал са ги направя в Бодимед (без PAI). Това ме изненада, затова звъннах в лабораторията и се оказа, че PAI правят, но цената само за него беше около 130лв, защото се изследвали в Германия.
На своя глава, пуснах всичко друго в Бодимед, освен мутациите. Зя тях пътувах специално до Пловдив, лаборатория Геника и там си ги направих с пакет 4те, за около 150лв.
Според мен отиди в Геника и си пусни PAI допълнително.
За хомоцистеина, висок ти е. Моят беше 7.8 и Калчев каза, че го иска под 5. Дели ти е казала, какво можеш да приемаш за него.
Ох, майче малко объркан ми стана поста. Ама с две думи исках да ти кажа, че е важно да изследваш и за евентуална мутация в PAI. Simple Smile

# 634
  • София
  • Мнения: 176
Момичета, здравейте! Тъй като за мен проблема е нов( миналата седмица ми излезнаха резултатите) и предвид ситуацията, в която сме в момента д-р Калчев не може да ме вземе за консултация и не се знае до кога ще чакам. Бих искала, ако някоя от вас има същата мутация да сподели какво лечение и е било назначено (събирам информация, няма да си самоназначавам). За сега си взех СаМе, Вит Б12, витамин Д, рибено масло и фолиева киселина мета форма. Не съм бременна, правим опити за бебче.
Висок ти е хомоцистеина доста като за забременяване. И моят беше така и Калчев ми каза да пия двойни дози от витамините Д, б6 и б12. От Д искаше да пия 9000 единици, защото там съм в дефицит. Б12 Русев искаше да пия 1000ед. през ден, а Калчев каза 1200 всеки ден. Б6 вместо 5 капки, искаше 10. Сега трябва да правя контрола ама не съм още. Със сигурност трябва б12 и фолиевата да са метилирани при теб.

# 635
  • Мнения: X
Паскалева ми контролираше хомоцистеинът само с метафолиева.

# 636
  • Мнения: 252
Здравейте, благодаря за информацията и за темата.
Днес разбрах, че и аз имам тромбофилия и съм леко объркана, не го очаквах. Пише хомозиготна мутация PAI 1 4G/5G и мутация в хетерозигот MTHFR и Протромбин хетерозигот, другите показатели уж са нормални,
В 14 г.с. съм, с 2 прокървявания, но плодът се развива много добре, имам леко отлепване на плацентата, но засега е добре.
От днес почнах терапия с Клексан и фолат, но се притеснявам да не е вече късно. Утрогестан за кървенето, сега и това. Много хапчета и лекарства станаха и се притеснявам. Лекар ми предписа терапията и откри тромбофилията, но все пак искам да чуя и хора, преминали през това, защото съм притеснена и колкото и да се опитвам да съм спокойна, не ми се получава.
Ето го и изследването:

# 637
  • Мнения: 776
Да ви попитам забелязали ли сте да ви спадат тромбоцитите от аспирина?
Преди 20 дни ми бяха 450, а днес вече са спаднали на 370. Нормално ли е това да случва заради аспирина- по 150 мг съм всяка вечер, вече почти 12 г.с.

# 638
  • Мнения: 6
Момичета, здравейте! Тъй като за мен проблема е нов( миналата седмица ми излезнаха резултатите) и предвид ситуацията, в която сме в момента д-р Калчев не може да ме вземе за консултация и не се знае до кога ще чакам. Бих искала, ако някоя от вас има същата мутация да сподели какво лечение и е било назначено (събирам информация, няма да си самоназначавам). За сега си взех СаМе, Вит Б12, витамин Д, рибено масло и фолиева киселина мета форма. Не съм бременна, правим опити за бебче.
Висок ти е хомоцистеина доста като за забременяване. И моят беше така и Калчев ми каза да пия двойни дози от витамините Д, б6 и б12. От Д искаше да пия 9000 единици, защото там съм в дефицит. Б12 Русев искаше да пия 1000ед. през ден, а Калчев каза 1200 всеки ден. Б6 вместо 5 капки, искаше 10. Сега трябва да правя контрола ама не съм още. Със сигурност трябва б12 и фолиевата да са метилирани при теб.
Амаа много ми е странно, защото на мен Б6 ми е абсолютна горна граница, Б12 ми е малко над средата, а фолиевата също ни е в норма. Да, имам дефицит на Витамин Д и наваксвам с органичен. Същи така пия СаМе, за да се усвоява по-добре. Започнах и омега да премам. Също и Ашваганда за хомоцистеина. Дали тези двойни дози ви ги епрепоръчал тъй като сте имали дефицит на всички витамини?

# 639
  • Мнения: 335
delisardeli, благодаря много за отговора !

# 640
  • София
  • Мнения: 7 468
Веселина, витамините трябва да са близо до горната граница преди забременяване.
Горните граници за Б6 и Б12, ако потърсиш на английски, са по-високи от тези в нашите лаборатории.

RoseBlossom,
Тромбоцитите по време на бременността е нормално да намаляват, обсъди го с лекаря си.

Aniem,
С тези мутации си за терапия, писах ти на лично.

# 641
  • Мнения: 6
Благодаря, момичета ❤😍

# 642
  • София
  • Мнения: 176
Момичета, здравейте! Тъй като за мен проблема е нов( миналата седмица ми излезнаха резултатите) и предвид ситуацията, в която сме в момента д-р Калчев не може да ме вземе за консултация и не се знае до кога ще чакам. Бих искала, ако някоя от вас има същата мутация да сподели какво лечение и е било назначено (събирам информация, няма да си самоназначавам). За сега си взех СаМе, Вит Б12, витамин Д, рибено масло и фолиева киселина мета форма. Не съм бременна, правим опити за бебче.
Висок ти е хомоцистеина доста като за забременяване. И моят беше така и Калчев ми каза да пия двойни дози от витамините Д, б6 и б12. От Д искаше да пия 9000 единици, защото там съм в дефицит. Б12 Русев искаше да пия 1000ед. през ден, а Калчев каза 1200 всеки ден. Б6 вместо 5 капки, искаше 10. Сега трябва да правя контрола ама не съм още. Със сигурност трябва б12 и фолиевата да са метилирани при теб.
Амаа много ми е странно, защото на мен Б6 ми е абсолютна горна граница, Б12 ми е малко над средата, а фолиевата също ни е в норма. Да, имам дефицит на Витамин Д и наваксвам с органичен. Същи така пия СаМе, за да се усвоява по-добре. Започнах и омега да премам. Също и Ашваганда за хомоцистеина. Дали тези двойни дози ви ги епрепоръчал тъй като сте имали дефицит на всички витамини?
Витамин Б6 ми беше дори над горна граница, б12 някъде към 350, а фолата 35 някъде. Нищо от тях не ми беше в дефицит, но беше много важно бързо да сваля хомоцистеина, защото започвахме ин витро.
В момента тези дози съм ги намалила, даже ще ги спра за седмица и ще си пусна контроли.

# 643
  • Мнения: X
БЛОСЪМ, от аспирина е да.

# 644
  • Мнения: 6 294
Здравейте момичета. Аз съм в Гърция и днес по новините се коментираше че има случаи на излекувани от новия коронавирус, които обаче 2-3 дни след изписването им от болницата са починали внезапно в следствие на тромбоза. Предполагат че са били предразположени към тромбози, но нищо по конкретно за сега. От Китай също са потвърдили че са имали такива случаи. Споменаха също и за сгъстяване на кръвта в следствие на заболяването.
Съжалявам за неприятния пост, но предвид че повечето в тази тема сме с тромбофилия, прецених че е важно да се знае. А незнам дали в БГ са споменали за това по новините.
Пазете се и бъдете здрави.

Общи условия

Активация на акаунт