Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 9

  • 53 066
  • 736
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 421
Аз искам да попитам тези от вас,които ходят само на трансфер,защото аз имам замразени ембриони и скоро ще ходя за трансфер. Та еъпроса ми е какви лекарства приемахте вие?

# 256
  • Мнения: 4
Аз искам да попитам тези от вас,които ходят само на трансфер,защото аз имам замразени ембриони и скоро ще ходя за трансфер. Та еъпроса ми е какви лекарства приемахте вие?
При всяка е различно, а и не само. Аз имам три трансфера и преди всеки съм била с различни медикаменти!

# 257
  • Мнения: 210
Аз искам да попитам тези от вас,които ходят само на трансфер,защото аз имам замразени ембриони и скоро ще ходя за трансфер. Та еъпроса ми е какви лекарства приемахте вие?

Аз взимах Естрофем,Преднол,Рулид и Кринон гел.

# 258
  • Мнения: 84
Намерих пояснението в точка 13 от допълнителните разпоредби (обяснения на някои думи) в самия КТ.
Благодаря ви!
По принцип лекарите не са и чували и не си правят труда да разберат, че се издава такъв болничен.В случай че ти откажат имаш право да подадеш сигнал до "Министерство на здравеопазването" и НОИ.Имаше едно момиче , отиде при личния си лекар и след това гинеколог които отказваха, но  когато каза че ще подаде сигнал до тези институции много бързо разбраха, прочетоха в "Наредба за медицинска експертиза" , че може да се издаде такъв болничен. Ти си имаш служебната бележка и епикриза, рецепти и др.документи за манипулации ако имаш такива   ги показваш. В случая дори и бележката е достатъчна.

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 21:04 от Не се сърди, човече

# 259
  • Мнения: 2 673
Здравейте,  искам да ви питам когато замразявате ембриончета/ембрион ( заради невъзможност за трансфериране) подписвате ли документи? И като цяло преводачките превеждат ли ви какво подписвате?

Ако не се прави свеж трансфер и имате за замразяване на ембрион/ембриони карат ли ви да плащате допълнително въпреки, че остават пари от неосъщественият трансфер и знаете ли каква е сумата на трансфера?
Нищо не подписваш, като замразяваш ембриони, само преди трансфер.
Щом си платила ЗЕТ, нищо не доплащаш.
Първият трансфер е включен в пакета, всеки следващ е 1000 евро.
Ако ти останат ембриони след 1-ия трансфер, плащаш 500 евро за замразяване.
Успех! Hug

# 260
  • Мнения: 2 420
sisi345,  благодаря  за инфото и пожеланията. Надявам се с вас всичко е наред...

# 261
  • Мнения: 34
Здравейте момичета, чета темите от известно време, възхищавам се на волята, която имате и подкрепата, която си давате. В крайна сметка и аз се присъединявам към темата и моя съпруг се отправяме към Турция и клиника Бахчеджи. Можете ли да ме постветвате към кой доктор да се обърнем, с тежък мъжки фактор, като възраст той-34, аз 27. Виждам, че повечето от вас са при д-р Карликая, но предимно за женски фактор се препоръчва. Нямаме опити в Бг. и съм много уплашена какво следва. Също така смятате ли, че е удачно да се прави процедура без стимулация? Така като чета оставам с впечатление, че с мъжки фактор трудно се постига успех, дори и със стимулация.
Благодаря предварително и успех на всички тук:)

# 262
  • Мнения: 210
Аз получих много полезна информация от този форум и благодарение на него се ориентирах към клиника Бахчеджи. Станах и приятелка с някои от момичетата,с които се познавам лично и се запознахме в Турция. Не разбирам каква е тази злоба. Аз също пробвах 4 пъти преди да успея в Турция. Никой не вярваше,че мога да имам собствени деца. Вече имам момиченца на 4 месеца,думите ми не стигат да благодаря на любимия ми доктор Тургут и на двете мили Хафизе,които ми бяха подкрепа и до сега ми пишат да ме питат как сме ние и децата. Никъде не получих такова отношение! Подчертавам никъде! И да,получих индивидуален подход,вкеки ден ми звъняха след пункцията да ме държат в течение как се развиват ембриончетата ми( вече дечицата ми Викториа и Кристина). Кой ви кара насила да ходите в Турция,зрели хора сте,би трябвало да намерите достатъчно инфо преди да започнете опит където и да било. Аз рискувах и спечелих,шансът с ЯР 0,156 познайте какъв беше. Защо е тази злоба и тези клетви,не разбирам!? Всички сме дали една камара пари,за да имаме деца. Някои успяват от първия път,други не-късмет бих казала,а и качество на яйцеклетки,възраст и т.н и т.н. Нали уж всички тук сме събрани от обща кауза,аз съм регистрирана в още една камара групи за инвитро,но такава злоба и такова чудо никъде не срещнах! Знайте,че каквото мислите,това ви се случва-всичко е като бумеранг. Отрицателната енергия връща отрицателни емоции. Аз също след поредния опит неуспешен бях разочарована,но си го запазих за себе си,не обвинявах никого за неуспеха си,така е трябвало да стане. Бъдете благословени,не спирайте да вярвате,парите са важни,но не са всичко,ние го разбрахме по трудния начин. Дай боже всяка жена,която мечтае за детенце да има,независимо на колко години е. Няма възраст за радостта от това да бъдеш майка. Това е от мен. А вие нататък си знаете как ще продължите...

# 263
  • Мнения: 616
Страшна добрина правите на клиниката с тия изказвания "Кой ви кара насила"....
Не се смирихте в тая тема и не успяхте да се пречупите да приемате мнение различно от общото хвалебствено.
 Приемете факта, че има много неуспели и недоволни от конвейра в Бахчеджи и спрете с тоя назидателен тон и гръмки изказвания, кой какво да прави, къде да ходи,жда не ходи  и т.н.
Едни попадат на доктор и подход, други ги качат на поточната линия.
Каква е тая драма и хиперемоция да се разбере това, недоумявам. Няма друга тема в тоя форум, където не се позволява недоволство, както тук.
Озлобление има и в тия, които не приемат че съществуват недоволни.
Пп.Чукнете в Интернет за успеваемостта в Турция по клиники, ще се изненадате като видите, че Бахчеджи хич не е в топ 10 🙃

# 264
  • Мнения: 31
Страшна добрина правите на клиниката с тия изказвания "Кой ви кара насила"....
Не се смирихте в тая тема и не успяхте да се пречупите да приемате мнение различно от общото хвалебствено.
 Приемете факта, че има много неуспели и недоволни от конвейра в Бахчеджи и спрете с тоя назидателен тон и гръмки изказвания, кой какво да прави, къде да ходи,жда не ходи  и т.н.
Едни попадат на доктор и подход, други ги качат на поточната линия.
Каква е тая драма и хиперемоция да се разбере това, недоумявам. Няма друга тема в тоя форум, където не се позволява недоволство, както тук.
Озлобление има и в тия, които не приемат че съществуват недоволни.
Пп.Чукнете в Интернет за успеваемостта в Турция по клиники, ще се изненадате като видите, че Бахчеджи хич не е в топ 10 🙃
Може ли линк за да видия, защото аз търсих, но не намерих. Намерих само за клиниките в България от 2016 и бях потресена от ниските % успеваемост.

# 265
  • Мнения: 1 221
Доколкото аз знам, е забранено със закон в Турция да изкарват официално успеваемостта. Което според мен е супер, ако е така, защото няма да връщат двойките с АМХ 0.15 или азооспермия, само заради статистиката.
Аз все още не съм започнала стимулация в Турция. Но изобщо не очаквам чудеса. Бях при д-р Карлъкая. Доктор като доктор, не съм останала недоволна от българските си лекари. Клиника като клиника. Отидох в Турция първо заради законодателството в България, а чудото, на което се надявам в Турция е ембриологията. Там и български лекари са ми казвали, че ембриологиата е в пъти по-добра от нашата. А това никак не е малка причина да се пробва там, скъпа причина, но ако даде резултат, си заслужава.
И все пак още на първия преглед докторът ми каза: "Не съм Господ, не мога да ти обещая, че ще успеете, просто имате голям шанс за успех". Никой не ми е обещал, че аз на пролет ще съм бременна.

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 19:45 от teri__90

# 266
  • Мнения: 146
Някой скоро да е купувал инжекции Oksapar 0.4 от аптеката до болницата и да може да ми каже актуална цена?

# 267
  • Мнения: 23
Момичета, здравейте! Много от нещата които говорите са ми непознати. От Година а и половина правим опити и не се получава. Ходихме на прегледи и двамата оказа се, че той е с тератозооспермия 2% а при мен няма проблеми. Не са ми проверявали тръбите. Много сме объркани и нямаме никаква надежда, че ще стане по нормалния начин. Вие какво мислите?

# 268
  • Мнения: 68
Здравейте. Нека да ви направят цветна снимка на тръбите, това е важно. А и също пускали ли са ви всички женски хормони,тсх..? Проследявали ли сте дали има овулация всеки месец?
Момичета, здравейте! Много от нещата които говорите са ми непознати. От Година а и половина правим опити и не се получава. Ходихме на прегледи и двамата оказа се, че той е с тератозооспермия 2% а при мен няма проблеми. Не са ми проверявали тръбите. Много сме объркани и нямаме никаква надежда, че ще стане по нормалния начин. Вие какво мислите?

# 269
  • Мнения: 23
Хормоните са изследвани и те са в норма и овулация имам, поне така показват тест лентичките.

Общи условия

Активация на акаунт