Какво означава "Истинска жена"?

  • 5 929
  • 172
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Ако прочета още един път за самодостатъчност ще се направя ритуално харакири Joy.

# 46
  • София
  • Мнения: 18 699
Като истински мъж или?

# 47
  • Мнения: 17 407
Какво пречи самодостстъчността на собственото ѝ желание да има балансирани отношения с човек, който не реди списъци с точки по идеала си за жена?
Може и да не отговаряш, направо действай.

# 48
  • Мнения: 1 119
1. Външност - Истинската жена може да бъде с всякакво телосложение, но все пак възприемам, като женствен два типа: слаба жена и такава с повече извивки. Тоест, ЗА МЕН мускулестите жени, изглеждат по-скоро мъжествено, от колкото нежно и женствено. Според мен, истинската жена трябва да уважава себе си, в това число и външния си вид. Да е винаги спретната, чиста, сресана и добре облечена. Дългата коса също за мен е признак на женственост. 
2. Образование - Според мен не е задължително една жена да има висше образование. Трябва да има обща култура. Не си представям една истинска жена да не може да води културен спор, да не може да отговори на въпросите на децата си и да стои да мълчи през цялото време, когато е въвлечена в интелектуален разговор. Хубаво е да говори и чужди езици.
3. Работа/Кариера - Жената трябва да може да бъде самостоятелна и да умее да изкарва достатъчни пари, за да покрива нуждите си за живот. Не разбирам, като женствено качеството "алчност" и крайната спортна злоба - те са мъжествени. По-скоро амбиция, отговорност и порядъчност на работа.
4. Поведение - Истинската жена не псува като каруцар. Говори нежно и правилно. Върви грациозно, стои грациозно. Държи се, като истинска дама, по уж вече остарелите разбирания.
5. Умения - Всичко, което я прави адекватна съпруга, служителка, домакиня, майка и всяка друга роля, която заема в обществото.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 3 578
Ако прочета още един път за самодостатъчност ще се направя ритуално харакири Joy.
Само "целите", зрели и самодостатъчни индивиди имат пълноценни партньорски отношения - хармонични и равнопоставени. Останалите изграждат зависимости, не връзки.  Ама ти си свободен да си търсиш несамодостатъчната. Но имай предвид, че ако на някоя си й нужен, за да стане "цяла", "завършена", значима и пр.  - толкова по-зле и за двама ви. Нейната слабост, подхранва твоята.

# 50
  • Мнения: X
Аз не искам да съм силна, самодостатъчна, независима, самоиздържаща се и самозадоволяваща.
Не искам да бъда сама.
Не искам никога да бъда сама.

# 51
  • Мнения: 30 802
В ежедневния език, ако някой ми говори за "истинска жена", най-вероятно иска нещо и то не е в моя полза.

Тоест наистина се опитва да си намери много отдаден човек, който да върши много неприятни неща.

То и аз не искам да съм сама, искам обаче да съм в екип. Хич не ме блазни идеята да се самоогранича, само и само да го докарам на слаба жена. Те периодите на слабост сами си идват, ама има и такива, дето ако се даде малко газ, не по женски, става по-приятно и весело. Абе дето се вика, като по-малка и млада са ме спирали да не спортувам много, щото нали - жена. Е какво - да си разваля здравето, да съм все мека и склонна към това да стана сто кила, само и само да е "женствено"? Зорлем да ме направят половин инвалид?

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 3 578
Аз не искам да съм силна, самодостатъчна, независима, самоиздържаща се и самозадоволяваща.
Не искам да бъда сама.
Не искам никога да бъда сама.
Въпросът е там, че слабата жена избира да е с някой просто, за да не е сама, избира от принуда, избира от страх. А другата - може да си позволи и да е сама, а ако реши - може и да не е. Има право и свобода на избор. Има алтелнативи, има и увереност.

# 53
  • Мнения: 30 802
Общо взето мъж като каже "искам истинска жена", иска някой, който да не му забелязва глупостите. Сега, ако жената е влюбена, има гратисен период, в който не забелязва повечето глупости, или ако ги забелязва, не й пречат. След това почва да ги забелязва, ама ако има изградени общо неща и глупостите не са толкова епични, общо взето работи връзката.

Проблемът е мъж, който иска цял живот да си прави витиеглави неща от всякакъв вид и иска до себе си нещо като мама, да не му се кара за белите, ами да го глези и да го почерпи с нещо сладичко.

Проблем става, ако мъжът е яко нарцис, психопат и дърпа чергата към себе си, докато цеди силите на жената. И някой ден като не издържа, най-гадното е да й сервира, че не е истинска жена. Щото според него истинската жена няма никакви външни и вътрешни граници, тя е нещо като силиконово желе, може да се мачка, разтегля и заема всякаква форма.

# 54
  • Мнения: X
Аз не искам да съм силна, самодостатъчна, независима, самоиздържаща се и самозадоволяваща.
Не искам да бъда сама.
Не искам никога да бъда сама.
Въпросът е там, че слабата жена избира да е с някой просто, за да не е сама, избира от принуда, избира от страх. А другата - може да си позволи и да е сама, а ако реши - може и да не е. Има право и свобода на избор. Има алтелнативи, има и увереност.
Кои жени се женят/живеят с мъж по принуда, според вас ? Аз не съм срещала такива в моят живот. Вие откъде сте rosi81 ?

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 3 578
Кои жени се женят/живеят с мъж по принуда, според вас ?
Тези, които пускат теми от рода на: "Не знам какво да правя, мъжът ми е обижда, псува, унижава.." "Помощ, психически тормоз" и тн...Всеки ден има по една поне такава тема, за съжаление.

# 56
  • Мнения: 30 802
То зависимостта не е само финансова. На мен са ми причудливи жени, които искат винаги мъжка компания. Не мисля, че са слаби или нежни. Мисля, че са скрити чудовища. Искат определен вид внимание и енергия.

Наистина смятам, че е фундаментална способност за жената да може сама да си зарежда батерията. Дори твърдя, че самотата е една от женствените способности.

Да се разпаднеш, защото от теб са се отдалечили мъжът или децата- абе бие ми на нарцис/вампир. Уж много обичаща, но има нещо не наред.

# 57
  • Мнения: X
Ако прочета още един път за самодостатъчност ще се направя ритуално харакири Joy.
Само "целите", зрели и самодостатъчни индивиди имат пълноценни партньорски отношения - хармонични и равнопоставени. Останалите изграждат зависимости, не връзки.  Ама ти си свободен да си търсиш несамодостатъчната. Но имай предвид, че ако на някоя си й нужен, за да стане "цяла", "завършена", значима и пр.  - толкова по-зле и за двама ви. Нейната слабост, подхранва твоята.

Аз съм на принципа, че и милиони да имам, ще се чувствам истински щастлив, ако има стойностен човек, с който да ги споделя. Останалото са преходни неща. Не ми е все тая дали съм сам или не. Явно не съм самодостатъчен.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 14 399
Истинската жена е от плът. Другите са от гума, силикон и подобни материали.
+1. Другото е... аз го написах и в другата тема май - всякакви такива претенции за истинност ми идват в повече на мен. Ако, разбира се, не се бъркат с "какво харесвам аз"; а те май често се бъркат.
Конкретно от мъж, който иска "истинска жена", бих бягала - най-вероятно става дума или за чичко с патриархални нрави и изисквания, или за задръстеняк с книжни представи за жените и света (като оня млад БАН-аджия, дето мясаше на Шелдън Купър и беше публикувал в блога си статия каква жена търси), или... не знам и аз.
То и жена ако вземе да ми говори за истинска женственост, пак такова нещо си представям - строга леля с патриархални нрави, която не приема, че може хората да бъдат различни видове и да са все истински.

# 59
  • Мнения: X
Кои жени се женят/живеят с мъж по принуда, според вас ?
Тези, които пускат теми от рода на: "Не знам какво да правя, мъжът ми е обижда, псува, унижава.." "Помощ, психически тормоз" и тн...Всеки ден има по една поне такава тема, за съжаление.
Това е техният избор. Никой не ги принуждава да стоят и търпят. Така че, не сте права.

Общи условия

Активация на акаунт