Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 507
  • 769
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: X
Свържи се с организацията, която издава заповедта и попитай каква е процедурата. Това не е ок и не трябва да се случва.

# 361
  • Мнения: 69
Да разбирам ли, че по някаква причина ако не е имало свеж трансфер, а ще има замразен, ако той бъде неуспешен това е край с опита?

# 362
  • Мнения: 592
Noci, съвсем добронамерено те съветвам да се успокоиш. Твърде много гняв и разочарование има в думите ти, а може в твоя случай ЗЕТ да е бил по-добрия вариант. Може да са се чудели какво да те правят, мисля, че дори и да няма свеж трансфер, не спират веднага лекарствата. То става въпрос за ден или два. Много неща може, но нищо фатално не виждам да се е случило. Важно е доверието в лекаря. И при нас не ме проследяват през ден, каквото ми каже, това правя. Доверие на кредит има док. от мен.

# 363
  • Пазарджик
  • Мнения: 715
Да разбирам ли, че по някаква причина ако не е имало свеж трансфер, а ще има замразен, ако той бъде неуспешен това е край с опита?
Да,общо заето е така.Ако имате повече замразени ембриони  си плащате само трансфера.Поне в моята клиника така ми обясниха.Първият зет е по фонда,а всеки следващ  се заплаща.

# 364
  • Мнения: 142
Сега  пак му звъннах на доктора, викам така или иначе имам право на 2 опита, защо да ми гори този, той вика не зависи от мен, викам че от кой зависи, защо да ми изгаря, при положение че ми се полага? Вика те вече са замразени. Викам искам да си ползвам и двата опита, той вика прогестерона ти е 4,2 висок е няма смисъл, и щях да го питам кога са ми го изследвали преди 7 дена, не сега, и той взе да ми обеснява че по хубаво било да ми се запазят яйцеклетките, викам те са 5, аз имам право на 1 опит, надали 5 ще ми сложите!!!! Пффф думи нямамм, щело да е безмислено, викам нека е безмислено, сега ми изгоря, и той пак нищо не решавам аз, викам коййй, кой забранява, той е доктора той решава. Писна ми да се разправям с тях, не избрах явно подходящата клиника и доктори.
КОЕ Е ЗА ДЕН ДВА??
Колко се плаща после само трансфера?
Да бях се доверила изцяло, нищо не питах, нищо все не казвах но накрая вече днес прелях тотално. И болничния като видях че са ми объркали и вече съвсем полудях

# 365
  • Мнения: X
Ноки, щом лекарят ти е преценил така- това ще правиш. Както ти казаха момичетата, явно има защо. Имаш 5 ембриона, това е огромно щастие. Мисли за тях, не за загубени трансфери. Имаш един безплатен опит все пак. И каквото и да стане, ще имаш останали ембриони, което е прекрасно. Стига вече си се ядосвала. Подай оплакване, ако не си доволна, и продължавай напред.

# 366
  • Мнения: 226
Не мисля, че толкова трябва да съжаляваш и да се тръшкаш за този опит, не е важно дали ще са два, а да е един и да е успешен. Ситуацията е много тъпа и неприятна, и са постъпили доста некоректно към теб. И аз не бях проследяване през ден, но в седмицата по 2 пъти. Успокой се сега изчакай цикъла, организма малко да си почине и живот и здраве подготовка за зет и всичко да бъде успешно.

# 367
  • Мнения: 1 714
Сега  пак му звъннах на доктора, викам така или иначе имам право на 2 опита, защо да ми гори този, той вика не зависи от мен, викам че от кой зависи, защо да ми изгаря, при положение че ми се полага? Вика те вече са замразени. Викам искам да си ползвам и двата опита, той вика прогестерона ти е 4,2 висок е няма смисъл, и щях да го питам кога са ми го изследвали преди 7 дена, не сега, и той взе да ми обеснява че по хубаво било да ми се запазят яйцеклетките, викам те са 5, аз имам право на 1 опит, надали 5 ще ми сложите!!!! Пффф думи нямамм, щело да е безмислено, викам нека е безмислено, сега ми изгоря, и той пак нищо не решавам аз, викам коййй, кой забранява, той е доктора той решава. Писна ми да се разправям с тях, не избрах явно подходящата клиника и доктори.
КОЕ Е ЗА ДЕН ДВА??
Колко се плаща после само трансфера?
Да бях се доверила изцяло, нищо не питах, нищо все не казвах но накрая вече днес прелях тотално. И болничния като видях че са ми объркали и вече съвсем полудях
Нещо не мога да разбера...прогестеронът ти е 4,2 и бил висок за трансфер? Ами,че той трябва да е поне 5 -6 пъти по толкова при свеж трансфер. Затова между пункция и свеж трансфер се дават прогестеронови препарати (Утрогестан,Кринон гел), за да се вдигне прогестронът. Прогестеронът е "храна" за ембриона. Правило за прогестерона:  преди пункция - нисък/преди трансфер - висок.
Или ти събираш яйцеклетки, защото по-горе пишеш "5 яйцеклетки". Да не би да говориш за 5 ембриона?

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 18:47 от bubastet

# 368
  • Мнения: X
Момичета, всички тук преминаваме през един и същ път и изпитваме сходни ситуации, болки и тревоги. Смятам, че когато някой иска мнение и му бъде дадено, не трябва да напада отсрещния, само защото не съвпада с неговото. Тук има момичета, които са минали през много, включително и аз... Някои знаят повече, а други по - малко. Смятам, че доверието в доктора е най-важно! Сега се ядосвате за отложен трансфер, а как ще приемете недай си Боже неуспешен трансфер? Бъдете по позитивни! Успех на всички от Heart

# 369
  • София
  • Мнения: 272
Да разбирам ли, че по някаква причина ако не е имало свеж трансфер, а ще има замразен, ако той бъде неуспешен това е край с опита?
За съжаление изключително правилно го разбираш. След мойта пункция имах 8 оплодени. Не правихме фреш заради лигавицата. Имах само един ЗЕТ, втория си го платих и сега ще прявя нова стимулация, за да не ми изгори новата заповед, а ще се наложи и да си продължа с плащането за четирите останали ембриона от първата. Яд ме на тая държава. Склонна е да даде нави 5000лв., отново през целия хормонален ад, а може и по друг начин да е и да не харчим толкова държавни пари.😶😶😶😶😶

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 16:14 от Др. Кой

# 370
  • Мнения: 226
Момичета, отново почваме да излизаме от рамката на добрия тон. Всички сме изнервени, всеки е притеснен от неизвестното, от незнанието и тн,но групата е за помощ и подкрепа. Не е много приятно да влезеш и да прочетеш - "пълни глупости говориш...", може да се замени с "не съм съгласна" например..
Нека да сме си наистина в помощ, който иска да се кара с някого да си намери друга група!
Влязох да прочета и аз за прогестерона преди Зет, защото и на мен ще ми предстои. Преди самия трансфер трябвало да е нисък и след това за подобряване условията на имплантация и тн с препаратите които ни дават да се покачва. Също така ако на 2ри ден от цикъл при подготовка за зет се започне с естрофем, той потиска прогестерона и не би трябвало да е проблем. С крайна сметка при всеки нещата са различни, ситуации различни, доктори различни,не е нужно да се правим на по знаещи от колкото сме. След като е толкова важно да се разбере някаква стойност с точност, нека се обърнем към лекарите си.

# 371
  • Мнения: 3 199
Ноки, преди да се оплачеш наистина трябва да се успокоиш, защото ако е пълно с емоции оплакването има голям шанс да бъде пренебрегнато. Разпиши само фактите.

Аз рязко да сменя темата. Някой да е правил пункция на ЕЦ без упойка? Какво мога да очаквам? 

# 372
  • Мнения: 395
Аз съм правила пункция на ЕЦ без упойка, не е страшно наистина. Болката е като при цитонамазка и за кратко.
Ноки, преди да се оплачеш наистина трябва да се успокоиш, защото ако е пълно с емоции оплакването има голям шанс да бъде пренебрегнато. Разпиши само фактите.

Аз рязко да сменя темата. Някой да е правил пункция на ЕЦ без упойка? Какво мога да очаквам? 

# 373
  • София
  • Мнения: 3 412
Ноки, преди да се оплачеш наистина трябва да се успокоиш, защото ако е пълно с емоции оплакването има голям шанс да бъде пренебрегнато. Разпиши само фактите.

Аз рязко да сменя темата. Някой да е правил пункция на ЕЦ без упойка? Какво мога да очаквам?  
Аз всеки път съм без упойка, онзи ден на 3 Ф. Не боли, просто усещаш едно смукане, ако след това не ти е комфортно помоли сестрите да ти сложат мускулно едно нош-па и си топ 6. Можеш да шофираш и всичко да си правиш, не те боли глава и не си замаяна.

# 374
  • Варна
  • Мнения: 563
Правило за прогестерона:  преди пункция - нисък/преди трансфер - висок.

Абсолютно вярно го е казала bubastet Hands Plus1

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 18:10 от bubanka

Общи условия

Активация на акаунт