Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 579
  • 769
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 6 305
Е да де, ама не си уточнила дали преди този, или предишен трансфер е правена. Или аз поне не съм разбрала.
     В такъв случай е редно да говориш с лекаря си да ти обясни какви съображения има относно ЦС. Предвид че работят със доста пациенти наведнъж, съм забелязала че се случва и да забравят на кой какво точно му е правено, въпреки че и в досието ти трябва да се пазят всички подробности за извършените процедури и изследвания.

# 616
  • Мнения: 7 898
Е да де, ама не си уточнила дали преди този, или предишен трансфер е правена. Или аз поне не съм разбрала.
     В такъв случай е редно да говориш с лекаря си да ти обясни какви съображения има относно ЦС. Предвид че работят със доста пациенти наведнъж, съм забелязала че се случва и да забравят на кой какво точно му е правено, въпреки че и в досието ти трябва да се пазят всички подробности за извършените процедури и изследвания.
Вече обясних и мисля, че става досадно за другите! Имам хистероскопия коята им дава достатъчно информация за органите ми, както и съм прегледана от ултразвук специалист, който отхвърли всички възможности за хидросалпинг, кисти, задържани фоликули и т.н . На теб ако са минали 3 месеца от цветната снимка, да не би да ти правят нова?

# 617
  • Мнения: 6 305
Всъщност ако лекарят има съмнения за нещо, има пълното право да поиска нова ЦС по всяко време.  Има момичета които са правили и през месец, заради съмнения в резултата от първата снимка.
    Аз имах лапаро и хистеро преди 6м и първата им приказка във клиниката беше за ЦС. Но понеже съм без тръби док прецени че няма нужда в случая.
     Няма смисъл да продължаваме тази дискусия. Щом имаш съмнения, се обади на лекарят си да ти обясни за какво му е нужна ЦС.

# 618
  • Мнения: 3 199
Ако сменяте клиниката, взимате ли си папките с документите и излседванията от старата? При правена пункция (без трансфер) издава ли се епикриза за това колко фоликули/яйцеклетки са извадени, какво им е било състоянието или няма такова нещо?

# 619
  • Мнения: 1 913
Много интересен въпрос, който вълнува и мен.
Лично аз мисля, че е редно всичко да си вземем или поне да имаме копие от всяко изследване, епикриза или какъвто ще да е документ. Това си е един вид "история на заболяването".
Предстои ми да ходя в клиниката и смятам да си поискам всичко.

Ако сменяте клиниката, взимате ли си папките с документите и излседванията от старата? При правена пункция (без трансфер) издава ли се епикриза за това колко фоликули/яйцеклетки са извадени, какво им е било състоянието или няма такова нещо?

# 620
  • Мнения: 94
Момичета някоя от вас да я стимулират с Мериоферт? Днес ми е втори ден от стимулацията и съм като парцал, нон стоп ми се спи и корема ми е един подут и тежък ... как е при вас?

# 621
  • Мнения: 310
Doroteya85, аз до оня ден. Стимулацията ми започна с Пурегон, в последствие добавихме и Мериоферт. Не съм имала подобно симптоми. Като цяло се чувствах много добре. Имала съм съвсем леки неразположения и усещания, дори по-леки от ПМС. Утре ми предстои пункция, за която се притеснявам.
Сподели симптомите си с доктора, за да не е хиперстимулация. Стискам палци всичко да е наред!  Успешен финал на процедурата ти желая!

# 622
  • Мнения: 407
Ако сменяте клиниката, взимате ли си папките с документите и излседванията от старата? При правена пункция (без трансфер) издава ли се епикриза за това колко фоликули/яйцеклетки са извадени, какво им е било състоянието или няма такова нещо?

Аз съм в Адела. Издадоха ми епикриза веднага след пункцията. Пише колко аспирирани има, в моя случаи и колко са дефрагментирали.

# 623
  • Мнения: 6 305
Момичета някоя от вас да я стимулират с Мериоферт? Днес ми е втори ден от стимулацията и съм като парцал, нон стоп ми се спи и корема ми е един подут и тежък ... как е при вас?

Здравей. Моята първа стимулация беше с Менопур и се чувствах по същия начин. На по-късен етап се появиха и болки.  При нея обаче Ф растяха доста бързо. Сега съм пак в стимулация, 9ти ден вече на Гонал  и с по-ниска доза. Ф растат значително по-бавно и аз самата се чувствам за момента значително по-добре със съвсем леки неразположения. Но док ме предупреди че с напредването на Ф е нормално и неразположенията да се усилят. И двата пъти съм с по 12 ф на единия яйчник. Другият е опериран и не реагира добре на стимулациите. Не съм имала хиперстимулация първия път. Ако не бъркам тя се получава след пункцията, а не по време на самата стимулация.

      Момичетааа, има ли тема  Дългото чакане за пункция ?  Еххх, това пусто време, хич не минава... Утре съм на преглед и не ме свърта вече....Flushed

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 22:56 от geizer

# 624
  • Мнения: 703
Здравейте,

Някой от вас пил ли е някакви хапчета преди ЗЕТ за по - добра и дебела лигавица?

# 625
  • Мнения: 1 845
Момичета,
Вчера бях на преглед за подготовка за зет след аборт преди 4 м.
На 9ти ден лигавицата ми беше 6 мм,имах 1 ф в ляво 15 мм и 1 в дясно 13 мм. Цикълът ми идва на 28-30 дни.
Въпреки тези едва 6 мм док. не се отказва,а иска да правим зет 😣
Не е ли твърде тънка за 9ти ден?

# 626
  • Мнения: 6 305
Според дължината на цикъла ти, О трябва да е най рано на 14ти ден, така че има поне още 5 дена да нарасне лигавицата.  Мисля че няма място за притеснение.

# 627
  • София
  • Мнения: 307
Здравейте момичета. Чета ви от доста време, но не съм писала точно в тази тема, тъй като досега правихме инсеминации - 3 на брой без успех. На 38 години сме и имаме 2ма сина на 11 и 9 години. Декември 2018 бях бременна, но направих спонтанен. Най-вроятно беше биохимична в тръбата - мои разсъждения.Повече от половин година пробвахме без ниакъв резултат и септември месец 2019 потърсих помощ в клиниката на д-р Владимиров, където имам проведени 3 неуспешни инсеминации. Декември месец смених клиниката и отидох в Токуда при д-р Шефкетова, скоято решихме да пробваме инвитро на естествен цикъл. На 19.02 ми направиха пукция и се извади една яйцеклетка, която са оплодили с обикновено инвитро. Вчера по обяд ми върнаха един много добре развиващ се бластоцист на 5 дни и половина. Казаха ми да си направя тест след 14 дни. Не би ли трябвало теста да отчете по-рано? Благодаря!

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 10:23 от Zenda

# 628
  • Мнения: 7 898
Трансфера е бил едва вчера, а ти вече мислиш за теста Simple Smile. Успокой се и недей да мислиш за това, че ще психясаш.

# 629
  • Мнения: 6 305
Кръвен тест ще отчете и на 7ми ден след трансфера, но да си знаеш че стойностите на ЧХГ ще са още ниски. Да не вземеш да се притесняваш защо са ниски и т.н.

Другите момичета да имат предвид че това е при 5 дневен ембрион и че положителния тест ще покаже наличието на имплантация, но не е гаранция че бременността ще се развие докрай. При 2-3 дневни ембриони теста ще отчете малко по-късно - 9ти-11ти ден след трансфера.

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 10:56 от geizer

Общи условия

Активация на акаунт