Пациентки на д-р Владимиров и СБАЛАГРМ "София"-тема 5

  • 36 704
  • 753
  •   1
Отговори
# 435
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
И двата пъти показа,че не е изместен.

# 436
  • Мнения: 1 259
Благодаря,

Нещо и аз съм на път да си самоназнача кариотипа преди инвитрото, защото имам разни съмнения, уж от спермограмата само морфологията  е зле, SDI, MAR и HBA са ок, обаче 3 години опити, 5 инсеминации и йок, дори биохимични съм нямала/ в допълнение съм и с ПКЯ/ .Така и така ще се тъпча с хормони поне да  намаля потенциалните рискове  колкото е възможно.Само  трябва да намеря къде правят излседването.

# 437
  • Мнения: 42
Аз правих ЕРА тест миналия месец-1250 лв. Вземах само естрофем и когато "настъпи овулация" започнах с циклогест. 5 дни след това ми беше и самата манипулация... Т.е процедурата е същата като при размразен трансфер.
Като цяло процедурата е много бърза, но си е неприятна (за около 30 сек.). Болката е като при болезнен цикъл, въпреки че аз обичайно нямам такъв, но пък имам висок праг на болка и съм доста издръжлива.
Резултатът ми беше: Рецептивна (т.е няма изместване)...
Сега чакам цикъл, за да започнем подготовка за ЗЕТ.
Иначе имам зад гърба си вече 4 опита-3 свежи и 1 размръзен, с 3-дн.и 5-дн.ембриони (в друга клиника)... никаква имплантация.
При д-р Владимиров ми е 1 опит (дано да е последен).
При нас проблемът е открит преди 2-3 години и е повече при мен. Аз съм на почти 33г с почти изчерпан резерв (около АМХ 1) , мъжът ми има леко занижени показатели (4% по Крюгер), но лекарите казват, че чрез ИКСИ ...ще станат нещата, ... Но...
За сега още не е станало нашето чудо. Но продължаваме упорито да опитваме! Вярваме, че ще стане когато му дойде времето!

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 00:31 от sisi88

# 438
  • Мнения: 469
Това, което ми обясни Владимиров за Кариотипа е че хващало така да се каже
"по-едрите проблеми". Демек на 90% при всички е нормален. Трябва да имаш някакви сериозни генетичните проблеми (и назад в рода ти ако е имало някакви малформации или болести от този род) Аз си го самоназначих след 2 неуспешни опита, а според него нямаше смисъл... ама страх лозе пази. Искаше и той, и Белчева да ми правят ЕРА. Аз отказах. Казах им дайте да пробваме 3ти път на естествен цикъл без гадния естрофем (от който имам 9 кисти в едната гърда) и тогава! Пък то взе че стана Simple Smile В 7 месец съм. Според мен си направете както си го усещате. После човек е по-спокоен и му е мирна главата. Ако имате нужда да си направите Кариотип и после сте спокойна и ви се случат нещата, пак е имало смисъл от него ако щеш само на психическо ниво Simple Smile

Аз правих ЕРА тест миналия месец-1250 лв. Вземах само естрофем и когато "настъпи овулация" започнах с циклогест. 5 дни след това ми беше и самата манипулация... Т.е процедурата е същата като при размразен трансфер.
Като цяло процедурата е много бърза, но си е неприятна (за около 30 сек.). Болката е като при болезнен цикъл, въпреки че аз обичайно нямам такъв, но пък имам висок праг на болка и съм доста издръжлива.
Резултатът ми беше: Рецептивна (т.е няма изместване)...
Сега чакам цикъл, за да започнем подготовка за ЗЕТ.
Иначе имам зад гърба си вече 4 опита-3 свежи и 1 размръзен, с 3-дн.и 5-дн.ембриони (в друга клиника)... никаква имплантация.
При д-р Владимиров ми е 1 опит (дано да е последен).
При нас проблемът е открит преди 2-3 години и е повече при мен. Аз съм на почти 33г с почти изчерпан резерв (около 1) , мъжът ми има леко занижени показатели (4% по Крюгер), но лекарите казват, че чрез ИКСИ ...ще станат нещата, ... Но...
За сега още не е станало нашето чудо. Но продължаваме упорито да опитваме! Вярваме, че ще стане когато му дойде времето!

# 439
  • Мнения: 1 661
И при нас аз с и самоназначих кариотип.Според д-ра нямаше смисъл, точно поради причините обяснени от Чухалеси.И наистина кариотипа е ОК.Но доктора каза пусни си го, да си спокойна и да не се чудиш това ли е проблема.Но ние имахме една прекъсната в ранна седмица бременност и една биохимична.Ера не съм правила, не е казал че трябва.

# 440
  • Мнения: 137
Да раздвижа темата мъничко Simple Smile  Аз стартирах нова подготовка за ЗЕТ. Може би трансферът ще бъде около 3 4 5 февруари. Има ли в момента мами, които също се подготвят? Успех на всички, крайно време е вече да понапълним темата с + + + резултати ☺☺☺☺☺☺

# 441
  • Мнения: 437
И аз очаквам цикъл тази седмица за стартиране на зет.Прогестерон изследват ли преди започването и други какви изследвания изискват.След трансфера болницата дава ли болнични

# 442
  • Мнения: 1 661
Дават болничен със сигурност, аз ползвах веднъж.Вече съм забравила за изследванията.

Успех момичета, следя ви и стискам палци!

# 443
  • Мнения: 56
Здравейте,

След ЗЕТ на 2 5дневни бластоциста и положителен тест, днес беше първият ми преглед при д-р Белчева. Има 1 плоден сак, но аз очаквах да видя нещо в него честно казано. Дали е рано още? По моите изчисления съм 5+3, по измерването на сака 6+2.

# 444
  • Мнения: 469
Бравоооо много се радвам за теб ❤️❤️❤️
Ето прилагам и моята снимка, нищо не се видя и при мен тогава, мисля че си е съвсем нормално, много е рано. Само седмица и малко по-късно обаче (бях полудяла, защото имах зверски запек с извинение и мислех, че с тоалетните ми изпълнения съм го довършила ембриона) отидох по спешност да го видят ок ли е. Не само, че беше ок, ами се чу и пулс. Така че спокойно, всичко е наред 🤞

Здравейте,

След ЗЕТ на 2 5дневни бластоциста и положителен тест, днес беше първият ми преглед при д-р Белчева. Има 1 плоден сак, но аз очаквах да видя нещо в него честно казано. Дали е рано още? По моите изчисления съм 5+3, по измерването на сака 6+2.

# 445
  • Мнения: 137
И аз очаквам цикъл тази седмица за стартиране на зет.Прогестерон изследват ли преди започването и други какви изследвания изискват.След трансфера болницата дава ли болнични
изследванията ги пускат горе долу 1 седмица след първия преглед. Иначе микробиология, цитонамазка, инфекциозните болести.... В най - общия случай това са изследванията.

# 446
  • Мнения: 42
Да раздвижа темата мъничко Simple Smile  Аз стартирах нова подготовка за ЗЕТ. Може би трансферът ще бъде около 3 4 5 февруари. Има ли в момента мами, които също се подготвят? Успех на всички, крайно време е вече да понапълним темата с + + + резултати ☺☺☺☺☺☺

И аз бях на преглед днес и започваме подготовка за размразен трансфер. От утре(3-ти ден от цикъла) започвам с естрофем. Викат ме другия вторник на преглед. Тогава евентуално ще пусна прогестерон и останалите изследвания, и ще започна с Циклогест.
Дай Боже да ни сполети същото щастие като Annybee и Chuhaleesi и другият месец да видим вече тези така мечтани II чертички.

Имам един въпрос... прегледите сега ги прави Д-р Белчева, но след това трансферът си го прави Д-р Владимиров , нали?

Последна редакция: пн, 25 яну 2021, 21:52 от sisi88

# 447
  • Мнения: 399
Да раздвижа темата мъничко Simple Smile  Аз стартирах нова подготовка за ЗЕТ. Може би трансферът ще бъде около 3 4 5 февруари. Има ли в момента мами, които също се подготвят? Успех на всички, крайно време е вече да понапълним темата с + + + резултати ☺☺☺☺☺☺

И аз бях на преглед днес и започваме подготовка за размразен трансфер. От утре(3-ти ден от цикъла) започвам с естрофем. Викат ме другия вторник на преглед. Тогава евентуално ще пусна прогестерон и останалите изследвания, и ще започна с Циклогест.
Дай Боже да ни сполети същото щастие като Annybee и Chuhaleesi и другият месец да видим вече тези така мечтани II чертички.

Имам един въпрос... прегледите сега ги прави Д-р Белчева, но след това трансферът си го прави Д-р Владимиров , нали?

Владимиров правеше трансферите и докато беше отпуска. На мен той ми го прави на 21ви.

# 448
  • Мнения: 137
Да раздвижа темата мъничко Simple Smile  Аз стартирах нова подготовка за ЗЕТ. Може би трансферът ще бъде около 3 4 5 февруари. Има ли в момента мами, които също се подготвят? Успех на всички, крайно време е вече да понапълним темата с + + + резултати ☺☺☺☺☺☺

И аз бях на преглед днес и започваме подготовка за размразен трансфер. От утре(3-ти ден от цикъла) започвам с естрофем. Викат ме другия вторник на преглед. Тогава евентуално ще пусна прогестерон и останалите изследвания, и ще започна с Циклогест.
Дай Боже да ни сполети същото щастие като Annybee и Chuhaleesi и другият месец да видим вече тези така мечтани II чертички.

Имам един въпрос... прегледите сега ги прави Д-р Белчева, но след това трансферът си го прави Д-р Владимиров , нали?

Първият трансфер ми го прави Белчева /+/, втория Владимиров /-/, сега третия е наред да е /+/  пък който иска да е 😃😃😃. Белчева ми е казвала, че си имат някакъв график и те, който е на смяна /цитирам я/ .

Sisi аз съм в сряда на преглед и изследвания. 🍀🍀🍀

# 449
  • Мнения: 1 259
Ех че хубави новини, браво момичета.

Знаете ли дали е лудница в клиниката сега след като Владимиров се върна, аз се  чудя дали да отида другата седмица да ме погледне и прецени как ще ме подготва за инвитро, иначе съм одобрена от фонда  и си чакам кротко заповедта до 15 февруари.

Общи условия

Активация на акаунт