Коледата чука на вратата, ЮЛЧЕТО подарък чака под елхата! - Тема 3

  • 19 723
  • 763
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 52
Момичета, как съхранявате пюретата само от месо? Нали в рамките на 24 часа трябва да се консумира бурканчето от 80гр, пък дневната доза е 20гр? Изхвърляте ли останалото? На село баба има кокошки и ще ни изпрати едно пиле и се чудя как да го приготвя и съхраня. Видях в интернет, че продават бурканчета от 20 и 40гр и се чидя дали да пълня буркани и да ги преварявам после и да са точно за едно хранене. Не сме почнали още с месото, но почнах от сега да го мисля.
Хм, добре че отвори темата. И аз сега прочетох на бурканчето, че трябва до следващия ден да се ползва. Честно това ми се струва леко абсурдно. Не си спомням с дъщеря ми да съм изхвърляла месото след 2 дни ползване. Мисля и сега да не го правя.

# 556
  • Мнения: 3 231
И аз го ползвам два дни, но го пробвам на вкус първо.

# 557
  • София
  • Мнения: 388
То реално стават два дни. В деня на отварянето и на следващия ден (след 24 часа) и половината бурканче отива в корема на мама

# 558
  • Мнения: 1 958
Аз пуешкото на Хип го ползвам на три пъти. Днес отварям на обяд, утре обедното и вдругиден опитвам преди даване, но е добро. Уточнявам обаче, че не съм въвела жълтъка и мога да си позволя три дни подред да давам месо. После вероятно ще изхвърлям част от месото. Или ще давам смесени месни пюрета.

# 559
  • София
  • Мнения: 388
Жълтък и аз не съм въвела и скоро няма да го въведа, заради алергиите, но въпреки това педиатърката ми каза да давам месо през ден. В началото, докато го въведа само ще са 3-4 последователни дни.

# 560
  • Мнения: 481
Станах много досадна с глутена ( освен, че съм и проста 😄 ), но да питам пак нещо 😄.. Купих каша Овес със ябълка..става ли за 1 каша с глутен? Ще давам 1 седмица от нея..не знам още по колко лъжички, но и това ще ми просветне 😒🔫. Давам примерно - 1ви ден 2л. и после задължително ли е да дам друга каша ( без глутен ) или мога и плодово пюре ? Уфф чак на мен ми писна от мойте въпроси! 😤

# 561
  • Мнения: 388
Станах много досадна с глутена ( освен, че съм и проста 😄 ), но да питам пак нещо 😄.. Купих каша Овес със ябълка..става ли за 1 каша с глутен? Ще давам 1 седмица от нея..не знам още по колко лъжички, но и това ще ми просветне 😒🔫. Давам примерно - 1ви ден 2л. и после задължително ли е да дам друга каша ( без глутен ) или мога и плодово пюре ? Уфф чак на мен ми писна от мойте въпроси! 😤

Аз дадох чиста овесена каша,защото Мира не обича плодове,но мисля че и тази не е проблем. Първият ден дадох 6 лъжички,вторият 9 лъжички и от 3тия ден започнах да давам по 15 гр (3-4 супени лъжици овес с 70 мл вода) от нея. На 5тия ден вече дадох цяла порция от 30 грама (5-6 супени лъжици овес със 180 мл вода).Първите дни дохранвах с безглутенова каша от просо,защото на нея й е любима. Но може да дохраниш и с плодово пюре,каквото си му харесва на детето. 😊

# 562
  • Мнения: 50
На месните бурканчета на Хип има указание, че половината бурканче, т.е. 60 гр, се смесва със зеленчуковото пюре, така и правя и така се изяжда в рамките на следващия ден. На третия ден давам зеленчуково пюре с жълтък. Не съм забелязала някакъв проблем, а и бебето си похапва порцията с голямо удоволствие. Освен това на етикета пише, че съдържанието на месо в бурканчето е едва 40%, другото е вода и сварен ориз.

# 563
  • Мнения: 472
Нахълтвам с въпрос. До кога се дава жълтък през ден?

# 564
  • Мнения: 1 958
Тоалетно пате, благодаря, то всичко си пишело, ама са им много ситни буквите. За 40-те процента месо го пише в съдържанието и го знаех, но другото се чете с лупа направо. Stuck Out Tongue Winking Eye
Моята девойка тези дни много стимули имаше и много трудно я приспивах, направо ни побъркваше. Днес малко кротна, че и ние да отдъхнем. Grinning
Най-сетне имаме чист носен секрет и продължаваме с ваксините. Надявам се всичко да е наред. Тъкмо започнах с глутена, с овесена каша, сега май ще задържа няколко дни.
И да се похваля, че от няколко дни я хващам като се напъва, слагам я на гърнето и там върши работата. Това е само началото и е най-лесното, но много й се радваме. Hug

# 565
  • Мнения: 295
Тоалетно пате, благодаря, то всичко си пишело, ама са им много ситни буквите. За 40-те процента месо го пише в съдържанието и го знаех, но другото се чете с лупа направо. Stuck Out Tongue Winking Eye
Моята девойка тези дни много стимули имаше и много трудно я приспивах, направо ни побъркваше. Днес малко кротна, че и ние да отдъхнем. Grinning
Най-сетне имаме чист носен секрет и продължаваме с ваксините. Надявам се всичко да е наред. Тъкмо започнах с глутена, с овесена каша, сега май ще задържа няколко дни.
И да се похваля, че от няколко дни я хващам като се напъва, слагам я на гърнето и там върши работата. Това е само началото и е най-лесното, но много й се радваме. Hug

Аз от три месеца я издържам, върху памперса, тоалетна или гърне.. 🤗

# 566
  • Мнения: 528
Момичета знаете ли дали има дезинфектант за бебета.. за ръчичките..взех един, но той е на спиртна основа..

# 567
  • Мнения: 52
Момичета знаете ли дали има дезинфектант за бебета.. за ръчичките..взех един, но той е на спиртна основа..
Здравей, аз използвам дезинфектанта на Бочко.

# 568
  • В долината на голямата река
  • Мнения: 72
Къде мога да намеря Камилия?

# 569
  • Мнения: 528
в аптеки Фрамар я има все още.. излиза от производство..

Общи условия

Активация на акаунт