Бременност преди овулация

  • 2 709
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1
Здравейте искам да попитам може ли да се забременнее преди овулация?
Последната ми менструация беше на 24.11.2019 и решихме да започнем опити за бебче, но опитахме на 07,12,2019. Рано ли сме започнали?Може ли да се е получило тъй като е определено преди овулацията ?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 601
Здравейте искам да попитам може ли да се забременнее преди овулация?
Последната ми менструация беше на 24.11.2019 и решихме да започнем опити за бебче, но опитахме на 07,12,2019. Рано ли сме започнали?Може ли да се е получило тъй като е определено преди овулацията ?
Как знаеш кога ти е овуто?Колко дълги са ти циклите? Опитите ви са били на 13ти и 18ти ден. Добре е да имате повече контакти...дано се е получило, успех.

# 2
  • Мнения: 16 871
Как ще забременееш без овулация? Елементарна биология .

# 3
  • Мнения: 6 084
07.12 е 14 ден от цикъла и според учебниците точно ден за овулация.
Иначе може да сте с ранна или късна овулация при редовен 28 дневен цикъл. Има тестове, а ако дълго време не се получи бременност гинеколозите започват с фоликулометрия и тогава се определя по-точно овулацията.
Освен това ако мъжът няма проблеми част от сперматозоидите могат да оцелеят до 5 дни. Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 10 642
Като няма овулация, няма и яйцеклетка, която да се оплоди!

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 15:03 от Nandin

# 5
  • Мнения: 2
Но все пак аз мисля че не е изключено да се е получило.На времето все пак не са си правили тестове, кога да стане

# 6
  • София
  • Мнения: 10 642
Но все пак аз мисля че не е изключено да се е получило.На времето все пак не са си правили тестове, кога да стане
И на времето и в праисторически времена, без овулация не се е забременявало!
Бременност няма как да се случи без да има яйцеклетка!

# 7
  • Мнения: 6 084
Но в случая на авторката има реална възможност на посочената дата или в следващите 2-3 дни да е имало овулация от там яйцеклетка и забременяване. 07.12 е 14-я ден след 24.11.

# 8
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 253
Как реши, че сте започнали преди овулацията?
На въпроса- не, не можеш да забременееш без овулация. Можеш да забременееш при ранна или късна такава. Можеш да забременееш и ако сте правили секс 2-3 дни преди овулацията, понеже сперматозоидите могат да оцелеят в теб през този период.

# 9
  • Мнения: 2
Здравейте  дами благодаря за  коментарите аз съм авторката на въпроса. Мисля че  овулация е нямало защото теста за ову трябваше да го започна на 11.12
А месечният ми цикъл е 35-36 дни и затова съм объркана дали може да е станало

# 10
  • София
  • Мнения: 10 642
Ако сте правили секс само 7, няма как да си бременна

# 11
  • София
  • Мнения: 12 006
Поредните правещи умишлено бебе с 1 път в месеца? Dizzy Face И то поне да беше изчислено или засечено с тест/фоли-я, пък то както дойде.

# 12
  • Мнения: 68
Ако не нацелите точно овулацията, вероятността за бременност е по-висока ПРЕДИ нея, а не след това😉

# 13
  • Мнения: 375
Имайте малко вяра - все пак сме в месеца на раждане след непорочно зачатие.
Чудя се как решавате да правите опити без поне малко да сте прочели по темата?

# 14
  • Мнения: 13
Здравейте мамчета ! 🙂 Това положителен тест за овулация ли е ??

# 15
  • София
  • Мнения: 1 601
Здравейте мамчета ! 🙂 Това положителен тест за овулация ли е ??
Мисля,че не е.

# 16
  • Мнения: 13
Кога е положителен ? Когато са две наситени две черти ли ? Благодаря за отговорите  ! Но с тези тестове е много трудно 😬

# 17
  • София
  • Мнения: 1 601
Кога е положителен ? Когато са две наситени две черти ли ? Благодаря за отговорите  ! Но с тези тестове е много трудно 😬
Втората трябва да е наситена колкото първата или повече.

# 18
  • София
  • Мнения: 12 006
Кога е положителен ? Когато са две наситени две черти ли ? Благодаря за отговорите  ! Но с тези тестове е много трудно 😬
Когато тестовата /втората/ линия е колкото или по-наситена от контролната. Пише го на кутиите и вътре имат упътване.

# 19
  • Мнения: 16 871
Не е особено трудно, ако си прочетеш инструкциите. И илюстрации има.

# 20
  • Мнения: 20
Ако жена е забременяла ще им ли овулация ?

# 21
  • Мнения: 16 871
Да, след като роди Wink

# 22
  • Мнения: 20
От 1 до 6 ми беше цикъла от 11 ден си правя тестове  за овулация и все са отрицателни а миналия месец  всичко беше нормално а с пробвахме на 10тия ден преди тестовете възможно ли е да е станало нещо

# 23
  • Мнения: 16 871
Щом си имала цикъл не си бременна.  Спазваш ли всички изисквания злна теста за овулация? Има тема тук във фопума, можеш да погледнеш, там има чного полезна информация.  Аз правех тестовете с първа сутрешна урина, защото ми беше по-удобно.

# 24
  • Мнения: 20
Дали е възможно на 10 тия ден е станало нещо и после затова да нямам овулация

# 25
  • Мнения: 16 871
Кой ден си вече? Може този цикъл да е ановулаторен, а може и овулацията да предстои.

# 26
  • Мнения: 6 084
    Дали е възможно на 10 тия ден е станало нещо и после затова да нямам овулация

    Да може да се зачене на 10 ден от цикъла. Ако си с ранна овулация. Моето дете е заченато на 10 ден от 26-28 дневен цикъл. Доказано с ехографски преглед. Но доколкото знам при бременност тестовете за овулация също са положителни, но не знам дали това става факт след инплантацията или от самото зачеване. На вече доказана бременност го прочетох като факт и проверих с останал излишен тест за овулация. Беше положителен.

    # 27
    • Мнения: 16 871
    Преди имплантация няма как да се отделя хормон, който да даде положителен резултат на какъвто и да е тест. Биология.

    # 28
    • Мнения: 77
    Може ли мнение?

    # 29
    • София
    • Мнения: 12 006
    Тук виждам 2 положителни - на 12ти и на 15ти ден - да не би този месец да си имала 2 О /от двата яйчника, но това по принцип е рядкост/?

    # 30
    • София
    • Мнения: 35 933
    Две О., може да има само в рамките на 24 часа.
    Положителни тестове, през 2-3  дни показват ПКЯ или ако има ЗФ/киста....

    Нормално е теста за О. да е положителен :
    1 ден - нормално
    2 дни - нормално
    3 дни - вече говори че има някъде проблем
    4 дни - по-сигурно е, че има проблем.

    # 31
    • Мнения: 77
    12 ден е направен в 1-ва урина, 13- ден с 3-Та или четвърта, след това 14,15,16 са си с първа урина. Странен беше теста на 12 ден при положение, че съм с 30 дневен цикъл.

    # 32
    • София
    • Мнения: 12 006
    12 ден е направен в 1-ва урина, 13- ден с 3-Та или четвърта, след това 14,15,16 са си с първа урина. Странен беше теста на 12 ден при положение, че съм с 30 дневен цикъл.
    То и на опаковките пише да не се правят с първа урина, т.к. тогава дават гершен положителен резултат, което обяснява и цвета на твоите тестове,

    # 33
    • Мнения: 77
    Благодаря, ще го имам впредвид следващия месец.

    Общи условия

    Активация на акаунт