Математически турнири 1-4 клас. Тема №56

  • 48 362
  • 738
  •   1
Отговори
# 585
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Тази е едната, която озори дребното. Според мен трябва да се сметне колко пъти се повтаря мотивът от 4 символа, за да са общо 12, съответно колко са звездичките. Но не съм гледала отговора да видя вярна ли ми е логиката.

# 586
  • Мнения: 7 987
Даа, точно така. Колко звездички се получават. Ами ето, много е лесна, ама трябва да се сетиш.

# 587
  • Мнения: 29 321
Ами на мен са ми лесни. Без 13-та. Там все още не мога да разбера какво трябва да направя. Grinning

Лесни са ти, щото си на 40 г. Ако си на 7 г., работата е съвсем различна.....

# 588
  • Мнения: 1 778
То и аз съм на 40,но не са ми лесни. В смисъл доста трябва да се позамисля, а за дечицата съвсем. Разбереш ли какво се търси вече са лесни. Лошото е, че трудно се разбира. Затова съм на мнение, че ако се решават доста задачи от този вид, детето ще се справи. Ще го тествам за следващото.

# 589
  • Мнения: 7 987
Ами на мен са ми лесни. Без 13-та. Там все още не мога да разбера какво трябва да направя. Grinning

Лесни са ти, щото си на 40 г. Ако си на 7 г., работата е съвсем различна.....


Не е затова. Даже напротив. Точно защото съм на 40, моят мозък е обременен с много глупости и мисля по съвсем друг начин. Детето ми, след като порешава такива задачи от минали състезания, сега ги решава по-бързо от мен.

# 590
  • Бургас
  • Мнения: 193
Някой да е запазил регламента на МС "Акад Н Обрешков" за тази година. Бяха го качили на сайта на ППМГ Бургас, но вече го няма. Конкретно ме интересуват точките за четвърти клас и как са разпределени по задачите.Благодаря!

# 591
  • Мнения: 21 455
Копирала съм го, но няма разпределение на точките по  задачи. Щом за четвърти клас е по формата на ПМС, би трябвало и точкуването да е същото.
Това е от регламента за ПМС.
Задача 1 и задача 2 се оценяват от 0 до 5 точки, а задача 3 и задача 4 - от 0 до 8 точки, задача 5 и задача 6 - от 0 до 12, като максималният брой точки е 50 точки.

# 592
  • Мнения: 1 778
Някой да знае как се разбират резултатите от Московската олимпиада?

# 593
  • София
  • Мнения: 73
Някой да знае как се разбират резултатите от Московската олимпиада?
Списъкът с наградените деца ще бъде качен на сайта на организаторите след 15-ти март (http://mathbaby.ru/olympiads/olimpiada-nachalnoy-shkoly/2019-1). За точките би трябвало да получите мейл по същото време. Ако не го получите след като излязат списъците на сайта, предполагам трябва да се свържете с българските представители - фондация Миню Балкански.

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 13:48 от BrieLee

# 594
  • Мнения: 6 301
Ами на мен са ми лесни. Без 13-та. Там все още не мога да разбера какво трябва да направя. Grinning

Ами питат те колко са звездите, три са, защото три пъти се повтаря фигурката в дясно, за да се получи 12. Не съм чел още следващата страница на темата, може някой да е отговорил.

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 14:59 от Татко Мецан

# 595
  • Мнения: 7 987
Ами на мен са ми лесни. Без 13-та. Там все още не мога да разбера какво трябва да направя. Grinning

Ами питат те колко са звездите, три са, защото три пъти се повтаря фигурката в дясно, за да се получи 12. Не съм чел още следващата страница на темата, може някой да е отговорил.

Проблемът е, че моята логика работи по друг начин, и за да разбера, че се повтарят, трябва да ми сложат поне две еднакви фигурки (редици).

# 596
  • Мнения: 1 778
Здравейте, къде мога да намеря въпросите и отговорите на есен 2019 г. за 1 клас на математика без граници?

# 597
  • Мнения: 7 987
Здравейте, къде мога да намеря въпросите и отговорите на есен 2019 г. за 1 клас на математика без граници?
тук:
https://www.facebook.com/groups/1505794809566898/learning_conten … r=339132133651655

# 598
  • Мнения: 467
А резултати  от олимпиадата по математика за София има ли?

# 599
  • Мнения: 1 558
Има, в сайта на СМГ.

Общи условия

Активация на акаунт