Математически турнири 1-4 клас. Тема №56

  • 48 298
  • 738
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 374

Питах 10 учители за тази задача, едните казват че втората десетица на числата от 1 до 100 е от 11 до 20. Другите пък от 20 до 29. Ще се побъркам вече, кой е верният отговор?

# 91
  • Варна
  • Мнения: 677
Първата десетица означава първите десет: от 1 до 10, втората десетица са следващите десет - от 11 до 20.

# 92
  • Мнения: 7 987
Туй кат за седмиците бременност. Grinning Масово като станат примерно 20 седмици и 2 дена и те тогава казват, че са в 20-та седмица, а всъщност са в 21-ва.

# 93
  • Мнения: 374
Първата десетица означава първите десет: от 1 до 10, втората десетица са следващите десет - от 11 до 20.
Благодаря

# 94
  • Мнения: 456
Да попитам- след обявяване на наградени и т.н. от училищата домакини изпращат ли някаква информация в училището, в което учат децата?

# 95
  • София
  • Мнения: 251

Питах 10 учители за тази задача, едните казват че втората десетица на числата от 1 до 100 е от 11 до 20. Другите пък от 20 до 29. Ще се побъркам вече, кой е верният отговор?
От 11 до 20 е. В края на сборника има и отговорите.

# 96
  • Мнения: 322
Някой с линк на резултатите за КМС за Бургас ?

# 97
  • Бургас
  • Мнения: 193
Някой с линк на резултатите за КМС за Бургас ?
Все още не са ги качили. Това е линка
https://competitions.codingburgas.bg/

# 98
  • Мнения: 1 800
И аз нямам обяснение защо 3 и 4 са донякъде верни и носят точки? 6 също е толковя вярно - т. е. грешно Simple Smile
Зададох същия въпрос и във фб групата и получих следния отговор: За частично решение и объркан финален отговор.

# 99
  • Мнения: 1 776
Какъв е варианта училището, в което е детето ти да организира даден математически турнир? Защо някои училища не искат? А другите, които организират не искат детето ти, защото не учи в тяхното училище..

# 100
  • Мнения: 333
И аз нямам обяснение защо 3 и 4 са донякъде верни и носят точки? 6 също е толковя вярно - т. е. грешно Simple Smile
Зададох същия въпрос и във фб групата и получих следния отговор: За частично решение и объркан финален отговор.
цифрата 3 не фигурира в нито едно изписване на решенията на тази задача, независимо дали ще се смята с 1.5лв и 2.5 лв или ще се съберат двете =8 и после разделят на 2, =4. И дори 6 би било по-близко до 5, ако това е критерии, но като цяло всичко е пълен абсурд и оргарнизаторите очевидно отделят по-малко време за списване на задачите, отколкото децата за подготовка. Те май миналата година и за намиране на по-малко фигури от тези на картинката даваха точки, но това сега е направо смешно. Жалко, защото ако го бяха изпипали това състезание, особено за първи клас, ми харесваше с разнообразните задачи, симетрията,  отворените въпроси.

# 101
  • Мнения: 333
А другите, които организират не искат детето ти, защото не учи в тяхното училище..
На мен само от Питагор/ПЧМГ са ми отказави детето да се яви, но те не бяха организатор, а само един от домакините. Не мисля, че е възможно организатор да откаже, дайте пример!

# 102
  • Мнения: 1 776
Става въпрос за училище, което отказва дете от друго училище да участва в Математика без граници. Не знам дали се води организатор или домакин. От провинцията сме. Затова сега се чудя как в училището, в което учи детето ми да проведе състезанието...

# 103
  • Варна
  • Мнения: 677
Става въпрос за училище, което отказва дете от друго училище да участва в Математика без граници. Не знам дали се води организатор или домакин. От провинцията сме. Затова сега се чудя как в училището, в което учи детето ми да проведе състезанието...
По регламент училищата организират състезанието само за своите ученици. За останалите има обявени центрове-домакини, обикновено са различни школи.

# 104
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
В нашето училище до последно не се знаеше ще има ли Математика без граници за първокласниците и го бях записала в една школа в града, да се яви там. После от училището все пак решиха да проведат есенен кръг за 1 клас и в този пък случай, нямаше как да го оставя да се яви в школата, защото училището организира състезание. В случая, че училището организира, то детето заължително се явява там. Потърсете къде може да го запишете, щом няма да имат в училище. В друго училище не става, трябва учебен център или школа.

Общи условия

Активация на акаунт