Математически турнири 1-4 клас. Тема №56

  • 48 383
  • 738
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 4 493
Мисля, че не изпращат информация по училищата, защото класната на синът ми беше изненадана, когато детето и каза, че има медал и ме гледаше и очакваше потвърждение от мен, че е вярно

# 121
  • Мнения: 10 384
Пращат само за олимпиадите.
За останалите състезания - само организаторските у-ща и школи...

# 122
  • Мнения: 29 324
Само за организирани в самото училище състезания и олимпиадите.

# 123
  • Мнения: 5 914
При нас не е така. Още онзи ден, сряда, беше окачен списък с децата от училището, участвали в Коледното и резултатите им. Явно се интересуват от резултатите на учениците си и селектират от общия списък.

# 124
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 834
Следя темата и съм безкрайно благодарна за информацията, която намирам тук!
Един може би тъп въпрос - задачите на НОМ, областен кръг, еднакви ли са за всички градове? Задачите от предни години, качени в klasirane.com, от София ли са?

# 125
  • София
  • Мнения: 688
Има резултати и от Салабашев, 125-о училище 😀

http://iztok-smb.com/

# 126
  • Мнения: 124
На КМС ПУК ЕСПА има повече златни от 1ви Питагор, а 1ви ТЕ има двойно повече златни от 1ви Питагор.  Май имаме нови математически училища.

# 127
  • София
  • Мнения: 2 779
Malikon, твърде прибързан извод. Скоро писах, че това са от училищата с допълнителни часове извън училищна математика. За първи клас задачите не са кой знае какво, ако я има предварителната подготовка. Може в тези училища да са наблегнали повече на типа задачи за КМС този път, освен това за ТЕ, директорката навремето ми беше казала, че ги подготвят не само за типа задачи, но и за формата на състезанията. Може да са събрали силни випуски и т.н. Трябва да се види тенденцията по -нататък за да се правят изводи. Само от резултатите от едно състезание (и то в първи клас), пак повтарям, е твърде рано. Поне досега практиката показва, че с увеличаване на класа, намаляват и броя участници, и резултатите като цяло. Задачите стават все по-трудни и не всеки има време, желание и възможности да се занимава. А след 5-ти клас ясно се вижда, че по състезания се явяват и изявяват деца предимно от МГ. А дори и в СМГ не всички са състезатели. Радвам се, разбира се, за резултатите на малките, да са живи и здрави. Заслужили са си ги изцяло дечицата, но чак пък да предричам превръщането на ТЕ и ЕСПА в математически, не бих стигнала чак до там. Изобщо, малко ми е рано да се определя, което и да е училище до 4-ти клас за математическо. Със засилена подготовка -да, но не и математическо, в смисъла, който се влага за МГ-тата.

# 128
  • Мнения: 7 111
За това ниво на покрит материал в първи клас разликата с ПУК не е съществена. Разбира се, ако има кой да се занимава с децата.
Следя темата и съм безкрайно благодарна за информацията, която намирам тук!
Един може би тъп въпрос - задачите на НОМ, областен кръг, еднакви ли са за всички градове? Задачите от предни години, качени в klasirane.com, от София ли са?
Прасунчо, на една от темите от предна година видях авторите. Не ми се сториха като математици, които покриват само София при съставители на задачи за състезания. Поне децата ще се състезават при равен старт. При нас имаше деца, които ако решаваха задачите, дадени в много от другите училища биха имали 20 или 21 точки, но мал шанс.   Аз някак очаквах да се случи трудно пропусклива цедка.

# 129
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 834

Следя темата и съм безкрайно благодарна за информацията, която намирам тук!
Един може би тъп въпрос - задачите на НОМ, областен кръг, еднакви ли са за всички градове? Задачите от предни години, качени в klasirane.com, от София ли са?
Прасунчо, на една от темите от предна година видях авторите. Не ми се сториха като математици, които покриват само София при съставители на задачи за състезания. Поне децата ще се състезават при равен старт. При нас имаше деца, които ако решаваха задачите, дадени в много от другите училища биха имали 20 или 21 точки, но мал шанс.   Аз някак очаквах да се случи трудно пропусклива цедка.
Общинският кръг беше много зле организиран - различни дни, различни задачи. Поредната подигравка с труда на децата.

# 130
  • Мнения: 7 111
Чудно беше. До последно без регламент. Подигравка и с учителите, и с децата. На места и родителите бяха потрошили доста нерви с липсата на информация.

# 131
  • Мнения: 4 249
А толкова ли са важни точките от вторият кръг на олипиадата? Моите се класираха, но си мисля, че и да не бяха можеха да наваксат с другите състезания. Но кажете вие какво мислите за тежестта на вторият кръг на олипиадата при балообразуването. При нас проблемът беше, че има много силни ученици в училището и учителките са гледали да отсеят някакъв процент и съответно задачите бяха по-трудни.

# 132
  • Мнения: 7 111
malinkap, аз дори не бях казала на дъщеря ми, че олимпиадата има значение.
Скоро ще се знае кое от състезанията с коя тежест ще бъде. Към момента информацията ми е, че водещ изпит е МТ, а ЕК ще бъде с много по-малка тежест от останалите две. Може би областния кръг на олимпиадата ще бъде второ по тежест. Все пак миналата година във водещата петица беше едно дребосъче от трети клас, ако правилно помня.   

# 133
  • Мнения: 5 914
За каква тежест говорите? Това го чувам за пръв път. Резултатите на състезанията се приравняват към 100 точки. Избираш двата най-добри.

# 134
  • Мнения: 2 285
В класирането на КМС не виждам участниците от СМГ и ПЧМГ. Пак ли ще им спретнат отделна класация??! Не вярвам да не са участвали децата...

Общи условия

Активация на акаунт