Математически турнири 1-4 клас. Тема №56

  • 48 164
  • 738
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 8 272
Е, как да го има?
Това че в някои община/училище  е решено да поощрят с нещо, няма отношение към другите деца?
То е все едно родителя са награди детето си защото счита, че се е представило добре.
Скрит текст:

Аз съм доволна от моето нищо, че е точно под чертата за медалите на Салабашев и детето го знае - 40 деца общо имат по висок резултат, а резултата му е 8ми, и въпреки реакцията му: "ех, за малко"

Миналата година от училището на детето ми се класираха 50 деца на следващ кръг на Олимпиада по предмет Хикс. С нищо не ги поощриха, дори с някоя текуща  оценка (знаеха че ще е така предварително, т.е никой нямаше и очаквания) . В същото време в друго училище при 0 (нула) класирани на същата олимпиада, деца участвали са поощрени с пътуване в чужбина... На кой да потърся сметка? На нашето училище или на другото (в един град са, а и в нашето училище изискванията са по-високи)

# 211
  • Мнения: 8
Относно наградите в София и ''провинцията'' ... давам пример с нещо, което ми направи впечатление : КМС 3 клас, в София за 44 точки се дава грамота, а за 48 -  бронз, а в Бургас грамотите започват от 48 точки.

# 212
  • Мнения: 2 285
Е, как да го има?
Това че в някои община/училище  е решено да поощрят с нещо, няма отношение към другите деца?
То е все едно родителя са награди детето си защото счита, че се е представило добре.
Скрит текст:

Аз съм доволна от моето нищо, че е точно под чертата за медалите на Салабашев и детето го знае - 40 деца общо имат по висок резултат, а резултата му е 8ми, и въпреки реакцията му: "ех, за малко"

Миналата година от училището на детето ми се класираха 50 деца на следващ кръг на Олимпиада по предмет Хикс. С нищо не ги поощриха, дори с някоя текуща  оценка (знаеха че ще е така предварително, т.е никой нямаше и очаквания) . В същото време в друго училище при 0 (нула) класирани на същата олимпиада, деца участвали са поощрени с пътуване в чужбина... На кой да потърся сметка? На нашето училище или на другото (в един град са, а и в нашето училище изискванията са по-високи)

Все едно ще е ако купите златен медал за детето си и го наградите "на семейно ниво". Ако наградата е всичко друго, наистина няма отношение към останалите деца. Wink
Не знам защо всичко се приема толкова лично...
Коментирам неща, които нямат никакво отношение към мен или моето дете. Това са принципни неща. Нито търся сметка някому. Просто в София децата не ги награждават по 2 пъти за едно и също състезание. Факт. Ясно ми е, че и на други места сигурно е така.

# 213
  • Мнения: 503
Всички сме наясно, че в София нивото е високо, поради ред причини, вкл. и по-големия брой деца тук. В провинцията, не говоря за Бургас, Пловдив и Варна, нещата не седят така. Затова поощряват децата, които полагат усилия. Аз също съм доволна от моето дете, въпреки че е точно под чертата на медалите. И въпреки факта, че в Долно Нагорнище може и златен медал да се взема с този резултат.

# 214
  • Мнения: 28 885
Хубаво е да бъде наградено детето за усилията си, но не всичко опира до медалите. Не ги превръщайте в цел на състезанията. Доста деца се отказват при няколко неуспеха именно, защото искат просто медали.

# 215
  • София
  • Мнения: 8 272
Алисса, ами не няма да му купя златен медал. Всъщност за мен ми е все тая дали дават медал, но пък не мога да не съм доволна, когато се е справило добре детето, и ще му го кажа, нищо, че то мисли "ех, за малко"
Хубаво е да бъде наградено детето за усилията си, но не всичко опира до медалите. Не ги превръщайте в цел на състезанията. Доста деца се отказват при няколко неуспеха именно, защото искат просто медали.
След толкова години и състезания (не само по мат), детето ми все още ходи с желание, това е важното за мен...
И да, много повече се зарадвах на резултата на Салабашев, отколкото на резултата и медала на КМС. (всъщност дори не знаех, че тези двете дават медали)

# 216
  • Мнения: 36
Извинявам се за невежеството си, май провокирах малка дискусия. Досега съм си мислела, че медалите, които се дават при нас, във Враца, идват от първоизточника-организатора на състезанията, а явно те са си раздавани от местното РУО. Сега за първи път се замислих, тъй като моят син е с максимален брой точки на Салабашев. Оказва се, че миналата година не сме си взели истинския медал хехе... За Коледното няма национално класиране, нали така или пак съм в заблуда?

# 217
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Върнах се пак да чета, защо мислиш, че не сте взели истински медал миналата година? Днес във ФБ страницата на нашето училище качиха грамотите и медалите на децата от 1 до 3 място, с дата някой си декември са. Мисля, че се изпращат по училищата. Едва ли се очаква от цяла България хората да се юрнат към София за единия медал, на мен поне със сигурност не би ми минало подобно нещо през ума.

# 218
  • Кърджали
  • Мнения: 10 228
И да не сте били на награждаването, би трябвало да го изпратят в училището и от там да си го получи детето. Тъй че явно това си е бил медала

Аз не пропускам да похваля щерката, независимо от мястото на което се е класирала. Не винаги е на челните места, но винаги е сред 10те най-добри резултата в областта. Това стига.
Е, да, като всяко дете се радва на медала и грамотата, но не това е най-важното.
Тя явно е състезателна натура и иска да участва на всяко състезание или олимпиада за които чуе. Понякога дори аз се опитвам да я разубедя (не особено усърдно) за да си поеме малко дъх от многото ангажименти. Но като каже "Искам пък" не ѝ отказвам.
Сега я чакат областния кръг на Олимпиадата по математика, Знам и мога, Олимпиадата по астрономия (нищо че е за петокласници), Тези на Сбну не ги броя, въпреки че и за тях държа да се подготви предварително.

Последна редакция: чт, 09 яну 2020, 19:37 от Aлекcандрa

# 219
  • Мнения: 36
Върнах се пак да чета, защо мислиш, че не сте взели истински медал миналата година? Днес във ФБ страницата на нашето училище качиха грамотите и медалите на децата от 1 до 3 място, с дата някой си декември са. Мисля, че се изпращат по училищата. Едва ли се очаква от цяла България хората да се юрнат към София за единия медал, на мен поне със сигурност не би ми минало подобно нещо през ума.
Мисля, че е така защото миналата година синът ми беше със сребърен в националното, а получи златен медал в училище. Сега също получи златен в училище. Но сега е със златен и на националното. Малко ми е странна цялата ситуация. Утре ще се свържа с организаторите и ще ги попитам. Все пак това състезание е национално и има значение класирането доколкото знам, защото детето може да вземе и стипендия. Не са важни толкова медалите, да, важни са постиженията в крайна сметка.

# 220
  • Мнения: 21 436
Каква стипендия? Ако става дума за стипендиите по реда на наредбата за условията и реда за закрила на децата с изявени дарби, такива се отпускат на на ученици от VІІІ до XІІ клас, класирани до навършване на 18-годишна възраст на национален или международен конкурс, олимпиада или състезание, включени в програмата на мерките за закрила на деца с изявени дарби от държавни, общински и частни училища за текущата календарна година.

# 221
  • Мнения: 36
Мисля, че се отпускат и за по-малки деца, но може и да греша и пак да е на регионално ниво.

# 222
  • Мнения: 2 285
Върнах се пак да чета, защо мислиш, че не сте взели истински медал миналата година? Днес във ФБ страницата на нашето училище качиха грамотите и медалите на децата от 1 до 3 място, с дата някой си декември са. Мисля, че се изпращат по училищата. Едва ли се очаква от цяла България хората да се юрнат към София за единия медал, на мен поне със сигурност не би ми минало подобно нещо през ума.
Мисля, че е така защото миналата година синът ми беше със сребърен в националното, а получи златен медал в училище. Сега също получи златен в училище. Но сега е със златен и на националното. Малко ми е странна цялата ситуация. Утре ще се свържа с организаторите и ще ги попитам. Все пак това състезание е национално и има значение класирането доколкото знам, защото детето може да вземе и стипендия. Не са важни толкова медалите, да, важни са постиженията в крайна сметка.

Точно това е станало - получили сте си регионалните медали, но не и тези от националното класиране. Питайте ги и за миналогодишния медал. Стига да ги пазят, не вярвам да откажат да изпратят и него. Иначе, поздравления на детето!

# 223
  • Мнения: 36
Благодаря! Отдава му се на детето, а според мен успява и добре да се концентрира, което аз на неговата възраст не можех да постигна. Ще се поинтересувам, той се кефи на медалите!

# 224
  • Мнения: 96
Ние сме от провинцията, но не са ни награждавали с допълнителни медали от никое състезание. Само на национално ниво.

Общи условия

Активация на акаунт