Математически турнири 1-4 клас. Тема №56

  • 48 366
  • 738
  •   1
Отговори
# 375
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 396
Аз мисля, че упрекът беше към silvi, а не към miska (извинете, че не цитирам целите никове). Неоснователен, според мен.

# 376
  • Мнения: 134
Здравейте!
Някой има ли задачите от зима 2018 и зима 2019 от МБГ за 3 клас?

Благодаря предварително! Flowers Hibiscus
http://www.mathwithoutborders.bg/index.php/zadachi/

Пускан е и преди тук. Дано някой не се засегне пак 😉
За задачата - може би трябваше да обясня, че това е бил моя начин на обяснение.

Благодаря, но защо не успявам да намеря зима 2018 и на този сайт? Thinking

# 377
# 378
  • Мнения: 1 778
Аз мисля, че упрекът беше към silvi, а не към miska (извинете, че не цитирам целите никове). Неоснователен, според мен.
Не знаех, че има тема за решения на задачите. Ще пиша при нужда там. Благодаря!

# 379
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Задача за първи клас зима 2019. Зад. 10. Пак да питам аз ли съм твърде проста, че не виждам уловката?
23 -3 = 20
1+ 13 -7 + 9 = 16
1 + 13 + 7 + 9 = 30
Кое число е верният сбор?
Ако правилно дешифрирам таблицата с отговорите е посочено 30. Каква е грешката при останалите???

Последна редакция: пт, 31 яну 2020, 07:46 от Месечинка виторога

# 380
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 396
Че не е само сбор, защото има и действие изваждане. 😁

# 381
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ужас. Проста съм, вярно. Много гадна уловка, чак ме досрамя, изобщо не обърнах внимание. Благодаря, щеше да ме гризе Joy

# 382
  • Мнения: 6 301
Ами ако не е за първи клас, не е коректна задачата, защото и другите редове могат да се дефинират като сборове, в които участват отрицателни числа Grinning

# 383
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Хахах, колко вярно Joy

# 384
  • Мнения: 29 322
За мен лично е прекалено чак такова заблуждаване на първокласници.
Защо не е кой е верният израз и да има наистина 1 верен и 2 грешни с пресмятане от няколко числа? И без това е достатъчно трудно за първокласници за сметнат 3 или 4 събираеми....

# 385
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Мда, мойто точно на последното, което е вярно според условието се омота и не можа да го докара до 30, а до 29. И друг вид задачи ми се стори абсурдно неясен, на мен ми трябваше минута-две да зацепя, а за първокласник, който никога не е виждал такова изписване абсурд. Имам предвид примерно зад. 2 от Есен 2018 и 2 от Зима 2019. Напишѝ равно, стрелка, за да е във вид на верижка, ама тази скоба??? Тя по никакъв начин не предизвиква логическо мислене, а изпитва - виждал ли си такъв начин на записване досега или не си?

# 386
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 396
За мен лично е прекалено чак такова заблуждаване на първокласници.
Защо не е кой е верният израз и да има наистина 1 верен и 2 грешни с пресмятане от няколко числа? И без това е достатъчно трудно за първокласници за сметнат 3 или 4 събираеми....

Нали се предполага, че първокласниците не могат да смятат толкова големи числа, това, мисля, подсказва да се търси уловка. 😁
Ужас. Проста съм, вярно. Много гадна уловка, чак ме досрамя...

Стига де и ти! Колко елементарни неща пропускаме да видим всички понякога! Hug

# 387
  • Мнения: 29 322
За мен лично е прекалено чак такова заблуждаване на първокласници.
Защо не е кой е верният израз и да има наистина 1 верен и 2 грешни с пресмятане от няколко числа? И без това е достатъчно трудно за първокласници за сметнат 3 или 4 събираеми....

Нали се предполага, че първокласниците не могат да смятат толкова големи числа, това, мисля, подсказва да се търси уловка. 😁

Могат, могат. Спокойно решават задачи от сорта:

2+5+10
11+2+3
3+5+4+1

Разбира се, всеки организатор има право да дава, каквито задачи прецени.

# 388
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Естествено, че няма кой да забрани на организатора да дава каквито си ще задачи. Тук просто ги коментираме. Ама наистина има грозно изписване на условията в последните 2 години.

Последна редакция: пт, 31 яну 2020, 14:34 от Месечинка виторога

# 389
  • Мнения: 1 005
Здравейте, къде мога да намеря задачите от предишни години за МБГ зима за 1-ви клас?

Общи условия

Активация на акаунт