Математически турнири 1-4 клас. Тема №56

  • 48 286
  • 738
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 29 263
Предполагам, че учителките ще ги заведат. Ако децата са по-големи, ще отидат сами.

# 406
  • Мнения: 1 046
Да знаете докога трябва да се публикуват резултатите от НОМ за 4 клас? Благодаря

А къде могат да се видят задачите?

# 407
  • Мнения: 333
Европейското кенгуру е на 19 март, в четвъртък. До сега беше все в почивните дни. Как би се провело в делничен ден?

Първият кръг на ЕК не се ли провеждаше в училищата, т.е. там, където учи детето?

# 408
  • Мнения: 4 246
сладко, В фейсбук в групата Прием за СМГ видях, че са публикувани вече.

# 409
  • Мнения: 1 046
Благодаря, но не мога да ги видя. Не съм в групата.

# 410
# 411
  • Мнения: 989
Европейското кенгуру е на 19 март, в четвъртък. До сега беше все в почивните дни. Как би се провело в делничен ден?

Първият кръг на ЕК не се ли провеждаше в училищата, т.е. там, където учи детето?

Това би било доста лоша организация. След като цяла сутрин са учили и са изморени, след това да отидат и да мислят час и половина над задачи...

# 412
  • Мнения: 504
Европейското кенгуру е на 19 март, в четвъртък. До сега беше все в почивните дни. Как би се провело в делничен ден?

Първият кръг на ЕК не се ли провеждаше в училищата, т.е. там, където учи детето?

Това би било доста лоша организация. След като цяла сутрин са учили и са изморени, след това да отидат и да мислят час и половина над задачи...
Все  пак доста състезания се провеждат в учебно време - СМТ, МБГ. Не мисля, че чак толкова ще се отрази на резултата. По-неподходящо ми се вижда в събота в 8 часа да е, както са Салабашев и Коледното. Пък и след като няма да мисля за логистиката, идеално ме устройва 😉😀

# 413
  • Варна
  • Мнения: 25 236
МБГ кога се е провеждало в учебни дни? Ето, зимното например във Варна е тази неделя.Тези състезания, които аз следя винаги са се провеждали в неучебни дни. И аз не мога да си представя как точно ще отиде детето до мястото на състезанието, при положение, че повечето не се провеждат във всяко училище.

# 414
  • Мнения: 133
В нашето училище например МБГ е днес, след часовете, в 13.00ч. Винаги така се провежда при нас, но е в самото училище. За Бургас става въпрос.

# 415
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ясно. Уплаших се, че и школите имат такава практика, а за деца, в чиито училища не се провеждат състезания това би било абсурдно. Иначе ако е в училището съм съгласна, че по-добрият вариант е в учебен ден.

# 416
  • Мнения: 1 776
Математика без граници граници от 20 въпроса ли се състои за 1 клас сега?

# 417
  • Мнения: 29 263
Ясно. Уплаших се, че и школите имат такава практика, а за деца, в чиито училища не се провеждат състезания това би било абсурдно. Иначе ако е в училището съм съгласна, че по-добрият вариант е в учебен ден.

В някои школи имат и вариант през работен ден - сутрин или следобед в зависимост от смените на децата. Отделно имат и събота/неделя.

# 418
  • София
  • Мнения: 1 531
Математика без граници граници от 20 въпроса ли се състои за 1 клас сега?
Да.

Европейското кенгуру е на 19 март, в четвъртък. До сега беше все в почивните дни. Как би се провело в делничен ден?

Първият кръг на ЕК не се ли провеждаше в училищата, т.е. там, където учи детето?
За 2020г. има нова организация. Ето извадка от регламента:
"Националното математическо състезание „Европейско кенгуру“ е в един кръг, организиран от МОН без такса правоучастие.
На 30.05.2020 г. ще се проведе състезание „Европейско кенгуру плюс”, което не се организира от МОН, а от Сдружение „Европейско кенгуру” с такса правоучастие по правила от уеб-страницата на сдружението....
Националното математическо състезание „Европейско кенгуру“ се провежда на 19.03.2020 г. от 12:00 до 13:30 ч."
Интересно кое от двете ще прилича като тип задачи на досега провежданото ЕК.

# 419
  • Мнения: 504
Миналата година също беше безплатно. Само че беше в събота. Мисля, че задачите ще са същите като минали години.

Общи условия

Активация на акаунт