Математически турнири 1-4 клас. Тема №56

  • 48 378
  • 738
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 743
Срокът е до 22 февруари мисля, има още време.
[/quote

До 22.02. организаторът ще публикува вида медал, съответно сертификат и обобщено класиране, но резултатите могат да се научат само от училището, в което се е явило детето.

# 466
  • София
  • Мнения: 251
Синът ми се яви в Неделя на МБГ и в Понеделник вечерта вече имах мейл с резултата му. Организатор е Моливия в София.

# 467
  • Мнения: 1 778
Явно само един организатор предоставя резултати. Нашият също не ни казва нищо.

# 468
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
В нашето училище така и не изкараха резултати от есенния кръг, сега предполагам пак няма да научим точките. Проверява се от други учители и протоколите се изпращат на организаторите. Ще чакаме 22ри.

# 469
  • Мнения: 29 324
Обаче на обобщеното класиране няма точки, а само дали детето има медал. Според мен организаторът е длъжен да съобщи резултата и да предостави работата за разглеждане, ако родителят желае.

# 470
  • Мнения: 25
В нашето училище така и не изкараха резултати от есенния кръг, сега предполагам пак няма да научим точките. Проверява се от други учители и протоколите се изпращат на организаторите. Ще чакаме 22ри.
При нас също не се обявяват, но в нашия клас сме двама родители, които държим да видим работите на децата и чрез класната получаваме достъп до бланките с отговорите и решенията. За мен е важно да разбера не какъв медал има детето ми, а дали има сгрешени задачи и кои точно са те. Но много трудно го обяснявам това на част от учителите.
Това е от регламента на състезанието:
"За резултатите се попълва протокол (по образец), с който задължително се запознават
участниците и родителите им.


Училищата, в които се провежда състезанието, съхраняват талоните с отговори до
приключване на финалния етап на турнира. "

# 471
  • Кърджали
  • Мнения: 10 265
Оф, и аз много рядко успявам да разбера резултатите на Кати.
Вчера разбрах от учителката, че на Областният кръг на олимпиадата по математика девойката се е справила по-добре от очакваното. На първата задача се объркала някъде и не и е вярна, но втора и трета ги е решила правилно. Официално още не са излезнали крайните резултати и не знам колко  е като точки , като положение сред другите четвъртокласници, но неофициално си получи похвалата.

# 472
  • Мнения: 4 248
При нас ни казаха,ч е поне 1 месец ще проверяват работите и да не чакаме много,защото задачите били лесни и много зависело как били описани.Нищо не значело, че получили верен отговор.Интересно ми е да видя как са оценили хлапетата.При нас оценката влиза за прием в СМГ и борбата е безмилостно жестока Simple Smile.

# 473
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Скрит текст:
В нашето училище така и не изкараха резултати от есенния кръг, сега предполагам пак няма да научим точките. Проверява се от други учители и протоколите се изпращат на организаторите. Ще чакаме 22ри.
При нас също не се обявяват, но в нашия клас сме двама родители, които държим да видим работите на децата и чрез класната получаваме достъп до бланките с отговорите и решенията. За мен е важно да разбера не какъв медал има детето ми, а дали има сгрешени задачи и кои точно са те. Но много трудно го обяснявам това на част от учителите.
Това е от регламента на състезанието:
"За резултатите се попълва протокол (по образец), с който задължително се запознават
участниците и родителите им.


Училищата, в които се провежда състезанието, съхраняват талоните с отговори до
приключване на финалния етап на турнира. "
Разбира се, че за всеки е важно да види точките. Ще настоявам този път за този протокол. От медалите пак не се разбират точките на детето. Предполагам зависи от това на кое училище колко му се занимава да публикува резултатите, а и са малко притиснати и от законите за защита на личните данни. Явно трява всеки да пита индивидуално.

# 474
  • Мнения: 310
Може ли някой да каже, какво състезание се провежда в Шумен? В училището на детето са му казали, се ще има отбор за състезанието.

# 475
  • София
  • Мнения: 7 673
Може ли някой да каже, какво състезание се провежда в Шумен? В училището на детето са му казали, се ще има отбор за състезанието.
Академик Кирил Попов
https://smbshumen.alle.bg/%D1%81%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%B7%D … 0%BF%D0%BE%D0%B2/

# 476
  • Мнения: 29 324
Интересувам се от този турнир и по-точно се тази година дали има вече дати, дори и неофициално. Колко време по-рано трябва да се запазят места в хотела?

# 477
  • Мнения: 740
Интересувам се от този турнир и по-точно се тази година дали има вече дати, дори и неофициално. Колко време по-рано трябва да се запазят места в хотела?

http://alekdimitrov.com/calendar.asp#May

# 478
  • Пловдив
  • Мнения: 995
Александра, как учителката е разбрала резултата?
Аз не мога да намеря информация кога и кой ще ни даде резултати от областния кръг. Не съм се сетила да питам учителката на детето. Ама тя по служебен път ли може да разбере?

# 479
  • Мнения: 21 455
Принципно това е по отношение на резултатите от НОМ, но за десетина области в страната училищата координатори не са оповестени на страниците на РУО.

На страницата на училището координатор.В сайта на РУО трябва да бъде публикуван линк към тях.  В правилата няма фиксиран срок, но по косвен път може да се предположи, че трябва излязат до 15 работни дни от датата на провеждане.

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 18:15 от Дидева

Общи условия

Активация на акаунт