Математически турнири 1-4 клас. Тема №56

  • 48 279
  • 738
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 322
Какъв е смисълът от състезанието, ако детето е предварително подготвено ?  Не вярвам да има много родители, които биха спекулирали ако имат задачите.

# 496
  • На морето!
  • Мнения: 5 747
След всеки кръг на МБГ си казвам, че този ще ѝ е последният. Изключително слаба организация имат.

# 497
  • Бургас
  • Мнения: 193
Направих запитване към организаторите на МБГ - отговориха ми, че на 22 февруари ще обяват класирането, както е предвидено.

# 498
  • Мнения: 29 254
Не е чак толкова лошо състезанието. Опит е за децата и радост от медалите. Единствено не ми харесва, че е много разтеглено във времето. 3-4 дни е добре, но, когато са над 10, има голяма вероятност задачите да "изтекат".

# 499
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Не е чак толкова лошо състезанието. Опит е за децата и радост от медалите.
Това да. Обаче ми е изключително странно като организация.

# 500
  • Мнения: 1 776
Аз пък не мога да разбера тази практика деца от едни училища, да не могат да се явяват в други, където организират състезанието при положение, че си плащат. Другият ми въпрос е Московската олимпиада само е с. Оряховица ли се провежда тази година?

# 501
  • Мнения: 29 254
Другият ми въпрос е Московската олимпиада само е с. Оряховица ли се провежда тази година?

Да, доколкото знам.

# 502
  • Мнения: 1 600
Все едно и също през няколко страници за МБГ. Хора това състезание е по желание, четете регламента, ако не ви харесва не участвайте. Не мога да разбера защо е нужно някой да се тревожи, че друг ще препише... Какво ме грее ако някое родител някъде из България е решил, че подобна практика е полезна за детето му?! Проблема е само негов. Детето ми участва в състезания, защото му харесва. Аз съм доволна, че се готви и ако се пребори със задачите е хубаво. Ако не се пребори е още по-хубаво, защото срещайки трудна за него задача той ще напредне след като му се покаже как да я решава. Иначе неговото мнение за този кръг беше, че някой от задачите са били доста трудни. Времето не му е стигнало за всички.

# 503
  • Мнения: 1 750
Според регламента на официалните страници състезанието бе до 10 февруари. И се притеснявам, че ще има новоизлюпени победители, а деца, които са се трудили ще минат назад.

# 504
  • Мнения: 1 600
Дете което се е трудило как точно ще "мине" назад и къде е това назад всъщност?! Всеки се бори със задачи, това не е борба или сумо, а математика. Какво значи "новоизлюпени" победители? Знаете ли, децата са чисти, любопитни и е много много жалко ако покрай тях има възрастни, които не вярват в тях, а им показват, че няма да се справят давайки им темата предварително. Няма как да изпитвам друго освен съжаление към тях и подобни действия нямат никакво отношение към другите участници.

# 505
  • Мнения: 2 285
Е, хайде сега... Нека да отстояваме и някакви принципи, освен да си решаваме задачки. Не мисля, че някой ще отрече, че най-важното в едно състезание е честната спортсменска игра. Защото чистите деца, докато порастнат и хоп - оказва се, че вече са овладяли методите на мама и тате. И така си карат цял живот и във всяка ситуация.

# 506
  • Мнения: 1 600
Отстояват се принципи с личния пример и участие в състезания, които отговарят на нашите критерии, не с мърморене във форума. И не е само МБГ, на кенгуру също бяха казали, че някой видял задачите от чужбина. Винаги може да се пише и на организатора, че състезанието им не е честно... Но да се вайкам, че някой новоизлюпен ще измести друг, който се е трудил... Странно ми е. Аз мога да възпитавам само себе си и своите деца, не мога да помогна на некоректните по никакъв начин. Проблема е техен, а незнанието винаги лъсва, рано или късно. Спортсменството е уважение към противника, а тук става дума за липса на уважение към собстеното ти дете, това именно се възпитава ако родителя подсказва. Как да изисваш от някой, който сам себе си не уважава да го прави с другите?!

# 507
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Какъв е проблемът да коментираме това, което ни впечатлява не мога да разбера? Не се вайкаме, споделяме размисли. Мине се не мине и идва някой да се възмущава що коментираме еди какво си. Ми сигурно щото искаме!

# 508
  • Мнения: 96
Здравейте, тази година Европейско кенгуру се провежда делничен ден. Само един кръг ли ще има по новия регламент, т.е. само областен. Няма ли да има национален кръг?

# 509
  • Мнения: 333
Отстояват се принципи с личния пример и участие в състезания, които отговарят на нашите критерии, не с мърморене във форума. И не е само МБГ, на кенгуру също бяха казали, че някой видял задачите от чужбина.
А нима тази тема не е и за да коментираме състезанията? Това с личния пример и участието не е така, защото МБГ и Кенгуру се провеждат масово в училищата, т.е. аз не съм ги избирала, но и не намирам за удачно точно с моето дете да ги бойкотирам. И понеже са ми ги натресли, считам, че имам правото да си мрънкам. Едно дете не е нужно да ходи на състезание, може да се бори със задачи и вкъщи. Но идеята на състезанието е да премери сили, а и родителят да разбере, какви са реалните му знания. И никак не помагат изкривявания на резултати - едни намерили темите, на други в училище им помогнали. Да не говорим, че в/след 4 клас някои състезания са важни. И не споделям призива от миналата страница, да не се разпространяват задачите от МБГ. Аз бих ги споделила, нека вземат мерки организаторите и се защитат, все пак за това си плащаме такса.

Винаги може да се пише и на организатора, че състезанието им не е честно...
Може да се пише. Аз веднъж писах и отговор не получих. Втори път няма да им пиша.

Странно ми е. Аз мога да възпитавам само себе си и своите деца, не мога да помогна на некоректните по никакъв начин.
Когато пишем в публичното пространство може и друг човек да се замисли, отговори. Не нужно да се съгласи, но поне знам, че някой ми е прочел мнението. МБГ не е важно състезание, но въпросът е принципен.

Общи условия

Активация на акаунт