Отговори
# 480
  • Мнения: 258
Здравейте, моля за помощ за задачка за 3ти клас, просто не намирам начин да я реша 😳

# 481
  • Мнения: 2 462
Здравейте, моля за помощ за задачка за 3ти клас, просто не намирам начин да я реша 😳


3  8  1
2  4  6
7  0  5

Сборът по редове, колони и диагонали е 12. Значи отговорът е 6.

# 482
# 483
  • Мнения: 258
Благодаря ви

# 484
  • Sofia
  • Мнения: 4 469
Никога не съм решавала така магически квадрат. Помня обясненията в Немо. Това ми се вижда сложно.

# 485
  • Варна
  • Мнения: 25 236
И на мен ми се стори сложно в началото, но всъщност е елементарно и очеизвадно Simple Smile

# 486
  • Мнения: 5 900
Днес моят внук правил пробна матура. 7 клас. 20 задачи с избираем отговор, 3 да се решат и опишат. Явно задачите са от минала матура. Та моля някой, който знае, да каже как се оценяват-кои с колко точки. Интересно ни е да видим резултата, защото има няколко сгрешени. Кой ще ти чака до понеделник или вторник!
Извинявам се, ако е споменавано.

# 487
  • Мнения: 21 455
Всяка тема от НВО си има отделен ключ. Същото важи и за темите от пробните изпити. Ако е стара тема от НВО, трябва да е преработена, защото моделът тази година е различен от предходните, а и едва ли са покрили целия материал, заложен в него.

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 19:43 от Дидева

# 488
  • Мнения: 5 900
Благодаря. Просто исках да имам представа. Защото сега знаем решени-нерешени. Ако задачите се оценяват с равен брой точки/което не е така/ спокойно мога да преценя, че оценката ще му е 5 или малко
над 5. Остава да чакаме госпожата да ги провери и каже оценките.

# 489
  • Мнения: 21 455
Всъщност и оценки няма. От три години точките за кандидатстване не се преобразуват в оценки, а от една - точките от първа част също.

# 490
  • Мнения: 1 776

Помощ за обяснение...

# 491
  • София
  • Мнения: 6 130
Ако след 5г ще са общо на 29, значи сега са общо на 19г ( и двамата ще пораснат по 5г, затова вадим 10). Т.е. сега Живко е на 12, а Митко на 7.

# 492
  • Мнения: 19
Моля за решение на задачата:
Два кг тиквички струват колкото един кг ягоди. Колко струва един кг от всеки продукт, ако Лина е платила 18лв?

# 493
  • Мнения: 8 029
Моля за решение на задачата:
Два кг тиквички струват колкото един кг ягоди. Колко струва един кг от всеки продукт, ако Лина е платила 18лв?
Колко килограма са общо плодовете и зеленчуците?

# 494
  • Мнения: 19
Моля за решение на задачата:
Два кг тиквички струват колкото един кг ягоди. Колко струва един кг от всеки продукт, ако Лина е платила 18лв?
Колко килограма са общо плодовете и зеленчуците?
Нищо друго не е дадено в условието.
За втори клас е.

Общи условия

Активация на акаунт