Всякакви въпроси относно пералнята - тема 7

  • 35 889
  • 730
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 090
Здравейте,

Дали някой е ползвал този модел на Миеле WCI670 WPS TDos XL&Wifi? Като в частност ме интересува дали някой е пробвал програмите за завеси, пухени изделия и възглавници?
Опитвам се да си избера пералня Миеле и се чудя точно колко глезотийки да има.
Благодаря предварително на всички. Blush
Аз ползвам 2 модела с twindos система, незаменима е за мен понеже мразя да дозирам прахове, главно използвам програмите памук и автоматична+. Единия модел е сходен с този който показвате визуално, но е по-стар на 4-5 години, а другия е от тази година, честно казано голяма разлика в програмите не виждам.

# 271
  • София
  • Мнения: 39 758
Идвам с въпрос от приятелка. "Имам нужда от помощ от другарче (laugh) Какво иска пералнята? Свети червено" Simple Smile

Пералнята е Миеле


Пита какво значи светещият кръст, не могла да пусне пералнята.
Аз ѝ намерих някакво ръководство, но явно не е успяла да намери информация в него.
Това е програматорът


Знам на моето Канди какво значи, но за Миелето нямам представа.

# 272
# 273
  • София
  • Мнения: 39 758
plm_79, супер си. Благодаря много Simple Smile
Реших, че трябва да се хигиенизира. Аз имам програма за самопочистване на моята пералня и реших, че може и Миелето да има. Та затуй ми снимаха и програматора Simple Smile

# 274
  • Мнения: 3 137
Момичета, трябва ми някаква евтина пералня, елементарна за управление и само с най-основните функции - за възрастни хора, които трудно се оправят с модерната техника. Единствено по-големият обем ще е плюс, за да могат да влизат завивки, примерно.

Финлукс имат евтини модели, но не успях да намеря никакви отзиви за тях. Някой има ли впечатления от марката?
Или към друга евтина, но издържлива марка да ме насочите.

Тази Финлукс или подобна някой да е ползвал? https://zora.bg/product/fx7-815w

# 275
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Момичета, трябва ми някаква евтина пералня, елементарна за управление и само с най-основните функции - за възрастни хора, които трудно се оправят с модерната техника. Единствено по-големият обем ще е плюс, за да могат да влизат завивки, примерно.

Финлукс имат евтини модели, но не успях да намеря никакви отзиви за тях. Някой има ли впечатления от марката?
Или към друга евтина, но издържлива марка да ме насочите.

Тази Финлукс или подобна някой да е ползвал? https://zora.bg/product/fx7-815w
Не стига, че е еднодневка, ами и до 800 оборота? Ако нямат сушилня не ги виждам зимата колко пари за абсорбатори трябва дават при сушене.
Погледни тези:
https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0%2 … %20WW70J3283KW1LE
https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0%2 … trolux%20EW6S406W

# 276
  • Варна
  • Мнения: 1 558


Не стига, че е еднодневка, ами и до 800 оборота? Ако нямат сушилня не ги виждам зимата колко пари за абсорбатори трябва дават при сушене.


И защо реши,че си сушат вътре дрехите,че и сумати и  пари за абсорбатори да дават? Нашата пералня в момента също е на 800 об.макс и до преди да си купим сушилня също си простирахме навънка.Проблем не сме имали,съхнат си нормално като за навън според метеорологичните условия. Със сушилнята също нямаме проблем заради оборотите на центрофуга на пералнята.Изсушава ги за 1:30-1:50 часа.

Някое евтино beko няма ли? Въпреки,че финлукса май е от групата на beko-то ,или се бъркам?
На @Afrodita предложенията също са добри.

# 277
  • Пловдив
  • Мнения: 40 756
Нашите имат Финлукс, доволни са...

# 278
  • София
  • Мнения: 12 006
И защо реши,че си сушат вътре дрехите,че и сумати и  пари за абсорбатори да дават?
Ами зимата няма как да ти изсъхнат дрехите за 1 ден навън (изкл. единични случаи в топъл ден), а вечер и нощем се набиват с миризна на пепел, пушек от комини и изгорели газове от коли. Топли зими като тази са рядкост и изключение. Следователно ако нямат сушилня им остава варианта вътре, а вътре след 800 оборота става много влага.
Със сушилнята проблем няма да имат заради оборотите, но ще й отнема повече време отколкото би й отнемало, ако са по-изцедени.

# 279
  • Варна
  • Мнения: 1 558

Ами зимата няма как да ти изсъхнат дрехите за 1 ден навън (изкл. единични случаи в топъл ден), а вечер и нощем се набиват с миризна на пепел, пушек от комини и изгорели газове от коли. Топли зими като тази са рядкост и изключение. Следователно ако нямат сушилня им остава варианта вътре, а вътре след 800 оборота става много влага.


Рече и отсече ! Е да де,ама има много хора,които не разсъждават като теб,особено възрастните.Едно време само сушилни и влагоабсорбатори са имали.

# 280
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Честно казано рядко ползвам центрофуга на повече от 800 оборота, да не кажа почти никога, или когато просто пропусна да я намаля от 1400 на 800. Дрехите са си достатъчно сухи и на тези обороти, така че поне за мен това не е най-важно като характеристика за тази пералня.
Суша прането на затворена тераса. Понякога слагам и на сушилка, но след като са минали през терасата. Имам от 2 години влагоуловител, който независимо дали простирам вътре, или не, си го ползвам почти ежедневно, тъй като влага си има в стаите.
По-скоро наистина е важно мнение на някой, който я е ползвал. Вече има едно такова.

# 281
  • Мнения: 3 137
Афродита, благодаря за предложенията. Оборотите не са никакъв проблем, защото съм имала пералня с 800 оборота и си излизаха достатъчно сухи дрехите и значително по-малко намачкани и  лесни за гладене. 
Въоръженият господин е съвсем прав - родителите ни живеят в къща и винаги са си сушили дрехите навън. Лятото за 1 час, а зимата - и два дена да съхнат, не е никакъв проблем, бърза работа нямат. В селото коли няма и не мирише на нищо друго, освен на чист въздух.
А впечатления от Финлукс имаш ли, като казваш че е "еднодневка"? Те имат и доста скъпи модели.
Между другото предишната ми пералня, тази с 800 оборота, беше едно Candy съвсем елементарно, без електроника, без дисплей, без екстри и изпираше идеално. 20 години го чаках да се развали, че не ми отиваше на интериора - ами не се разваля. Техникът каза, че просто нямало какво да му се развали. Бях го извикала да смени изолацията на люка и той каза, че единственият проблем бил, че трудно се намирали гуми за старите модели, иначе били вечни.

# 282
  • София
  • Мнения: 39 758
Давам отчет за Миелето. Оправила се е пералнята.
plm_79, отново благодаря.

Подсетих се, че скоро не съм пускала моята да се самопочиства. Трябва да я чекна Simple Smile

# 283
  • Мнения: 1 450
Свекърва ми е с Финлукс, но друг модел и малко по - скъпа. Казва, че е доволна. Тяхната е с 1000 оборота.

# 284
  • Мнения: 746
Аз си скъсах нервите повече  от година с едно Беко. Пере нормално, но на всяко пускане удължава времето за изпиране с около половин час. Ако се наложи да я чакам преди работа е ужас  . В два сервиза го взимаха и казаха, че е нормално. Времето в упътването било ориентировъчно. Никога повече  Беко.

Общи условия

Активация на акаунт