Всякакви въпроси относно пералнята - тема 7

  • 35 865
  • 730
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 087
На hotpoint-ariston 9кг. колкото и да са ужасни са им доста големи барабаните, на Gorenje 8-9кг също, AEG - 9кг. На Samsung има една серия от 7-9кг с едни и същи барабани, само най-високия им клас са с по-големи. На Miele са с по-малък отвор, но по-дълбоки. Общо взето малко от моделите за 8-9кг. отговарят на истината.
Истината е свързано единствено с мощността на мотора и по никакъв начин с обема на барабана.
Да но аз не намирам смисъл барабан за 7кг и барабан за 9кг да са един и същ размер в дълбочина и диаметър.

# 616
  • Мнения: 40 832
Смисълът е да се правят на една линия, с една матрица и т.н.

# 617
  • Мнения: 6 301
На производителите много ясно че ще им е по изгодно. Обаче аз като потребител не виждам пък смисъл да изтръшкам едни пари за по мощен мотор при положение че същият обем пране ще ми го изпере и по слабият мотор.

# 618
  • Мнения: 11 594
Същият обем-да, но не и същите килограми.  Например 10 чифта дънки! Шегувам се. И аз никога не съм имала толкова накуп.

# 619
  • Мнения: 389
Ние като потребители също имаме полза от това някои компоненити да са изичслени за по-голямо натоварване. Така те няма да работят на ръба на възможностите си ( при пълна пералня ), а и в някои случаи ( например при пране на тежки завивки ) ще има аванс и пералнята ще работи безпроблемно по-дълго време. Всеки трябва да прецени добре какво точно му е нужно.

# 620
  • Мнения: 6 301
Тежките завивки колко тежки може да са... Сещам се за вълнените юргани само...Joy.
     Реално малко хора имат в дома си нещо толкова тежко което би могло да се побере в барабана. А ако е за 1-2 неща , те могат и на професионално почистване да се дадат. Хем ще се и запазят максимално.
      Аз взех голяма пералня заради двойните одеала. Малко по голям е барабана 63л. С олекотените обаче пак е зор. Не остава никакво място в барабана за да се раздвижат вътре и ми е малко съмнително доколко добре са изпрани.

# 621
  • София
  • Мнения: 12 006
Тежките завивки колко тежки може да са... Сещам се за вълнените юргани само...Joy.
     Реално малко хора имат в дома си нещо толкова тежко което би могло да се побере в барабана...
Сещам се за родопски одеяла и онези другите едновремешните подбни на дебелина, но вълнени и тежат дори сухи. Предполагам, че съвременните вълнени няма как да тежат кой знае колко по-малко. С памучни дрехи/кърпи и чаршафи пак може да се постигнат около 6-7 кг., които по обем да запълнят нормално /не на 100%/ барабана, а да има малко разстояние отгоре.

# 622
  • Мнения: 6 301
Зависи колко плътно е тъкана нишката на самите материи. Има наистина и тежки, които са и по качествени, ама в днешно време ... По разпространена е практиката ниски цени и ниско качество и високи цени и съмнително качество.Frowning1

# 623
  • Мнения: 544
Ние набутахме в пералнята 2 завивки единични памучни, по 1 килограм всяка. Приличат на тези със силиконизирани влакна но са пълни с чист памук. Изпраха се, всичко ОК. Но пералнята отказа да ги центрофугира. Пробва, мъчи....не и не. Програмата завърши с мокри завивки. Жена ми ги поразмести и пусна програмата само за центрофуга. И пак не иска.... Накрая ме извика да извадя едната и вече без проблем се изцентрофугираха на 1200 оборота една след друга. Ама колко тежеше това нещо като е мокро не е истина. Явно пералнята усети че тежат много 2те мокри завивки. Иначе пералнята е за 8кг. И което е странно  пералнята въобще не пробваше да ги развърти, че да почнат да друсат и да се откаже. Само ги превърташе напрад назад като при пране.

# 624
  • Мнения: 1 087
Ние набутахме в пералнята 2 завивки единични памучни, по 1 килограм всяка. Приличат на тези със силиконизирани влакна но са пълни с чист памук. Изпраха се, всичко ОК. Но пералнята отказа да ги центрофугира. Пробва, мъчи....не и не. Програмата завърши с мокри завивки. Жена ми ги поразмести и пусна програмата само за центрофуга. И пак не иска.... Накрая ме извика да извадя едната и вече без проблем се изцентрофугираха на 1200 оборота една след друга. Ама колко тежеше това нещо като е мокро не е истина. Явно пералнята усети че тежат много 2те мокри завивки. Иначе пералнята е за 8кг. И което е странно  пералнята въобще не пробваше да ги развърти, че да почнат да друсат и да се откаже. Само ги превърташе напрад назад като при пране.
Нормално като няма място в барабана, за да се балансират да откаже центрофуга, трябва да ги пускате една по една. Нищо че са леки те са обемни.

# 625
  • Мнения: 2 131
Новите перални са кекави, макар и Миле да са. Най-малкото претоварване и отказват да центрофугират, макар и да не съм убедена, че има претоварване.
Зимата пералнята ми отказа да центрофугира една рокля (дълга до коляното, материя памук+нещо изкуствено) + още няколко дрехи за да може да си разпредели прането при центрофуга, есента пък отказа да центрофугира една единична завивка, с пълнеж от силиконова вата.
По-плътните завивки вече ги давам на химическо, за да не мисля ще завърти ли, или няма.
А за роклята - или химическо, или пералня, която ако откаже центрофуга я пускам на програма “изпомпване”. След няколко изпомпване я ще-не ще центрофугира.

# 626
  • Мнения: 544
Ами според мен имаше място. Реално двете като бяха сухи запълниха барабана, но като се намокриха се свиха и барабана докато се перяха беше пълен на 2/3. Вътре си се прехвърляха докато се перат. Затова си мисля че беше от тежестта. Този памук много попи вода. Реално той не е нишка ами одеялото е пълно с памук като от аптеката и шито на квадрати за да не се размества.

# 627
  • Мнения: 264
Здравейте! С какво да премахна мръсотията от уплътнението, страх ме е с белина, за да не направя пакост на барабана? Благодаря предварително!

# 628
  • Мнения: 2 131
Здравейте! С какво да премахна мръсотията от уплътнението, страх ме е с белина, за да не направя пакост на барабана? Благодаря предварително!

С мокри кърпи - от тези, бебешките.
Купувам големи пакети от по 120 бр. - чистят много хубаво, премахват и напръскана мазнина по гърба на кухнята, онези жълтите точици, които иначе трудно се чистят...
Само не ми се мисли какво се случва с дупето на бебето, ако някоя майка ги ползва по предназначение...

# 629
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 802
Мисля че и преди съм споменавала, че моята 8 кг пералня поема 5, с големи напъни максимум 6 кг сухо пране, но според мен е безсмислено да се претоварва машината.

Общи условия

Активация на акаунт