Липсва ми обич

  • 4 743
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Имам чувството, че супруга ми само гледа да ме натоварва, когато на него нещо не му е сгодно било на работа. Прибира се и все ще намери с какво да се заяде. Не се държи вече мило с мен и даже понякога не ме забелязва. Вие какво бихте направили? Разговор много трудно се води с него.

# 1
  • Мнения: 2 463
Опция игнор, вместо да се тровиш с неговото поведение?

# 2
  • Мнения: 45
Ще опитам Simple Smile благодаря

# 3
  • София
  • Мнения: 971
Ако нямате деца, излизай малко преди да се прибере или просто не бързай да се прибираш веднага след работа и се връщай към 22:00-23:00. Ако те пита защо те няма, му кажи, че му даваш възможност да се отърси от негативните емоции от работата и най-вече защото му "пречиш и го натоварваш." Sunglasses Ако имате деца е по-сложно...

# 4
  • Мнения: X
Имам чувството, че супруга ми само гледа да ме натоварва, когато на него нещо не му е сгодно било на работа. Прибира се и все ще намери с какво да се заяде. Не се държи вече мило с мен и даже понякога не ме забелязва. Вие какво бихте направили? Разговор много трудно се води с него.
Ами, същото.Почвам и аз да се заяждам, да се държа гадно, да не го забелязвам.....
Ако има поне 2-3 мозъчни гънки, ще се светне "къде е ключа от бараката" и ще влезе в пътя.
Ако ли не, не знам.....
От колко време сте заедно?

# 5
  • Мнения: 45
От 9 години и имаме детенце на 1 годинка. Затова и нещата са малко по-сложни. Дразни ме факта, че вече съм нищо за него и по един груб начин ме пренебрегва.

# 6
  • София
  • Мнения: 35 082
Напук не стават нещата.
Казваш му, че след като заспи детето искаш да говорите. Категорично.
Казваш му как се чувстваш, нормално и спокойно. Ако не поддава на диалог и започне да ти обяснява, че ти е скучно и много филми гледаш, че той е изморен и всичко прави за вас, пък ти неблагодарна - чак тогава сменяваш плочата и започва да ревеш ежеминутно, че си изтощена и на предела.

# 7
  • Мнения: X
От 9 години и имаме детенце на 1 годинка. Затова и нещата са малко по-сложни. Дразни ме факта, че вече съм нищо за него и по един груб начин ме пренебрегва.
Да, с дете в картинката не са така прости нещата....
Макар че, всичко е пак въпрос на лична преценка.
Пишеш, не поддава на разговор....
Аз лично, не бих могла с месеци/години, да живея в подобна отровна атмосфера.Правя няколко опита да изясним нещата-кой какво/къде го сърби/боли и защо се държи като задник.Ако няма ефект-например нормален разговор, обяснение защо ме третира като боклук, искам или не, почвам с неговите камъни по неговата глава.
Нека лично да изпита какво е да е все той кривия, невидимия, лошия....ако "влезе в твоите обувки", току виж му светнало, че подобно отношение хич не е приятно.

# 8
  • Мнения: 70
Каквото повикало,такова се обадило!  Опитай се да се държиш с него така,сякаш го няма,пък дано се усети малко......аман от съквартиранти!

# 9
  • София
  • Мнения: 17 775
Хора, които изначално са способни на такова поведение, не "влизат в обувките" на другия.
Аз не съм оптимист, сори.

# 10
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Едва ли нещо ще се промени. Може да си и има някоя навън.

# 11
  • Мнения: X
Хора, които изначално са способни на такова поведение, не "влизат в обувките" на другия.
Аз не съм оптимист, сори.
Абе, то и аз не съм...особено с предисторията им.
Но имат дете.Преди да се откаже и да си тръгне, поне да опита....такъв го е взела, такъв го търпи, още 1-2-3 месеца едва ли ще я убият.
Пък като види, че оправия няма, винаги може да го зареже....

# 12
  • Мнения: 8 519
Хора, които изначално са способни на такова поведение, не "влизат в обувките" на другия.


Съгласна съм !

# 13
  • Мнения: 949
Според мен, ако и авторката покаже подобно поведение като него, тогава от връзката нищо няма да остане.
Важно е дали той е бил такъв и преди и повечето отговорности са изострили тези му черти, или е такъв от скоро. Ако е от скоро, тогава има някаква причина. Трябва да разбереш каква е, за да можеш да промениш нещо. Но ако винаги е бил такъв, то тогава едва ли нещо може да направиш.
Но когато децата са малки, за майките е трудно, защото са изолирани вкъщи и се вкопчват в мъжете си. Когато се върнем на работа, имаме си свой социален кръг и живот, и мъжът почва да гледа на нас с други очи. Но това е дълга тема.

# 14
  • Мнения: 661
До Авторката-  Има доста неща,които не си уточнила..Отскоро ли се държи така,или по принцип е  такъв,  с по труден характер? Интимни ли сте? Грижи ли се за детето? Излизате ли заедно?
Но, все пак не мисля,че ще се трогне , ако адресираш същото поведение,даже ще му е идеално....Защото от прочетеното, мисля че е доста апатичен към теб..Това е много болезнено и агонистично за човека отсреща, и те разбирам..Питай направо,дали има друга ..

Общи условия

Активация на акаунт