Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

REMIX (remixshop.com) - продават ментета?

• 4 162
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравйте, не за първи път виждам че в Ремикс предлагат ментета. Този път вече реших да пусна тема че прекаляват. Една и същя блуза от двама различни дизайнери (не от бюцжетните марки)! Просто е пришит различен етикет. Вижте сами:
https://ibb.co/xS89cW1
https://ibb.co/F7nJRbX
https://ibb.co/DLJqLCJ
https://ibb.co/bzN9Zqv

Виждала съм и на наистина скъпи дизайнери толкова несполучливи ментета че още от снимката си личи! Да, може да има и оригинали, но със сигурност не всички. Такаче имайте едно на ум, че например една рокля на Valentino може да е всъщност менте.

# 1
Нека правим разлика между официален вносител на дадена марка и магазин за дрехи втора употреба.

Ако  Мери си купи менте в Англия и после го дари, Марийка в България също ще си купи менте, ако държи на оригинал магазинът е друг.

# 2
  • Azeroth
Пълно е с ментета - всякакви марки. Личат си от километри, но все пак ремикс използват името им и си надуват цените, като за оригинална стока.

# 3
  • София
Затова и така не купих от този магазин и нямам намерение да пазарувам оттам. Следих няколко неща от дрехи до обувки. И нали постоянно говорят за намаления, кодове за допълнителни намаления и прочие - изобщо не са реални. Или примерно при тотални намаления дадени артикули изчезват от сайта като продадени, а като минат намаленията се връщат на сайта с високата цена. Намаленията бяха никави, а първоначалните цени надувани, за да има уж голяма разлика. Пълни мошеници... жалко, че има толкова много хора, които вярват и остават безумни пари в този сайт, само и само да носят марки.

# 4
То на тези не им ли изгоря склада в разгара на кампанията им, когато искаха да завладеят пазара?

В България всичко е менте, най-вече населението

# 5
Здравейте, да не отварям нова тема, но как ще коментирате това

# 6
Стоката им е втора употреба все пак.
Може и да има ментета-да.
Но и да не са ментета,цените са прекалено високи,като за ВУ.
Има чанти за по 200,500,1000лв.
Якета,обувки за 200-300лв..
Ами за толкова пари човек може да си купи чисто нова качествена дреха или нова чанта .И нови ботуши за 200лв има....И нова рокля за 100лв.може да се намери..
Удоволствието от пазаруването ВУ е да намериш нещо хубаво на символична цена,а те  са се самозабравили.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 16:26 от -veni-

# 7
Аз често пазарувам , не много скъпи неща , но са като нови . Иначе да има скъпи неща , така е на пазара .

# 8
Тъй като не можах да намеря друга тема пускам въпроса си тук. Сложила съм в любими няколко неща, на които няколко дни не им падаха цените и гледам днес едното е купено на половин цена, другите артикули си седят на пълните цени. Как става така? Говоря за една и съща блуза в различни цветове. До вчера блузата беше с пълна цена, а днес е купена на 50% намаление. Останалите цветове си седят на пълните цени от няколко дни.

# 9
Вероятно е включена в някое от намаленията им и някой е успял да я хване навреме, освен в твоите "любими" се намира и в "любимите" на други клиенти. Иначе, всеки ден уж падат цените, но и аз съм забелязала, че има продукти, на които цената не се променя всеки ден.

# 10
На дрхи от аутлет мисля , че им седи ефна и съща цената , понякога пускат намаления за тях с определен процент .

# 11
Пълно разочарование за мен.Бях им редовен клиент.Предпоследният път не качиха за продаване супернови и оригинални обувки.След време бяха в сайта им за продажба.Викам ка айде,може да съм в грешка.Но!Сега изпратих за продан чисто нови дънки слимки от Англия-оригинални.Децата са ги обували по 1-2пъти,якета-абе нови.И -рециклирали ги! Мошеници!Не го вярвам просто.Приключих с тях!И продават боклуци на баснословни цени.Сигурна съм ,че моите дрехи не са рециклирани.Ще си га продадат .Крадци!

# 12
Пълно разочарование за мен.Бях им редовен клиент.Предпоследният път не качиха за продаване супернови и оригинални обувки.След време бяха в сайта им за продажба.Викам ка айде,може да съм в грешка.Но!Сега изпратих за продан чисто нови дънки слимки от Англия-оригинални.Децата са ги обували по 1-2пъти,якета-абе нови.И -рециклирали ги! Мошеници!Не го вярвам просто.Приключих с тях!И продават боклуци на баснословни цени.Сигурна съм ,че моите дрехи не са рециклирани.Ще си га продадат .Крадци!
Това е така.Преди време аз и сестра ми изпратих 4 плика с дрехи. Част от тях бяха нови с етикет , а други абличани па 1,2 пъти. Отново-рециклирани и за 4 чувала получихме 0.02 ст.
За мен това е пълна лъжа, попаднах във фейсбук и на други хора, които се оплакват.
Явно това е масова практика!

# 13
Специално за продаването на твои дрехи/аксесоари, аз съм пробвала два пъти. В самото начало на кампанията, още преди години - беше успешно, получих справедливо заплащане, когато нешата се продадоха.
Вторият път дадох предимно детски дрехи, на хубави марки, в отлично състояние. Всичко "рециклираха", предполагам, че са ги пуснали някъде другаде, не в бг сайта. Това беше едно от големите ми разочарования с тях.
После поне 1-2 години ги бойкотирах умишлено. Наскоро пак им дадох шанс, но май ще е за последно. Не, че нямам находки от тях, но ето, днес получавам продукт, който е очеизвадно менте. Ами според мен, това е измама и е незаконно и не знам КЗП и там отговорните органи къде блеят. А цената не е като за менте, а уж "намален" оригинален продукт. Пробутват всичко и то на баснословни цени за "уж" оригинални продукти. Изключително неприятно е. Не препоръчвам покупка на аксесоари и особено очила от тях. Вероятността да си купиш ментак е много голяма.

# 14
Аз също не съм доволна от тях.
Давам ви пример;
Една рокля, чисто нова с етикет на които пише цена 48€, в началото пишеше очакван доход 30, 40 лева.
Знаете ли колко ми изплатиха?
2 лева.
Ако знаех, щях да ги подаря вместо да ги давам на тях.
Със сигурност никога повече няма да им изпратя нищо.

# 15
Имаше тема за това предложение на Remix, и недоволни, и доволни имаше, но първите преобладаваха. Аз раздавам - на приятелки, познати, не ми се занимава да изпращам на Remix . С една от поръчките получих торбата за тая цел, така и не разбрах как е станало, или съм кликнала и не съм разбрала, или......Писах им да я върна, отговориха да не я връщам. Та ми стои като спомен сгъната, както я получих, не и намерих приложение.Simple Smile

# 16
  • Пловдив
И аз имах такъв период, в който поръчвах от Ремикс и макар че избирах дрехи с моя размер, в повечето пъти се налагаше да нося на шивач за допълнителна корекция, което в крайна сметка не излиза никак на сметка.
До ден днешен продължават да рекламират опцията "Продай с REMIX", което също го направих. Продадох няколко блузки /не им помня бройката/ и ми изплатиха във виртуалния портфейл 5,59 лв.
Освен това направих грешката да си продам на тях и абитуриентската си рокля, която по някаква причина върнаха, за което се радвам.
От доста време насам изобщо не желая повече нито да влизам в сайта им и да гледам надутите им цени, нито пък да си поръчвам от тях.

# 17
  • София
Аз също не съм доволна от тях.
Давам ви пример;
Една рокля, чисто нова с етикет на които пише цена 48€, в началото пишеше очакван доход 30, 40 лева.
Знаете ли колко ми изплатиха?
2 лева.
Ако знаех, щях да ги подаря вместо да ги давам на тях.
Със сигурност никога повече няма да им изпратя нищо.
Е това е някакво безобразие, ужасно тъпо и некоректно от тяхна страна.

Аз също не бих върнала дрехи - или ги оставям до контейнера, или раздавам на познати.

# 18
Тези от Remix са нагли мошеници!Първо-колкото и неща да изпратите те винаги одобряват 2-3,най много 4.За да ти върнат другите трябва да си платиш премиум.Винаги когато им пишеш,отговарят с някакви общи приказки,доста незаинтерсовани да те задържат като клиент.Второ-техните "обучени специалисти",не знам по какви критерии работят,но връщат чисто нови неща,дори с етикети.От там стигам до извода,че или имат инструкции да връщат неща,за да се плаща таксата,или работят против фирмата.Трето-преди не даваха обяснение,защо връщат,но сега пишат причините.И се започва едно изреждане-захабяване,реплика,оцветяване и най-новото неактуален модел.Сякаш не са сайт за втора употреба,а най -елитен бутик.Четвърто-безумно високите цени,а това което се изплаща на клиента-жълти стотинки.Пример за идиотщина-изпращам пуловер,връщат го,че има разшиване.Абе гледах,гледах,нищо не виждам.Изпращам го пак,одобряват го и се продаде много бързо,Е тия СПЕЦИАЛИСТИ ослепяха ли изведнъж,не знам.Има и много други подобни.Сами си правете изводите.А за това каво ще кажете,нов продукт,ама липсвал етикет и цена 1500лв.https://remixshop.com/bg/womens-clothes-coats-burberry-pr18221613.html

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 18:01 от viktor0209

# 19
Не одобряват всичко, даже на мен ми писаха не получен продукт, а го изпратих. Иначе за някои неща ми дадоха добри пари, вероятно продават на магазини неодобреното. Да не мислите рециклират.

# 20
И аз попаднах на дънки (реплика да кажем) Levi's за 90лв. В интернет се намират съвети, как да се разпознават оригиналните артикули - малки разлики в изписването и тн. Усетих се след 14 дневния срок, но успях да ги върна.

# 21
Remix са дъното. За повечето, ако не и всичките им "маркови" дрехи още от снимките си личи колко нескопосано са зашили някакъв нелепо изглеждащ етикет на дадената марка. В магазин за левче на дрехите им е по-добре ушит етикета. Пълна излагация.

Съгласна съм с едно от горните мнения, че явно получават огромни количества пълни боклуци, ушити с възможно най-гадните материи и им слагат рандом маркови етикети. И явно от доста време за съжаление името им работи за тях и някой през това време доста сериозно забогатява.

Също цените на по-нормалните марки като НМ и Зара са им нелепи, та в магазините им ако отидете гарантирам, че ще си купите по-евтини дрехи.

Освен това работят явно с куриерите, които явно им подаряват или препродават дрехите на много ниски цени. Бях пращала от олх по Еконт едно много срецифично палто, купено преди години от чужбина. Палтото беше върнато и не успях да мина да си го взема, а и честно казано не го исках вече и предположих, че ще го "унищожат". Какво беше учудването когато съвсем случайно скоро след това го видях в ремикс. Просто няма начин никой друг в България да е имал това палто. Беше купено наистина преди много години, размера и всичко същите.

Ремикс за мен са измамници с много и различни скрити нечисти практики. Но явно вече са достатъчно напред и могат да си плащат на когото трябва като се налага и затова остава безнаказано всичко, което правят...

# 22
  • София
За тази цел трябва да се подават жалби, особено в случаи когато виждате измама за вас и имате доказателства. И аз съм от разочарованите, никога не съм пазарувала от тях, но съм изпращала за продажба - първите 1-2-3 пъти имаше някаква справедливост според условията им, после два пъти всичко за рециклиране. И то неща, които знам колко биха стрували на сайта им. Примерно актуална като модел чанта от естествена кожа, с вътрешен етикет за кожа, като нова и за рециклиране... Просто невъзможно, те продават супер остарели като визия неща за немалко пари. Но не съм се занимавала да следя, аз подозирам, че си "работят" и с други сайтове и си опичат по някакъв начин нещата. От 2 години нищо не съм пращала, нямам и намерение.

# 23
Те не одобряват всичко, нали и за доставката дават пари, то на тях им излиза сметката. Едва ли ги рециклират... Най-много за други магазини да ги дават...

Общи условия

Активация на акаунт