Раждане в МБАЛ "Вита" - тема 8

  • 62 531
  • 886
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 20
Интересно ми е как са позволили да се внесе и дава друго мляко, а мен ме навикаха и ми се караха, че съм донесла дреха за бебето ми. То повръщаше след хранене и не ми зареждаха дрехи, едно постоянно звънене по телефона и ми носеха по една, по една, случи се и скъсана да ми донесат и се напрегнах и помолих мъжа ми да ми донесе дрехи. Еее не можело било...

# 196
  • Мнения: 109
Здравейте мами!
Следя си бременността(22г.с) в друга клиника, но ще ми се наложи да сменя лекаря и обмислям д-р Гагова. Евентуално искам и да родя във Вита при избрания лекар. Чета много положителни неща за нея, а има и доста свободни часове.
Видях обаче интересен коментар някъде из темите, че се е изказала, че не й се занимава с раждане и бременните я напрягат. Няма идея колко е достоверно, но ако някой има пресен опит или скоро се е записал при нея ще се радвам на мнение. Дали отношението й се е променило?

Също така ако реша да продължа при нея ще ми трябва ли обменна карта от другата болница или само да представя последните си изследвания примерно?

# 197
  • Мнения: 2
Здравейте, преди няколко дни родих естествено във Вита. Нямам база за сравнение с други болници, но все пак моите впечатлениея от престоя ни там са  доста позитивни.
Акушерките, които се грижат за майките са много отзивчиви, откликват бързо на всеки въпрос или молба и дават много изчерпателни съвети относно самото раждане, възстановяването след това и не на последно място - кърменето.
Екипът от неонатология ми се стори пренатоварен - постоянно хвърчаха на някъде, малко се бавиха с някои неща, за които ги молих, но в крайна сметка те също се отнасяха с внимание и грижа към нас с бебето.
При мен кърменето изобщо не започна добре и много се бях паникьосала, затова заливах с въпроси всяка акушерка, която срещнех Simple Smile Всяка една ми отдели внимание. много ме успокоиха, посъветваха ме как да подходя и се радвам, че ги послушах, защото само за няколко дни нещата започнаха да се получават.
Относно храна, условия в базата и тн - окей е, чисто е, носят се чисти нощници, чаршафи и кърпи, но както писаха преди мен, наистина трябва да се пита по 3-4 пъти за всяко нещо. Досадно е, но все пак това е болница и е разбираемо когато има някакъв спешен случай всички да се втурнат там за сметка на някой като мен, който иска чисто чаршафче. Преживява се.

Единствено храната според мен е на мега ниско ниво, особено за болница. Не съм от най-ящните (влязох да раждам 60кг, по принцип съм 50), но изобщо не ми стигнаха тези малки порцийки и се хранех основно с неща, които си носех в багажа. Освен количеството, проблемът за мен е в качеството на храната - дава се най-евтиния и гаден боклук и то на жени, които се възстановяват от раждане и които кърмят. Две филии бял дунапренен "хляб", доза "сладко" (захар с боичка и желатин) в пластмасова кутийка, слайс "Кашкавал" в целофанче - точно като този, който ползват в макдоналдс, и един тънък тънък прозрачен слайс шунка. Като знам колко мляко има в "кашкавала", който са избрали и какво е съдържанието на другите деликатеси в чинията - това не е питателна храна, а нещо колкото да не чувстваш глад за малко. Но при мен дори и за това не ставаше, просто няма как да функционирам нормално от 7 сутринта до 12-13 ч на обяд с такова количество. За цената на раждането дори няма да говоря, мисля че можеха да отделят по левче допълнително на чиния за да има поне нещо истинско в порцията, а не само химия.
Много време отделих на храната там, но явно ми е било голям дразнител по време на престоя 😁

С две думи - аз срещнах супер мило отношение в много важен и емоционален за мен момент, адекватна медицинска грижа и добри условия като цяло.

И последно една вметка относно Д-р Гагова, понеже имаше въпрос за нея - не съм се следила при нея, но заради извънредното положение се наложи няколко пъти да я посетя за тонове и ехограф в края на бременността. Според мен е страхотен лекар, има чудесно отношение и аз ако си нямах лекар от когото съм хипер доволна, бих ходила при нея без никакво колебание.
А този дето Ви е казал, че бременните я напрягат май не я е срещал изобщо...

# 198
  • София
  • Мнения: 542
Аз мислех да раждам във Вита при доктор Гагова. Мисля, че аз бях от бременните, които я напрягаха. Аз бях доста притеснителна, исках да следя 100 неща, тя гледа на бременността и раждането като естествени и нормални процеси. Те са такива, разбира се, но на мен ми отне около година да забременея, с не особено добро здраве и придружаващи заболявания, а и разбира се, такъв ми е характерът. Та, ние не си допаднахме. Имах чувството, че аз и мъжът ми я изкарвахме от равновесие всеки път. Разбира се, за много други хора тя е точният лекар. Както всяко друго нещо зависи си от човек и това какво търси.

# 199
  • Мнения: 2
Здравейте мами!
Следя си бременността(22г.с) в друга клиника, но ще ми се наложи да сменя лекаря и обмислям д-р Гагова. Евентуално искам и да родя във Вита при избрания лекар. Чета много положителни неща за нея, а има и доста свободни часове.
Видях обаче интересен коментар някъде из темите, че се е изказала, че не й се занимава с раждане и бременните я напрягат. Няма идея колко е достоверно, но ако някой има пресен опит или скоро се е записал при нея ще се радвам на мнение. Дали отношението й се е променило?

Също така ако реша да продължа при нея ще ми трябва ли обменна карта от другата болница или само да представя последните си изследвания примерно?


Здравей, аз ходя при Д-р Гагова от няколко години а сега и се следя при нея от това което съм видяла до момента е чудесен човек. Много спокойна и винаги  усмихната. Никога до сега не съм видяла лошо отношение от нея към мен. Много силно се съмнявам да е казала подобно нещо.

# 200
  • Мнения: 580
Хаха за порциите за закуска съм съгласна, една вечер не издържах и си поръчах пица. 😅🥰
Но обядвах в болницата крем супа и ризото от меню избрани , беше вкусно.
Като се замислиш, че в някои болници в гастро отделението... където трябва да си предимно на супи и каши и ти дават за обяд хляб със салам.

# 201
  • Мнения: 1 398
Здравейте! Предстои ми раждане, предполагам секцио с външен лекар в болницата. Бих искала да питам... В болницата практикува ли се да се даде бебенцето на родилката за кожа до кожа контакт след раждането? Това осъществява ли се след секцио, ако разбира се няма проблем с бебето и майката? След секцио кога най-рано мога да получа бебчето за кърмене след секцио? Бебетата от кога лице да са изцяло при майките?

Вие няма да може да се изкашляте без болка Simple Smile
Бебето ви го дават доста бързо, може да си седи при Вас и вечер, само трябва да им кажете.

# 202
  • Мнения: 260
Аз попитах дали може да остане при мен и разбира се ми позволиха, но само да кажа че думите на акушерката бяха : " ама за какво ти е сега ? използвай тези дни тук да се наспиш, че после чак след 18 години ще можеш. " Grinning Aми не са минали 18 години, ама реално за момента жената е права Grinning

# 203
  • Мнения: 196
И аз си го исках при мен,още първата вечер,Ева Павлина /страхотна акушерка/ каза,че не е добра идея,за да се наспя,първата вечер.Послушах я,ама не спах,съжалих,че не го взех.Вече следващите дни беше при мен.Колкото до кожа,до кожа след секцио ми се струва невъзможно,аз треперих от упойката два часа поне,не бях в състояние да го държа

# 204
  • Мнения: 539
И аз си го исках при мен,още първата вечер,Ева Павлина /страхотна акушерка/ каза,че не е добра идея,за да се наспя,първата вечер.Послушах я,ама не спах,съжалих,че не го взех.Вече следващите дни беше при мен.Колкото до кожа,до кожа след секцио ми се струва невъзможно,аз треперих от упойката два часа поне,не бях в състояние да го държа
Ева Павлина е уникална, подкрепям с 2 ръце Simple Smile

# 205
  • София
  • Мнения: 245
Знам за болката колко е... Имам две секцио вече, това ще ми е трето Wink боли си но не е болка за умиране. Въпросите ми бяха продиктувани от факта, че в доста болници след секцио лежиш 24 часа в реанимация и чак след това ти носят бебето. Исках да разбера дали тук е така. Благодаря на всички отговорили ми Wink   
Здравейте! Предстои ми раждане, предполагам секцио с външен лекар в болницата. Бих искала да питам... В болницата практикува ли се да се даде бебенцето на родилката за кожа до кожа контакт след раждането? Това осъществява ли се след секцио, ако разбира се няма проблем с бебето и майката? След секцио кога най-рано мога да получа бебчето за кърмене след секцио? Бебетата от кога лице да са изцяло при майките?

Вие няма да може да се изкашляте без болка Simple Smile
Бебето ви го дават доста бързо, може да си седи при Вас и вечер, само трябва да им кажете.

# 206
  • Sofia
  • Мнения: 5 799
В старата база нямаше реанимация. В новата не знам как е. (Надявам се да разбера един ден.)

След секциото директно те връщат в стаята ти. На другия ден е раздвижването, и ако си в състояние да се грижиш за бебето, ти го носят.

Аз след първото секцио не знаех изобщо къде се намирам и предпочитах бебето да не е при мен. Съобразиха се с моето желание и те се грижеха за него.
След второто секцио се чувствах много по-добре и още след раздвижването малката си беше при мен през цялото време. Само понякога я взимаха за малко заради прегледи и др.

Като цяло забелязах, че насърчават бебетата да си стоят при майките доколкото е възможно.

Както писах, за кожа да кожа точно след секциото едва ли ще се съгласят. След първото секцио и аз се тресях около два часа, отделно катетър, торбата на корема - определено не се виждах да държа бебе в това състояние. Но след раздвижването няма проблем бебето да си е при вас през цялото време.

# 207
  • Мнения: 25
Здравейте мами!
Следя си бременността(22г.с) в друга клиника, но ще ми се наложи да сменя лекаря и обмислям д-р Гагова. Евентуално искам и да родя във Вита при избрания лекар. Чета много положителни неща за нея, а има и доста свободни часове.
Видях обаче интересен коментар някъде из темите, че се е изказала, че не й се занимава с раждане и бременните я напрягат. Няма идея колко е достоверно, но ако някой има пресен опит или скоро се е записал при нея ще се радвам на мнение. Дали отношението й се е променило?

Също така ако реша да продължа при нея ще ми трябва ли обменна карта от другата болница или само да представя последните си изследвания примерно?

Следя се при нея от началото на бременността (сега съм в 20 г.с.) такава грижа никъде не съм срещала от лекар (какъвто и да е). И аз, и мъжът ми сме безумно доволни от отношението и начина, по който обяснява. Силно се съмнявам да е казала такова нещо или да е показала подобно отношение.

# 208
  • Мнения: 109
Здравейте! Вече бях на преглед при д-р Гагова и мисля да се следя и раждам живот и здраве при нея Simple Smile
Добро впечатление ми направи. Обстойно ме прегледа и се запозна със състоянието ми до сега. Дори предложи да ми препоръча лекар в болницата, в която се следях, но отказах по ред причини.
Направи ми впечатление, че не е строго делова през цялото време и когато й казах, че се надявам да няма нищо против да продължа да се следя при нея, отговора й беше малко странен -"За мен е все едно". Искрено си отговори жената... Като цяло съм позитивно настроена към нея и избора на болница. Надявам се за няколко предстоящи прегледа да се поопознаем и да няма проблеми да родя лятото с нея Simple Smile

# 209
  • Мнения: 2
Здравейте, да попитам някоя дали е била на деня  на отворените врати и дали знае колко е като продължителност. Извинявам се ако въпроса ми не е за тази тема Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт