Раждане в МБАЛ "Вита" - тема 8

  • 62 915
  • 886
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 699
Между час, час и половина, зависи колко въпроси ще се задават.

# 211
  • Мнения: 695
Някой знае ли дали в момента башата може да идва в родилното? Предвид премахването на извънредното положение?

# 212
  • Мнения: 38
Говорих с тях по телефона онзи ден – не допускат бащи по време на раждането, няма и свиждания... Може единствено да ти оставят нещо на рецепцията и персонала да ти го донесе. Sad

Имаше въпрос за отворените врати на предната страница – качили са клипче във Facebook, което ми беше от полза, ето линк.

# 213
  • София
  • Мнения: 87
На 29-ти април сутринта родих момченцето си, (планово секцио) във болница Вита, благодарение на целия страхотен екип, начело с д-р Мая Василева. Благодаря от сърце на тези прекрасни хора, и най-силно на д-р Василева! Тя е изключително добър лекар, специалист, човек и личност! Рядко срещано съчетание на професионализъм и човечност. Преди много години, още от база 1 на болница Вита, тя стана моя лекар, при нея се и следях до последно през цялата бременност, при нея си и родих и бях спокойна, защото и имах пълно доверие! Прекрасен лекар и жена! Силно препоръчвам!

# 214
  • Мнения: 217
Може ли да споделите повече впечатления за цялостната обстановка в болницата? Мисля да раждам там, но без избор на екип тъй като до сега не съм посещавала болницата.

# 215
  • София
  • Мнения: 87
Като цяло всички са много мили и си вършат много добре работата. За всяко едно нещо може да питаш, да поискаш, нищо няма да ти бъде отказано. Аз лошо не видях от никой, идваха всяка сутрин в 6.00 за температура и мерене на кръвно, всяка вечер в 22.00 също, постоянно се редуваха лекари, за раздвижването ми имаше сестра , която много ми помогна, за бебето също, носиха го при мен и ако искаш ти го остават, ако искаш се грижат те. Секциото си е тежка коремна операция няма какво да се лъжем, важното е тези няколко дни в болницата да се възстановиш напълно и да се изправиш отново на крака! Желая ти успех и безпроблемно раждане, в която и болница да избереш! Успех!

# 216
  • Мнения: 695
Amorfia, дадоха ли на бащата да види бебето, и какво се случва в деня преди секциото, разбрах, че приемат един ден по-рано, и имаш ли идея каква е цената на секциото в момента във Вита??

# 217
  • Мнения: 539
Здравейте!
Бих искала да споделя как мина моето раждане.
На 05 май се роди моят прекрасен син с планово секцио в болница Вита. Не следих бременността си в болницата, в 34-та седмица се свързах с д-р Мая Василева, обсъдихме моето състояние и с оглед на редица проблеми, които се отключиха при мен се спряхме на избор на родоразрешение - секцио. Насочих се към болница Вита и д-р Василева, защото разбрах, че практикува секцио по метода Щарк, който е много по щадящ. В болницата, в която следих бременността си, никой не го практикуваше, а исках след като вървя към секцио поне операцията да бъде направена по най-добрия начин за мен. Точно така и стана.
Тук е мястото да изкажа огромната си благодарност на д-р Мая Василева за нейния професионализъм, добро отношение, отзивичивост и изключителна загриженост към мен. Обсъдих с нея, че се притеснявам много от анестезията и специално от поставянето ѝ в гръбначния стълб и помолих, ако е възможно, д-р Ясен Грозев да бъде част от екипа и да ми постави упойката. Така и стана. Усетих само натиск и леко бодване, след което упойката беше поставена. Нямах абсолютно никакви странични ефекти след това. Доста хора се оплакват от главоболие и друг вид дискомфорт след такава анестезия - истината е , че ако тя е поставена, както трябва няма никакво място за притеснение. Огромни благодарности към д-р Ясен Грозев затова, че се съгласи да бъде част от екипа. Ако ми се налага такава упойка отново няма да се поколобая и за миг, ако знам, че д-р Грозев ще я постави.
Целият екип на болницата, всички акушерки, лекари, санитарки са изключителни мили и винаги готови да помогнат. Усповията в болницата са перфектни, по никакъв начин не чувстваш болнична обстановка. Ева Павлина е една от най-прекрасните акушерки, изключително мила и внимателна, тя ми постави катетър без да усетя абсолютно нищо.
Да не забравя да спомена и неонатолозите и специално д-р Валентина Гергинова, която много помогна на моето мъниче, което имаше малко проблеми след раждането , но бързо се оправи. Д-р Гергинова идваше през няколко часа, за да ме държи в течение за това какво се случва с моето детенце и да ме успокоява, че всичко ще бъде наред. Така и стана.
Относно възстановяването имам забележка за раздвижването след операция, което при мен се случи на 24-тия час, което е доста късно и съответно болките са по-силни. Операцията не е никак лека, има много силни болки, но наистина намаляват с всяко ставане и когато имате едно мъниче около себе си, за което трябва да се грижите, някак слагате себе си на второ място и фокусът ви се измества. Имам забележка и относно съветите за кърмене, които бяха крайно недостатъчни, но това е често срещана практика  България, така че е минус като цяло в родилните домове.
Много съм щастлива, че буквално в последния момент промених решението си за болница, в която ще раждам и определно направих правилния избор. Препоръчвам болницата, всички лекари са на много високо ниво. Много се радвам, че се запознах с прекрасни професионалисти, които обичат работата си и правят най-доброто за своите пациенти.
За д-р Мая Василева освен суперлативи нищо друго не мога да кажа, ако се колебаете към кой лекар да се  насочите може да сте сигурни, че тя винаги ще ви изслуша, винаги ще ви даде добър съвет, винаги може да ѝ пишете във вайбър и тя ще ви отговори, когато има възможност. Надявам се все повече лекари в България да бъдат така отзивчиви и да работят с удоволствие, защото лекарската професия е призвание.
П.П. Извинявам се за дългия пост. Пожелавам леко раждане на всички бъдещи мами и много здрави и енергични бебенца Simple Smile

# 218
  • София
  • Мнения: 87
Не, бащата си беше навън, поне така беше с тези карантини, той видя детето на изписването ни, и преди това само на снимки във вайбър, сега не знам как е. Какво се случва ден преди операцията ли, ами приемат те с всички изследвания, ако е нужно ти взимат още кръв, следят ти кръвното, температура, пускат ти тонове на бебето, общо взето си лежиш в леглото. И подписваш и документи, пиеш вода до към 21.30-22.00 часа.На сутринта рано в 6.00 почва филма, аз не бях мигнала дори от вълнение, та отново кръвно, температура, клизма, душ, абокат, вливания, катетър и към операционата.....

# 219
  • Мнения: 1 717
Здравейте. Преди 5 години родих първото си дете във Вита и останах безктайно доволна. Сега пак съм бременна, но се преместихме и Вита ми е малко далече(преди жовеех точно до първа база). Реших този път да следя бременноста по здравна каса при лекарка близо до новият ми адрес. Изобщо не ми беше хрумнало, че може да раждам във Вита, без да съм била там на прегледи през цялото време. Сега разбирам, че има такаеа възможност.
Искам да попитам, кога трябва да ида във Вита за преглед, ако само ще раждам там? И дали лекариъе се сърдят, че птиваш при тях само за раждане, а не си ходил преди?
Първото си дете родих при доктор Даниела Велкова, сега не виждам името й сред специалистите. Нямам представа работи ли още там. Ако не е вече там, нямам претенции при кой друг ще родя, всички са много добри. Как изобщо се случва нормалното раждане, без избор на лекар/екип?
Много въпроси станаха, извинявам се.

# 220
  • Мнения: 539
Здравейте. Преди 5 години родих първото си дете във Вита и останах безктайно доволна. Сега пак съм бременна, но се преместихме и Вита ми е малко далече(преди жовеех точно до първа база). Реших този път да следя бременноста по здравна каса при лекарка близо до новият ми адрес. Изобщо не ми беше хрумнало, че може да раждам във Вита, без да съм била там на прегледи през цялото време. Сега разбирам, че има такаеа възможност.
Искам да попитам, кога трябва да ида във Вита за преглед, ако само ще раждам там? И дали лекариъе се сърдят, че птиваш при тях само за раждане, а не си ходил преди?
Първото си дете родих при доктор Даниела Велкова, сега не виждам името й сред специалистите. Нямам представа работи ли още там. Ако не е вече там, нямам претенции при кой друг ще родя, всички са много добри. Как изобщо се случва нормалното раждане, без избор на лекар/екип?
Много въпроси станаха, извинявам се.
 Здравейте,
Аз осъществих контакт с лекарката, при която раждах в 34-та седмица, не мисля, че някой има проблем с това, че бременността се следи на друго място. Имахме дълъг разговор, защото имам предшестващи оперативни намеси, занесох цялата документация от проследяващия ме гинеколог в болница Надежда и оттам насетне д-р Василева ме пое. Избрах я, както съм споменала, заради по-щадящото секцио, което прави тя, защото при мен се наложи операция. Освен от нея останах с много добри впечатления от д-р Илиева, от д-р Николов и от д-р Дойчиновски, предполагам, че и останалите лекари са добри. Относно другите Ви въпроси за нормално раждане без избор на екип ще трябва друг да отговори, защото аз бях с планово секцио и избор на екип.

Последна редакция: сб, 06 юни 2020, 13:06 от 17154

# 221
  • Мнения: 38
sibil1987, няма абсолютно никакъв проблем! Ако е без избор на екип, в 34–36 седмица е нужно единствено да си запишеш час при д-р Чорбова, която е началник на отдела. И вече като тръгне раждането, си отиваш към болницата. Sweat Smile

# 222
  • Мнения: 1 717
Звучи чудесно! Ако моята лекарка все пак е там, ще си раждам при нея, но ако я няма ще съм без избор. Някъде четох, че два месеца преди раждането трябвало да идеш на преглед във Вита и да продължиш там да се следиш, до раждането. Ако е чак накрая, много ме улесняват. Все пак, като малко наближи ще звънна да питам. То още е много рано, тъкмо забременях.
Леко раждане на всички!

# 223
  • Мнения: 25
Момичета, знаете ли дали пускат вече бащите на прегледи заедно с бременната?

# 224
  • Мнения: 695
Не, не пускат нито на прегледи, нито на свиждания.

Общи условия

Активация на акаунт