Раждане в МБАЛ "Вита" - тема 8

  • 62 877
  • 886
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 148
Голяма мъка ми е Sad Следващата седмица трябва да правим планирано секцио и доколкото разбрах с мъжа до вратата на болницата... Оттам натам си сам войнът е войн. В най-важния ти момент да нямаш никой близък, който да те посети.

Не се притеснявайте. Екипът е страхотен. Бъдете спокойна и питайте каквито и да са въпроси. Аз питах уникално тъпи въпроси и една от акушерките ми се скара, но после ми се извини. Обясни, че е била доста заета и заради това е напрегната. След това доста ми помагаше и се държеше наистина човешки. Всичко е наред. Ще се справите. Вие сте майка - войн! ❤️

# 586
  • Мнения: 539
Голяма мъка ми е Sad Следващата седмица трябва да правим планирано секцио и доколкото разбрах с мъжа до вратата на болницата... Оттам натам си сам войнът е войн. В най-важния ти момент да нямаш никой близък, който да те посети.

За съжаление ситуацията е такава повече от година. Доста жени минахме през тези мерки и бяхме далеч от близките си. Не е приятно, но се преживява. В крайна сметка най-важни са здравето на майката и бебето.
За мен беше трудно, но условията, които предлага болницата помагат много. Това е място, на което се чувстваш човек, грижат се за теб, чисто е, осигуряват ти всичко необходимо. Хубаво е, че има всякакви начини за комуникация в днешно време. Веднага след раждането говорих с моите близки дълго време, което също е плюс, защото няма престой в реанимация. Ще видите, ще мине и замине.
Успех и леко раждане! Simple Smile

# 587
  • Мнения: 469
Благодаря за хубавите думи Simple Smile И без това съм супер притеснена, защото ми е за първи път и грам не знам какво да очаквам, но щом толкова жени го преживяват се стягам и отивам. 💪💪

# 588
  • Мнения: 148
Благодаря за хубавите думи Simple Smile И без това съм супер притеснена, защото ми е за първи път и грам не знам какво да очаквам, но щом толкова жени го преживяват се стягам и отивам. 💪💪

Напълно Ви разбирам, защото миналата година бях в същото положение. Заредете си с положителна енергия и мислете за това, че след секциото ще гушнете най-прелесното създание в цялата вселена. ❤️ А по време на секциото екипът ще Ви говори, при мен лично даже се забавлявахме. Казвайте всичко на анестезиолога, той ще се погрижи за комфорта Ви. Всичко приключва за час и половина и после ще потреперите малко все едно идвате от севера, ще затворите очи, за да си починете за малко и после ще донесат бебчето. Надявам се поне тази практика да не са забранили покрай пандемията. Аз лично слушах внимателно съветите на акушер Ева Павлин и доста бързо си стъпих на крака. Лошото само е, че храната е кът. Аз съм с бърз метаболизъм и ме болеше стомаха яко заради малкото храна, но всичко си струва. Сега се надявам да родя нормално, но ако се наложи ще е секцио, но определено ще е при д-р Василева, защото в наистина прекрасна!
Мисълта ми е, че няма нищо лошо в това да се притеснявате. Напълно е нормално, но за това сме тука да си даваме кураж, насоки и сили!😊

# 589
  • Мнения: 7 776
Доктор Богословова е вашия човек. Тя е противник на секциото и само в краен случай прибягва към него, дори вече да са ви рязали един път. Тя обаче само изражда във Вита, прегледите са в кабинета й, което пък е друг плюс.
Напълно несъгласна към с това мнение. Колкото и да я уважавам като лекар, тя не е подходящ избор за вбак.
Аз съм с успешен вбак. След първо секцио при Богословова. Вбакът ми е с акушерски екип в друга болница. Въпреки развоят на първото ми раждане,се следих при Богословова до последно и с второто дете. Тя дори не допусна вариант аз да раждам естествено втория път.
А от първият опит с раждане с нея - тя дирижира изцяло процеса. Нито бях попитана искам ли индуциране,нито бях предупредена преди да ми се направи, нямаш свобода на движение, ако искате вбак ориентирайте се към друга болница или отивате вече с много напреднало разкритие...

# 590
  • Мнения: 35
Здравейте, момичета! Цената още ли е 1600лв за здравноосигурени и за нормално раждане? Simple Smile

# 591
  • Мнения: 196
Мисля,че това е без избор на екип Simple Smile

# 592
  • Мнения: 1 428
Знам,че тук е за раждане,но исках да попитам някоя мам понеже си правих БХС и ми казаха 10 дни тоест на 28ми,ОБАЧЕ ми пише в сайта на МД,невалидни данни.Има ли някоя мама,която са и качили чак на 10 ден резултатите и пишело ли ви е невалидни данни на сайта (по име и дата на раждане и дата на вземане на кръв) Благодаря!

# 593
  • София
  • Мнения: 418
Пробвайте със следващата дата от датата на взимане на кръв.

# 594
  • Мнения: 1 428
Ами,няма пак пише невалидни ще чакам до понеделник,не знам те ме увикаха от лабораторията на Вита аз само исках да знам,че нещо няма проблем...

# 595
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 343
Ами,няма пак пише невалидни ще чакам до понеделник,не знам те ме увикаха от лабораторията на Вита аз само исках да знам,че нещо няма проблем...

Хариом,то е късно днес, но звънни утре в генетичната в Майчин дом и питай дали е постъпвала при тях пробата просто. Генетичната е с работно време до 13.30ч за пациенти.

# 596
  • Мнения: 196
Знам,че тук е за раждане,но исках да попитам някоя мам понеже си правих БХС и ми казаха 10 дни тоест на 28ми,ОБАЧЕ ми пише в сайта на МД,невалидни данни.Има ли някоя мама,която са и качили чак на 10 ден резултатите и пишело ли ви е невалидни данни на сайта (по име и дата на раждане и дата на вземане на кръв) Благодаря!

Ако разбирам правилно са Ви казали,че ще излязат на 28-ми,когато проверявате преди излизане изписва,че данните са невалидни,не се тревожете Simple Smile

# 597
  • Мнения: 1 428
Да благодаря,надявам се 28, защото аз смятам 10 със събота и неделя,яко обаче са работни...31ви,аз ако знаех, нямаше да си направя там изследването защото на повечето места излиза за 5-6 дни но нищо,дано всичко е ок пък каквото такова Simple Smile

# 598
  • София
  • Мнения: 60
Здравейте, в началото на следващата седмица имам записан час за фетална морфология при д-р Мирчева във Вита, интересувам се някой минал ли е прегледа и какви са впечатленията от лекарката. БХС правих във Фемина и ми направи впечатление модерната апаратура и се интересувам във Вита разполагат ли с такава ?
Следя се при д-р Гагова, която се изказа положително за колегата си и ми записа и часа при нея.

# 599
  • Мнения: 469
Момичета, днес бях на тонове, другата седмица секцио. Последните новини са, че ако случайно ти излезе положителен ПСР теста си хващаш багажа и те водят в Шейново... Аз съм в шок! Всичко било пълно във Вита, някаква лудница. Не искам да всявам смут, а просто да информирам ако има и други, които се подготвят за раждане.

Общи условия

Активация на акаунт