Раждане в МБАЛ "Вита" - тема 8

  • 62 529
  • 886
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 196
Няма да има,във Вита са страхотни специалисти,желая ви леко раждане Simple Smile

# 121
  • Русе
  • Мнения: 100
Здравейте, имам час за преглед при д-р Василева за 22.02 (събота), но ми се иска да го разменя за 21.02 (петък). Ако някой би се заинтересовал, нека да ми пише 🙂

# 122
  • Мнения: 425
Здравейте!
Чета коментарите Ви ,че секциото е 4 нощувки ,така ли? Малко странно. Обикновенно в другите болници е 5 нощувки или дори 7.

Имам един въпрос има ли някои който не си е взимал пакет за проследяване на бременноат понеже аз вече започнах при деуг Аг и правех вече изследвания. Ако да, колко струваше 1 преглед? Ултразвук.

# 123
  • Мнения: 63
Здравейте!
Чета коментарите Ви ,че секциото е 4 нощувки ,така ли? Малко странно. Обикновенно в другите болници е 5 нощувки или дори 7.

Имам един въпрос има ли някои който не си е взимал пакет за проследяване на бременноат понеже аз вече започнах при деуг Аг и правех вече изследвания. Ако да, колко струваше 1 преглед? Ултразвук.

Аз родих секцио през януари, 4 нощувки са след операцията и една преди (може да спите вкъщи).
Не си взех пакет, защото правих феталните на друго място и нямаше смисъл.. Ехографът по спомен е около 40 и няколко лева..

Избрали сте правилното място.
Моето секцио беше песен, много е важна настройката и екипа.
Леко раждане! Simple Smile

# 124
  • Мнения: 425
А като родихте инжектираха ли ви окситоцин за по- бързо изчистване на матката? Натискаха ли ви корема, слагаха ли ви чанта с пясък?

# 125
  • Sofia
  • Мнения: 3 972
А като родихте инжектираха ли ви окситоцин за по- бързо изчистване на матката? Натискаха ли ви корема, слагаха ли ви чанта с пясък?

Какви са тези методи и къде ги ползват ??? Варварско звучи това с чанта пясък ...

# 126
  • Sofia
  • Мнения: 5 799
А като родихте инжектираха ли ви окситоцин за по- бързо изчистване на матката? Натискаха ли ви корема, слагаха ли ви чанта с пясък?
Аз раждах в старата база преди 5 години.
Да, имаше банка с окситоцин. Да, сложиха ми торба с пясък на корема след операцията.
Ако имаш предвид дали са натискали корема по време на секциото - отговорът пак е "да". Обяснението на АГ беше, че е като тубичка за паста за зъби - бебето само няма как да излезе през корема и трябва да бъде насочено.

# 127
  • София
  • Мнения: 688
Сложиха ми съвсем малко накрая за да се заглади горната стена на матката.
Мисля че сложиха нещо на корема, но тъй като се наложи епизиотомия и ме приспаха, не мога да кажа какво беше.
Не мисля че има нищо варварско, това са практики не само в България.
Аз лично съм много доволна не само от моята АГ, а и от анестезиолога, акушерката и целия екип, като цяло.
След родилните грижи също бяха на много добро ниво.
Нямам никакви забележки.

# 128
  • Мнения: 196
А като родихте инжектираха ли ви окситоцин за по- бързо изчистване на матката? Натискаха ли ви корема, слагаха ли ви чанта с пясък?

Какви са тези методи и къде ги ползват ??? Варварско звучи това с чанта пясък ...


Нали не си представяте чувал с пясък,малка торбичка е,безболезнено Simple Smile

# 129
  • Мнения: 259
Нищо варварско няма в торбата с пясък, не е чувал. След това което си минал изобщо не ти е проблем, почти не я усещаш пък и да не говорим, че все пак си има своята цел и не е просто ей така нещо измислено. Окситоцин слагат, да. На мен не ми сложиха понеже разкритието ми беше почти от раз и нямаше нужда. Не съм сигурна дали може да се откаже, но до колкото и в болницата пък и на други места съм чувала, се слага за да се избегнат и усложнения - понякога бебенцето започва да губи тонове, а разкритие пълно няма и тогава просто много екстремно трябва да се случат нещата ( това помня поне от обясненията). Лекарите там си разбират от работата и най-важното си я обичат.

# 130
  • Мнения: 425
Моят въпрос към окситоцина беше след раждането? Миналия път като рабдах ми биха 3 дни окситоцин за да контрахира матката и да се изчисти.

# 131
  • София
  • Мнения: 688
Ако са ти сложили по-време на раждането окситоцин, слагат и след раждането, за да се изроди плацентата. След това обаче не бях чувала. На мен лично не са ми слагали, говоря при естествено раждане.

# 132
  • Мнения: 259
И на мен не са ми слагали след раждането, но все пак и за раждането нямах. Но до колкото знам и от познати, които са раждали там и на тях не са им били след раждането.

# 133
  • Мнения: 1 398
А като родихте инжектираха ли ви окситоцин за по- бързо изчистване на матката? Натискаха ли ви корема, слагаха ли ви чанта с пясък?
Чанта с пясък да.

# 134
  • Мнения: 63
А като родихте инжектираха ли ви окситоцин за по- бързо изчистване на матката? Натискаха ли ви корема, слагаха ли ви чанта с пясък?

За естествено или секцио питате?

Общи условия

Активация на акаунт