Раждане в МБАЛ "Вита" - тема 8

  • 62 888
  • 886
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 196
Момичета,имате ли ценоразпис на пакетите за проследяване,нещо не ги намирам Simple Smile

# 346
  • Мнения: 771
има ги тук, но на края на публикацията - основен, разширен и лукс
https://www.vita.bg/pagebg.php?P=1&SP=11

# 347
  • Мнения: 57
Раждах август, 1600- нормално без избор, 1800-нормално с избор, 2000- самостоятелна стая
Вие раждахте при човек, който е от екипа на болницата или такъв с договор?

# 348
  • София
  • Мнения: 698
И аз така, платих като ни изписаха.
Преди това предполагам няма как , тъй като доста пъти от естествено раждане се стига до секцио.
И аз платих 2000лв със самостоятелна стая и избор на екип от болницата - д-р Гагова, тя проследи и бременността ми. Това се случва януари 2020г., здравно осигурена съм. Имаше и цени за здравно не осигурени родилки, за това отбелязвам.

# 349
  • Мнения: 217
Раждах август, 1600- нормално без избор, 1800-нормално с избор, 2000- самостоятелна стая
Вие раждахте при човек, който е от екипа на болницата или такъв с договор?

Родих при д-р Чорбова

# 350
  • Мнения: 2
Здравейте,

При нормално раждане, колко дни е престоят в болницата?

# 351
  • София
  • Мнения: 698
Ако всичко е наред с вас и бебчо 3 дни.

# 352
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте, може ли някоя раждала скоро с планово секцио, да разкаже как е минало. От приема до изписването? И дали носихте почерпка на изписването?

# 353
  • Мнения: 16
Здравейте,

Към майките родили естествено - при избор на екип може ли да се посочи и акушерка (ако е удобно да споменете и имена на тези, от които сте доволни)?

Каква е политиката относно контакт "кожа в кожа", след колко време ви дават бебето (съответно след нормално раждане и след секцио)? Има ли възможност за отложено клампиране? При всички раждали нормално ли се налага епизиотомия или има и щастливки без такава?

Позволен ли е приемът на вода преди раждане (съответно естествено и секцио)?

Доста въпроси се натрупаха... Благодаря ви най-сърдечно, ако можете да ми помогнете с отговори!

# 354
  • Мнения: 289
Избира се само лекарят, а акушерката е тази паднала се на смяна. Аз до сега не съм чула лошо за някоя.

Бебчето ми го дадоха за малко в момента в който излезе (естествено раждане) . Невероятно изживяване 😊

Не при всички се налага епизиотомия 😉

На мен лично вода хич не ми се е и пиело та не знам. Ако е естествено, не предизвикано, няма кой да те спре да пийнеш, защото като тръгне може да си си била у вас и да си пила точно 2 чаши ей сега 😁 Аз бях и яла 😁

За клампирането си спомням, че го развенчаха като най-добрата практика на една от лекциите. Но не помня дали все пак го правят ако се поиска.

# 355
  • Sofia
  • Мнения: 5 922
Вода не може да се пие преди секцио.
Трябва да си на гладно и на жадно.

# 356
  • София
  • Мнения: 698
Имах отложено клампиране.

# 357
  • Мнения: 16
Благодаря ви Simple Smile

# 358
  • Мнения: 111
При мен естествено раждане не ми даваха вода и храна . Бях много жадни и гладна.. въпреки, че бях яла и пила преди да ида защото предполагах , че така ще стане. Ако поискаш упойка слагат система и е по-добре положението със жаждата.

Акушерка не се избира. На мен се падна Ева Павлина на смяна. Гледал съм лекциите й за кърмене и е много готина и те разведрява докато е с теб. Дано ти се падне някоя от добрите!

Епиозотомия ако се налага разбира се .. при мен се наложи малка. Но наистина страха е по-голям от колкото трябва. Много бързо заздравя още на 2 ти ден можех да си сядам и да се грижа за бебето без проблем!

Дават бебето като ги помолиш, но за няколко секунди. Аз поисках и на гърда да го сложа кожа в кожа още докато бяхме в родилна зала, но пак бързо ми го взеха  ..  слагат ги на Термо легла и затова не искат да рискуват да се пеиохладят. След това ми го докараха в стаята след няколко часа. Родих  3 след обяд и може би към 7-8 ми го дадоха за няколко часа да се запознаем и после нощта се разделихме . Следващите дни вече ако искаш си стои при теб постоянно.

# 359
  • Мнения: X
Аз също раждах 2 пъти нормално и веднъж секцио. И на двете ми нормални раждания по случайност (без избор на акушерка), на смяна беше Ева Павлина. Момичета, тя е уникална, наистина . Обясняваше ми всичко, преди да прави каквото и да е, подготвяше ме информативно какво следва и какво да бъде моето поведение, успокояваше ме много нейното присъствие. Много е спокойна и лъчезарна и самата тя.  Говорихме си и други неща, наистина доста позитивно ми действаше. В следващите дни минаваше често да ме види, обясни ми за кърменето, абе, чудесна е. Д-Р Кълвачева също имаше нескрита симпатия към нея. Дори ми каза, че съм късметлийка, че съм се паднала на нейна смяна 🤣

Общи условия

Активация на акаунт