Раждане в МБАЛ "Вита" - тема 8

  • 62 917
  • 886
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 111
Аз се следих при Гагова след 24 седмица. Тя преглежда веднъж в месеца ако всичко се развива добре. Защо искате по-често да ви гледат? След феталната ще й пратите резултата и ще го коментирате ако нещо да се следи по-внимателно. Мога да ви дам нейн телефон.
Ако сте болна се свържете с личния аг-то нищо не може да направи. Бързо оздравяване желая!!

Здравейте момичета Simple Smile Следя се при Гагова, малко ми е странно защото съм ходила веднъж в 16 седмица, каза ми после си на фетална в 22 и чак след това ела. Не знам заради Ковида ли не искат да ходим често, или как?! Снощи се тръшнах с главоболие, хрема и болки в гърлото. Притеснена съм и сега се чудя как да се свържа с нея, доколкото знам тя е само вт и чт в болницата, а днес е петък и тя не ми е дала никакви лични координати. Как сте процедирали вие, или който се е следил при нея може ли някакво инфо. Благодаря ❤️

# 421
  • Мнения: 1 452
Здравейте,  включвам се и аз да следя темата.
Някой пита за приема. Аз лежах миналия месец по друг повод. Бях 26 седмица. Влезеш ли, пет дни няма мърдане от стаята. Заради Ковид не допускат и разходки в коридора. Свиждане е забранено.  Могат да ти оставят багаж на рецепцията с имена и номер на стая,  но само толкова. Външни лица не се допускат в отделението.

# 422
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте,  включвам се и аз да следя темата.
Някой пита за приема. Аз лежах миналия месец по друг повод. Бях 26 седмица. Влезеш ли, пет дни няма мърдане от стаята. Заради Ковид не допускат и разходки в коридора. Свиждане е забранено.  Могат да ти оставят багаж на рецепцията с имена и номер на стая,  но само толкова. Външни лица не се допускат в отделението.

Вече не може и багаж да се носи.

# 423
  • Мнения: 771
Coriander е права. В сайта пише:

Необходимо е при постъпването пациентите да носят всичкия багаж, който им е необходим за престоя в болницата. Прекратява се приемът на допълнителен багаж от близки за хоспитализирани пациенти;

# 424
  • Мнения: 1 452
О, благодаря много. Това не го знаех,  а е много важно. Предполагам е свързано със случаите на коронавирус, които е имало в болницата. А и доколкото четох, във Вита вече е отделен цял етаж за такива пациенти.

# 425
  • Мнения: 771
От една страна обстановката в страната е такава, че е нормано да предвидят условия за ковид пациенти, защото рано или късно ще се “сблъскат” с такъв казус

А от др страна мин на здравопазването нали тропна с крак частните болници също да приемат ковид болни (иначе щял да им прекрати някакви договори.. може би с касата..)

абе.. сложни времена.. но дано вс раждане да се свързва единден с  щастливи момебти въпреки препятствията

# 426
  • София
  • Мнения: 302
Следя се при д-р Гагова... Желанието ми е и да раждам при, но имало вероятност тя да отсъства, когато съм 38-39та седмица, което си е доста гранично положение. В такъв случай някой знае ли как се процедира - тя има конкретен доктор който я замества или се уговаря просто с някой от колегите или дори просто отивам на дежурния в този момент?
Бихте ли препоръчали друг от специалистите там за естествено раждане?

# 427
  • Мнения: 771
Нормалното раждане водеща роля има акушерката, аг разбира се също е там.

Би следвало док Гагова да ти каже кой ще я замести, когато наближи времето (не съм се следила при нея, но щом е планирамо отсъствие, значи тя ще предаде казусите на конкретен лекар)

# 428
  • Мнения: 30
[
Аз раждах нпри Мая Василева, но там всички са добри специалисти.
quote author=Animor link=topic=1164325.msg41826139#msg41826139 date=1606414952]
Следя се при д-р Гагова... Желанието ми е и да раждам при, но имало вероятност тя да отсъства, когато съм 38-39та седмица, което си е доста гранично положение. В такъв случай някой знае ли как се процедира - тя има конкретен доктор който я замества или се уговаря просто с някой от колегите или дори просто отивам на дежурния в този момент?
Бихте ли препоръчали друг от специалистите там за естествено раждане?
[/quote]

# 429
  • Мнения: 624
Момичета, стягам сега багаж лека полека, биберони има ли нужда да взимам, и ако да да ги стерилизирам ли или там си има стерилизатор? За база 2 питам.

# 430
  • София
  • Мнения: 418
Биберони имат, имат и стерилизатор. Помпата не можеше да се ползва,защото нямали шишета. На Медела е, ако си носите такива шишета не би трябвало да е проблем. Но и да си носите помпа и биберони ще ги стерилизират.
Обаче не е лошо да се обадите да питате, може заради ситуацията да са променили нещо, аз родих началото на октомври.

# 431
  • Мнения: 469
Здравейте момичета Simple Smile Някой наскоро раждал може ли да поясни, каква е разликата между пакетите за раждане, т.к. от сайта им не ми става ясно, (без значение дали е нормално или оперативно раждането, има време Божа работа ще е)
Пакет Основен (1600лв/1700 лв)
Пакет Основен плюс (1800лв/2200лв)
Пакет ВИП (2000лв/2400лв)
Пакет ВИП Плюс (2500лв)
Благодаря ви предварително🤗

# 432
  • Мнения: 203
Задължително ли настаняват по един в стая? Аз нямам правен тест за вируса , трябва да изчакам да ми правят или в последствие се решава? Благодаря

# 433
  • София
  • Мнения: 1 096
Нр знам как е сега. Но когато аз раждах, преди над 2г настаняват сами в двойни стаи, когато имат такава възможност. Предполагам сега след всичко това с вируса задължително настаняват сами.

# 434
  • Мнения: 1 452
Самостоятелното настаняване се заплаща- мисля, че с около 200 лв отгоре на общата цена. Нали това е ВиП цената или греша?

Общи условия

Активация на акаунт