Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Раждане в МБАЛ "Вита" - тема 8

• 33 876
  • 642
  •   1
Отговори
# 630
Аз само на една леко дръпната неонатоложка попаднах, и то беше инцидентно дръпнатото отношение. Една пълничка беше.

# 631
Моето мнение, след 3 родени деца, 2 от които в новата база, е че за всичко можете да разчитате предимно на акушерките в родилно отделение. Включително и за съвети, относно кърменето. Първото ми раждане беше в старата Вита и акушерките бяха навсякъде, но успяваха да помогнат с кърмене, ставане, откликваха на всяко желание и всеки въпрос. Тези момичета ги видях всичките в родилно отделение на новата болница. Неонатологията е изцяло с нови акушерки, които са много зле. Моят съвет е да питате тези в родилно отделение. Не знам, предполагам, че повечето адекватни отговори и съвети, са дадени именно от тях. Някак си по-ангажирани с пациентите са и правят всичко възможно, за да замажат калпавата неонатологея.

# 632
Момичета, какво е това с двата ранни биохимични скрининга? Аз съм с предплатен пакет и днес ме таксуваха 45 лева, въпреки че ми обясниха, че в пакета е включен такъв. Казаха ми, че се правели два - едните резултати се пращали в Майчин дом, а другите - при специалист във Вита. Честно казано, нищо не разбрах от тяхното обяснение, та ви питам и вас.

# 633
Два ли? Мен ми правиха само един и после ранна ФМ 16-18 но не съм в пакет...

# 634

Да, два ми казаха от регистратурата, че правели, което е съвсем нова информация за мен. Казаха ми, че само един е включен в пакета, а вторият се доплаща. Единият бил при техен си лекар, а другият - в Майчин дом. Не че искам да се съмнявам във всяка дума, но бяха объркали и цената и добре, че беше жената от лабораторията им да им обърне внимание, защото аз просто щях да си ги платя.

# 635
[quote [/b]uthor=Sunnyyy link=topic=1164325.msg42761414#msg42761414 date=1619618503]

Да, два ми казаха от регистратурата, че правели, което е съвсем нова информация за мен. Казаха ми, че само един е включен в пакета, а вторият се доплаща. Единият бил при техен си лекар, а другият - в Майчин дом. Не че искам да се съмнявам във всяка дума, но бяха объркали и цената и добре, че беше жената от лабораторията им да им обърне внимание, защото аз просто щях да си ги платя.
[/quote]
Мисля, че са говорили за това, че скрининга се разделя на 2 части-прегледа при фетален специалист (който най-вероятно той ви е включен в пакета), а на предния ден се прави кръвно изследване, което явно него изпращат в Майчин дом и сте заплатили. На базата на това изследване и прегледа при фетален специалист се правят изводи какви са рисковете от малоформации и различните синдроми. 🙂 Хубаво е това да се обяснява.

# 636
При първята бременност съм правила само скрининг и ФМ. Пратиха ме в МЦ Фемина и там взеха и кръв. Резултатите излязоха доста бързо до 2-3 дни, а в събота бях и за разчитане на резултати. Сега с тази бременност минахме само скрининга. Още съм в началото (13 г.с.) и се надявам всичко да мине нормално както при първата бременност.

# 637
Здравейте, момичета!
Предстои ми раждане август месец (живот и здраве) и на този етап се следя във Вита и съответно мисля за раждане там.
Все повече обаче се замислям, че лекарят, който посещавам, играе основна роля в проследяването и съответно успявам да изградим някаква връзка, но с акушерка та, която реално ще е основното действащо лице при раждането - ще се запозная в деня на раждането.
Има ли начин да се установи контакт с акушерка във Вита преди самото раждане? Знам, че там няма избор на акушерка и това ми се вижда все по-нелогично? Какво ви е мнението? Говорили ли сте по този въпрос с някого от болницата? Опит, съвети по темата?
Благодаря ви предварително!

# 638
  • Sofia
Здравейте, първо - искам да ви благодаря за подробното и много полезно споделяне на вашите истории и опит. Безценно е за бъдещите майки, които търсят утеха и сигурност за избора си на лекари и болница. А в комплект с всички други детайли правите нещата така ясни.

Аз бих искала да ви попитам нещш, свързано псновно с подготовката ми за бебето. А именно:

1: с какво мляко захранват във Вита 2
2: каква марка шишета и биби дават (от опит знам че каквото е в родилното това си остава)
3: какви са пижамите им? Някой може ли да опише, за да знам дали да си купувам.

Благодаря ви!

# 639
Здравейте, първо - искам да ви благодаря за подробното и много полезно споделяне на вашите истории и опит. Безценно е за бъдещите майки, които търсят утеха и сигурност за избора си на лекари и болница. А в комплект с всички други детайли правите нещата така ясни.

Аз бих искала да ви попитам нещш, свързано псновно с подготовката ми за бебето. А именно:

1: с какво мляко захранват във Вита 2
2: каква марка шишета и биби дават (от опит знам че каквото е в родилното това си остава)
3: какви са пижамите им? Някой може ли да опише, за да знам дали да си купувам.

Благодаря ви!

Аз родих преди 2 години и не помня особено, но не съм се съобразявала с това какво мляко са давали и в какво шишенце. В началото ѝ избрахме Аптамил (то и това мляко си остана за дохранване, понеже кърмя, но постепенно АМ изчезна от менюто), като шишенца заложих на Авент с биберона под формата на женска гръд, за да свикне със сукането и да не се откаже. Иначе си имат антиколик биберон, но това сигурно знаете вече. Пижамите тогава си бяха ромпъри с дълъг ръкав - памучни. Не слагаха ръкавички и не даваха да се режат ноктите, за това помолих мъжа ми да ми донесе от вкъщи ръкавичка за бебка, защото доста се драскаше с тоя дълъг маникюр. Шапчици също не слагаха (аз родих май месец). Козметиката беше главно на Бочко и Хип, но аз заложих на Мустела (моята беше с атопопична кожа).
Това е което помня. Дано някое майче раждала наскоро се включи, че то от 2 години насам със сигурност нещо се е променило.
С пожелания да сте здрави и август месец да гушнете сладко здраво бебче!❤️

# 640
  • София
Октомври даваха Нан, а шишета имаше на Авент, Нук и май още някоя марка. Обличат ги с ромпъри, без шапки и имаше ръкавички.
Къпеха с Биодерма, но имаше Мустела и Хип наредени, ако не се лъжа. А в стаята имаше кремче на Мустела при смяна на памперсите.
Maya, май е която акушерка се падне, но по мое наблюдение всички са любезни и добри.

# 641
Здравейте,понеже скоро ще оправям багажа, може ли някоя скоро родила мама да каже какво действително й е било полезно и какво да си взема,освен написаното в сайта - за мен и за бебето. Мерси

# 642
Здравейте,

При мен нямаше значение с какво е къпано и захранвано бебето. Нито продължихме със същото АМ, нито същите залъгалки. Първото дете го къпаха с Биодерма, второто тази година - с Чико. Първото АМ беше Хипп, за второто така и не разбрах. И двата пъти бяха пелени Памперс, мокри кърпи също на Памперс и македонския Бела крем. Както казах, вкъщи не продължихме с почти нищо от тези, с изключение на пелените.
Дрехи за бебето не е нужно да се взима. Имат всякакви и мисля не е позволено с външни.  Ако става въпрос за нощниците на родилката и те са ОК - широки и дълги,  което мен ме устройваше, тъй като е удобно за кърмене и не маловажно е, че се цапат много и се сменят често. Ако носите от вкъщи, трябва да имате повече.
Акушерките нямат грешка. Абсолютно всички! Не се тревожете за това.

Последна редакция: пт, 14 май 2021, 02:10 от julieta_sv

Общи условия

Активация на акаунт