"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 47

  • 32 069
  • 840
  •   1
Отговори
# 705
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
И аз мисля, че толкова ранно тестване е излишно, само тревоги.. До 3-4 дни преди дата, може би е ок, аз изследвах всеки месец по - рано, защото съм с Хашимото и при евентуална бременност трябва веднага да променя терапията. Но иначе бих изчакала датата и тогава тест Simple Smile Успех на всички 🍀
Аз също съм с Хашимото, но защо да трябва още преди датата да се променя дозата? При втората бременност наистина Начев ми беше казал, при положителен тест да звънна първо на него, пък сетне на гинеколога, но чак пък да е важно да се тествам преди закъснението...

# 706
  • Мнения: 12
Какво е това бързане за тест 7 дни преди очакваната менструация? Изчакайте си датата и всичко ще е ясно и видимо. Не ми казвайте, че това е за успокоение, защото освен притеснения "има ли нещо или няма с това дето се вижда, ама не се вижда..." друго нищичко не ви носи.
Ако се касае за здравословен проблем при който трябва незабавно да се започне лечение, то лекаря ще препоръча кръвно изследване 10 дни след овулация и после след 2 дни... и ще е ясно.
Не знам защо си го причинявате това с пикливи тестове 7 дни преди очакваната дата, честно!
Понякога желанието е доста по-силно и нямаш търпение и когато имаш куп симптоми Wink

# 707
  • Мнения: 441
И аз мисля, че толкова ранно тестване е излишно, само тревоги.. До 3-4 дни преди дата, може би е ок, аз изследвах всеки месец по - рано, защото съм с Хашимото и при евентуална бременност трябва веднага да променя терапията. Но иначе бих изчакала датата и тогава тест Simple Smile Успех на всички 🍀
Аз също съм с Хашимото, но защо да трябва още преди датата да се променя дозата? При втората бременност наистина Начев ми беше казал, при положителен тест да звънна първо на него, пък сетне на гинеколога, но чак пък да е важно да се тествам преди закъснението...

Начев ми каза да се тествам до 2 дни преди М, на 3 дни преди датата теста ми беше отрицателен.. Аз бях с много високо ТСХ 12+ положителн тест и то с почти незабележима черта беше на очаквания ден за М.

# 708
  • Мнения: 602
Какво е това бързане за тест 7 дни преди очакваната менструация? Изчакайте си датата и всичко ще е ясно и видимо. Не ми казвайте, че това е за успокоение, защото освен притеснения "има ли нещо или няма с това дето се вижда, ама не се вижда..." друго нищичко не ви носи.
Ако се касае за здравословен проблем при който трябва незабавно да се започне лечение, то лекаря ще препоръча кръвно изследване 10 дни след овулация и после след 2 дни... и ще е ясно.
Не знам защо си го причинявате това с пикливи тестове 7 дни преди очакваната дата, честно!
Понякога желанието е доста по-силно и нямаш търпение и когато имаш куп симптоми Wink

Толкова рано симптомите са по- скоро въображаеми. Смисъл от тестването 6-8-10 дни преди цикъл няма. Как после ще чакаш 10 дни закъснение? А 9 месеца до раждане? А пък при преносване вече не ми се мисли...

# 709
  • Мнения: 45
Днес имам розово-червено зацапване. Ще видим дали ще ми продължи 3 дни.
Ако продължи, значи няма бебе.

# 710
  • Мнения: 12
Какво е това бързане за тест 7 дни преди очакваната менструация? Изчакайте си датата и всичко ще е ясно и видимо. Не ми казвайте, че това е за успокоение, защото освен притеснения "има ли нещо или няма с това дето се вижда, ама не се вижда..." друго нищичко не ви носи.

Ако се касае за здравословен проблем при който трябва незабавно да се започне лечение, то лекаря ще препоръча кръвно изследване 10 дни след овулация и после след 2 дни... и ще е ясно.
Не знам защо си го причинявате това с пикливи тестове 7 дни преди очакваната дата, честно!
Понякога желанието е доста по-силно и нямаш търпение и когато имаш куп симптоми Wink

Толкова рано симптомите са по- скоро въображаеми. Смисъл от тестването 6-8-10 дни преди цикъл няма. Как после ще чакаш 10 дни закъснение? А 9 месеца до раждане? А пък при преносване вече не ми се мисли...
Не мисля че е внушение имам няколко теста с бледи черти..не знам

# 711
  • Мнения: 5 468
Момичета, уринните тестове отчитат най-рано 3 дни преди датата на М, т.е. по-рано няма никакъв смисъл да се прави тест.

Mommy_v, аз съм с хипотиреоидизъм и на терапия с Еутирокс по време на опити и бременност, и също е добре да установявам бременностите по-рано за да изследвам ТСХ и да отида своевременно на ендокринолог. Първия път се тествах 1 ден преди датата на М, а втория - още по-рано направих кръвен, защото имах друг здравословен проблем и трябваше да разбера дали съм бременна за да се съобрази терапията. Но в случаите, когато няма медицинска причина, е добре да се направи тест на първия ден закъснение за най-сигурно. Не съм, обаче, привърженик на по-дългото отлагане на теста, както някои тук правят, защото при всички случаи е добре жената да е наясно дали е бременна.

Ssooss, когато вече имаш положителни тестове, е възможно да се проявят някои много ранни симптоми, защото по това време вече ЧХГ се е повишило леко и съответно организмът започва да "разбира" за бременността. Най-ранните симптоми обикновено са свързани с промяна в гърдите. При мен най-ранните симптоми са били ужасно чувствителни зърна 1-2 дни преди датата на М, а след датата - още малко повишаване на температурата и втрисане сякаш се разболявам. Grinning Но има жени, които нямат никакви ранни симптоми. Но както много пъти съм писала тук, ако е рано за тест, е рано и за симптоми и всички промени са свързани с типичните такива през ЛФ. Тоест една жена трябва да познава тялото си и да е наясно кога какво може да очаква. Wink

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 07:39 от Happy_mommy

# 712
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Mommy_v, влезна ли ТСХ в норми, като беше толкова високо? Аз бях с ТСХ 12 при диагностицирането на Хашимотото. Разбрах за него след положителен тест за бременност 1 ден преди датата на очаквания цикъл. Беше бледа разбира се, но след 2 дни я нямаше и след още 1-2 ми дойде. Но тази биохимична бременност и ужасното сърцебиене и уморяемост ме накараха да търся причина и така стана ясно, че страдам и аз от Хашимото.

# 713
  • Мнения: 441
Когаго го тествах още на следващия ден бях при Начев, изписа ми 75мг л тироксин и ми каза, че при евентуално забременяване, колкото по - рано знам толкова по - добре и да се обадя, за да вдигнем дозата, та вечерта направих един тест просто така и се оказа с почти въображаема черта, на следващия ден повторих и беше положителен, вдигнахме го на 100мг и буквално след 12 дни го бях свалила на 0,56 и намалихме дозата на 50мг, месец по - късно е 1,14 ТСХ останалите фт4 също е в норма. Искренно се надявам този път бременността ми да бъде до финал, защото лятото имах мисед и много тежко го преживях! Имаме и съмнение, че е било точно заради ЩЗ, защото аз не знаех за проблема и съответно не беше лекуван.

Относно тестването и аз това имах впредвид, че по мед. причини е важно да се тества по - рано, иначе е просто излишно натоварване и блъскане на главата в стената, ама положителен ли е, не е ли, ама има ли черта, ама няма ли, ама рано ли е.. Успех на всички момичета, дано скоро всяка се зарадва с две чертички! 🍀🙏🏻

# 714
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
да, така е, съгласна съм, но тук при Хашимотото 1-2 дни пак не би трябвало да са от значение, при положение, че на ТСН му трябват 45, за да се промени. Но ок, както и да е. Да е наред всичко, пък... В коя седмица си?

# 715
  • Мнения: 37
И аз имам въпрос - обикновените лентички надеждни ли са  или най-сигурното е surechek
При мен, на два дни закъснение, surechek ми показа бледа втора черта, а лентичките бяха отрицателни.

# 716
  • Мнения: 12
При правилно изчислен цикъл 7 дни преди очакваната менструация просто ощо няма бременност. Та и положителен тест няма как да има.
На 31.01 ми дойде и на 5-ти ми свърши. Днес повторих теста и чертата е по-ясна и видима

# 717
  • Мнения: 14
Здравейте. Вижда се много бледа втора чертичка на теста. Въпросът ми е това може ли да бъде показателно или да не се радвам напразно ? Имах положителен тест за овулация на 11.02 и бебеправене преди и по време на овулация. Очаквам МЦ (по скоро дано не идва ) и преди минути имам Този тест (прикачване снимка)

# 718
  • Мнения: 12
Здравейте. Вижда се много бледа втора чертичка на теста. Въпросът ми е това може ли да бъде показателно или да не се радвам напразно ? Имах положителен тест за овулация на 11.02 и бебеправене преди и по време на овулация. Очаквам МЦ (по скоро дано не идва ) и преди минути имам Този тест (прикачване снимка)
Вижда се чертичката

# 719
  • Мнения: 14
Означава ли  бременност? Не смея да повярвам.

Общи условия

Активация на акаунт