Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 7

  • 71 019
  • 767
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 53
Здрасти,

Трябва да си имаш записан час. Иначе що-годе се спазват, няма голяма чакане - те са 4 легла и бързо се развъртат чакащите. Ако идеш по-рано обаче не знам дали ще те викнат - мисля, че си зависи от сестрата вътре - аз съм ходила с 10-15 мин по-рано и са ме викали точно на часа, а вътре не е имало никой Simple Smile

Здравейте, искам да питам часовете за тонове дали се спазват, чака ли се и мога ли да отида без час или по рано от записания Мерси

# 76
  • Мнения: 53
Аз като ходих последният път имаше едно момиче, което беше по спешност за тонове, така че очевидно приемат без записан час. Ако не е обаче спешно звъннете на регистратурата, часове за тонове има много. Не се чака повече от 4-5 минути при записан час. Наистина дори и да отидеш по-рано няма да те викнат да влезеш.
Здравейте, искам да питам часовете за тонове дали се спазват, чака ли се и мога ли да отида без час или по рано от записания Мерси

# 77
  • Мнения: 89
Благодаря много за отговорите, записах си час за тонове, иначе при спешност е нормално да става и без час. Питах и дали моята докторка е на смяна тогава и се оказа, че е. Като кажа на регистратурата, че съм за тонове, поле да се обадя и че чакам за лекарката ли или преди това или те служебно си знаят и ще ме повикат  да погледне резултатите ?

# 78
  • Мнения: 53
Преди да се качиш на тонове се записваш на регистратурата, обикновено те питат кой е следящият АГ  и те записват и за него. Аз всеки път питам като олигофрен "Нали сте ме за записали за д-р Х, не трябва пак да минавам през регистратурата, нали?".  Grinning

# 79
  • Мнения: 299
За феталните да кажа и аз. Всички са ме гледали от Щерев на третата фетална. Понеже д-р Константиниду установи, че бебето ми трябвало да се извади незабавно.
На първата бях при Искилиева- доволна съм от прегледа, 20мин беше, да, но на мен ми бяха предостатъчни. Изключително изчерпателно ми обясни всичко.
На втората трябваше да ме прегледа Чавеева. Първо дойде въпросната Константиниду- тогава много мила и подробна ми се стори и тя. След нея дойде и Чавеева. Прекрасен лекар и страхотно отношение имаше към мен. И двете ме гледаха горе долу пак всяка по 20мин.
Тъй като бебето не наддаваше с нужните темпове Чавеева ме извика след 3 седмици при нея пак. Отидох, докато я чакам ме прегледа д-р Калев. След д-р Арабаджи, той ми е оставил най-топло впечатление. Страхотен във всички отношения! После дойде и Чавеева, този път доста по-експедитивна, просто потвърди нещата, които Калев ми беше казал и отново ме извика в 37ма седмица да следим растежа.
Дойде въпросната 37ма седмица и държа да кажа, че според всичките преглеждали ме до момента лекари, бременността ми вървеше нормално и плода, въпреки малките размери, изглежда да се чувстваше още добре в корема на мама.
Влезе Константиниду, почти веднага започна да всява смут, че бебето дори е смъкнало на грамчета и незабавно, най-късно на следващия ден трябва да бъде извадено със секцио. Каза ми по-добре да отида в Майчин дом, което на момента отказах категорично. (Ако наистина се налагаше, бих предпочела Токуда)
Попитах за доплера, как са тоновете, но тя беше в такава паника, че само ми повтаряше как Чавеева “ей сега идва” и веднага да звъннем на Арабаджи.
По-непрофесионално отношение тип първокурсничка в Медицинския, не бях виждала.
Дойде Чавеева, изведе ме в друг кабинет. Там ме гледа тя, Стратиева и Калев. Всичките заключиха, че бебето е в добро състояние и че все пак е “дръпнало” на размери. Дойде и д-р Арабаджи веднага, въпреки че беше си отишла вече от смяна. Прегледа ме тя, извика и д-р Кръшкова за второ мнение, за да ме успокоят, въпреки че и имах безрезервно доверие. И двете отново потвърдиха, че всичко е наред и можем да изчакаме дори и след термин.
Стреса, който ми вкара Константиниду хич не искам да го коментирам, за мен би трябвало да не преглежда самостоятелно все още.
Е, дъщеря ми се роди на термин с тегло 2,200гр и 46 см в отлично състояние, не налагащо и кувиоз дори. За мен беше много важно, че се погрижиха няколко човека да потвърдят едно и също мнение за състоянието и на двете ни, че да ме уверят, че всичко е наред.
Изключително човешко и топло отношение, особено от Арабаджи. Десет пъти бих родила при нея!
Държа да отбележа, че ползвах пакет, но за тези допълнителни прегледи, както и за две ходения на тонове, на които ме препращаше Константиниду, не съм платила и един лев.

# 80
  • София
  • Мнения: 3 817
Наистина си преживяла голям стрес, слава Богу, че всичко е завършило добре. Все пак и на мен ми се струва, че бебенцето се е родило доста дребничко.

# 81
  • Мнения: 299
Наистина си преживяла голям стрес, слава Богу, че всичко е завършило добре. Все пак и на мен ми се струва, че бебенцето се е родило доста дребничко.

Това си е абсолютен факт, да 😁 Така и не стигнахме до извод “защо?”. Но е и факт, че след като тоновете му бяха наред можеше да се изчака, както и направихме. Аз даже смятах, че ще я държат в кувиоз и ще седим в болница докато не стане 2,5кг 🤷🏻♀🤷🏻♀ И дори, че ще я транспортират в друга болница, понеже от Константиниду ми беше обяснено, че тяхната неонатология не може да се погрижи за моето дете, но явно имахме късмет, че беше в добро състояние и не наложи никакви извънредни мерки.

# 82
  • София
  • Мнения: 47
Здравейте момичета, имам нужда от малко помощ. Вчера родих и четвъртък ни предстои изписване. Дайте съвет какво се носи на докторката и акушерката примерно. Ще съм ви благодарна много 🙂🤗

# 83
  • София
  • Мнения: 3 817
Бях чела в предишни теми, че вместо цветя и торти акущерките предпочитали питка или баница.

# 84
  • Мнения: 89
Бях чела в предишни теми, че вместо цветя и торти акущерките предпочитали питка или баница.
Ооо, това е много добра идеята с питката и баницата, поне ще си хапнат нещо вкусно, а не да се чудят какво да правят 10 кутии с бонбони.

# 85
  • Мнения: 57
Има ли някоя, която е раждала с присъствие на таткото или дула? За естествено раждане ме интересува. Пускат ли в предродилна и в родилна, как минава цялата хамалогия? Има ли припаднали бащи?

# 86
  • Мнения: 189
Дано даде някой актуално инфо - моето е към2013, когато достъпът беше доста по-свободен. А и бях единствената нормално раждаща в отделението.
Има ли някоя, която е раждала с присъствие на таткото или дула? За естествено раждане ме интересува. Пускат ли в предродилна и в родилна, как минава цялата хамалогия? Има ли припаднали бащи?

# 87
  • Мнения: 36
Аз раждах в края на ноември. Наложи се да направим секцио, но тъй като се готвех за естествено раждане бях питала за присъствие на таткото. Общо взето ми казаха че в предродилна зала не може, защото са две жени. А когато попълвах документите в 36 г. с. ми казаха, че вече изобщо не давали да присъства бащата. Тогава направих коментар, че на отворените врати са казали, че може, но сестрата, каза че на тях им е казано друго.

# 88
  • Мнения: 267
В предродилна и аз знам, че не може. В родилна уж ако се уговориш с лекаря, но не знам, ние нямахме желание

# 89
  • Мнения: 89
В предродилна и аз знам, че не може. В родилна уж ако се уговориш с лекаря, но не знам, ние нямахме желание
По принцип има по-голяма логика да е обратното Grinning

Общи условия

Активация на акаунт